Справа № 758/585/20
Категорія
У Х В А Л А
про відмову у забезпеченні позову
05 березня 2020 року м.Київ
Подільський районний суд м. Києва в складі головуючого судді Гребенюка В.В., розглянувши заяву представника позивачів адвоката Горун Наталі Михайлівни про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Приватного підприємства приватна студія архітектурно-художній фонд АРТ , про визнання договорів недійсними та застосування наслідків недійсності правочинів, -
У С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом акціонерного товариства ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Приватного підприємства приватна студія архітектурно-художній фонд АРТ , про визнання договорів недійсними та застосування наслідків недійсності правочинів.
Дослідивши матеріали позовної заяви у межах вирішення заяви про вжиття заходів забезпечення позову, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч.1 ст. 152 ЦПК України заява про забезпечення позову подається до суду, після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.
Пункт 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22.12.2006 р. № 9, передбачає, що, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
У вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
З матеріалів справи не вбачається підстав для задоволення заяви позивачів про вжиття заходів забезпечення даного позову, оскільки останніми не наведено достатніх правових підстав для забезпечення позову саме шляхом накладення арешту на грошові кошти, що належать відповідачу. Під час розгляду питання про забезпечення позову, суд бере до уваги розмір позовних вимог, а також відсутність належних доказів на підтвердження того, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду в разі невжиття заходів забезпечення даного позову.
Крім того, позивачем не наведено доказів щодо приналежності банківського рахунку, на який позивач просить накласти арешт, відповідачу, а також доказів щодо наявності коштів на вказаному рахунку.
Враховуючи вищевикладене, заява позивача про вжиття заходів забезпечення позову задоволенню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, керуючись положеннями Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , ст. ст. 149, 150, 153, 353 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні представника позивачів адвоката Горун Наталі Михайлівни про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Приватного підприємства приватна студія архітектурно-художній фонд АРТ , про визнання договорів недійсними та застосування наслідків недійсності правочинів - відмовити ;
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.В. Гребенюк
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2020 |
Оприлюднено | 13.03.2020 |
Номер документу | 88154405 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні