Ухвала
від 21.04.2020 по справі 922/981/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"21" квітня 2020 р.м. ХарківСправа № 922/981/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Калініченко Н.В.

розглянув матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Спецелеватормлинмаш (61039, місто Харків, вулиця Виконкомівська, будинок 32, ідентифікаційний код юридичної особи 36222745) до UAB SADERA (Лайсвес пр. 60-110 (Вірсуліскес), 05120, Вільнус, Літовська Республіка; Laisvлs pr. 60-110 (Virљuliљkлs), 05120 Vilnius, код підприємства 304433404) про стягнення сум боргу та штрафних санкцій,- ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю Спецелеватормлинмаш , звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача, UAB SADERA, про стягнення основної заборгованості в розмірі 24 035 доларів США, пені в розмірі 803,26 доларів США, три проценти річних в розмірі 253,57 доларів США.

06 квітня 2020 року, ухвалою господарського суду Харківської області, позовну заяву залишено без руху з наданням позивачеві строку на усунення недоліків - наступний день після настання події (закінчення строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)) шляхом надання до суду: відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви; належним чином засвідчених копій документів, які додані до позовної заяви.

16 квітня 2020 року, на виконання вимог ухвали суду, позивач усунув недоліки, які послугували підставою для залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до канцелярії суду заяви про усунення недоліків (вх. № 9262 від 16 квітня 2020 року).

Розглянувши позовну заяву з додатками, з урахуванням заяви про усунення недоліків, суд встановив, що така відповідає процесуальним вимогам статей 162, 164, 172 ГПК України, а відтак та з врахуванням розділу 10 договору № 02-19 від 27 лютого 2019 року (сторони передбачили судовий розгляд спору в господарському суді Харківської області), суд, на підставі статті 176 ГПК України, приймає позовну заяву до розгляду і відкриває провадження у справі.

Пунктом 4 частини 2 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа. Частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (частина 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України).

В даному випадку, враховуючи обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг і характер доказів у справі, а також значення справи для сторін, з огляду на необхідність дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених у статті 2 Господарського процесуального кодексу України та з метою недопущення порушення передбачених статтею 42 Господарського процесуального кодексу України процесуальних прав учасників справи, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд даної справи в порядку загального позовного провадження.

Поміж зазначеного, суд зазначає, що статтею 181 Господарського процесуального кодексу України визначено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

На виконання наведених приписів Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов для окреслення своєї правової позиції в цьому спорі.

Місцезнаходження відповідача - Литовська Республіка.

Відповідно до частини 1 статті 76 Закону України Про міжнародне приватне право суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадках, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

Відповідно до статті 365 ГПК України, іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім випадків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

У разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховного Радою України (частина 1 статті 367 ГПК України).

Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами (частина 2 стаття 367 ГПК України).

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення на території Литовської Республіки регулюється Конвенцією Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року, до якої Україна приєдналася 19 жовтня 2000 року, прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах , а Литва - 15 травня 2001 року, а також Договором про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 12 липня 1993 року між Україною і Литовською Республікою.

Приписами статті 7 Конвенції встановлено, що типові умови формуляра, доданого до цієї Конвенції, у всіх випадках обов`язково мають бути складені французькою або англійською мовами. Вони можуть при цьому бути складені офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуючої Держави.

У статті 17 Конвенції передбачено, що при виконанні цієї Конвенції установи юстиції Договірних Сторін користуються державними мовами Договірних Сторін або російською мовою.

Також, Протоколом від 28 березня 1997 року зазначену статтю доповнено реченням такого змісту: "У випадку виконання документів державними мовами Договірних Сторін до них додаються засвідчені переклади російською мовою".

У свою чергу, відповідно до статті 5 Договором між Україною та Литовською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 12 липня 1993 року, визначено, що клопотання про надання правової допомоги і додатки до нього складаються мовою запитуючої Договірної Сторони і до них додаються завірені копії перекладу на мову іншої Договірної Сторони або російську мову. Переклад завіряється офіційним перекладачем або нотаріусом, або посадовою особою запитуючої установи, або дипломатичним представництвом чи консульською установою запитуючої Договірної Сторони.

Пунктом 6.7. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень від 27 червня 2008 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02 липня 2008 року за № 573/15264, визначено, що суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.

Відповідно до статті 4 Договору про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 12 липня 1993 року, Центральним Органом Литовської Республіки є Міністерство юстиції Республіки Литви (лит. Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija), яке знаходиться за адресою: вул. Гедіміно, 30, LT - 01104, Вільнюс (Gedimino ave. 30, LT-01104 Vilnius).

За таких обставин, враховуючи необхідність вручення процесуальних документів відповідачу, з метою забезпечення реалізації принципів змагальності та рівності перед законом і судом, суд вважає за необхідне направити процесуальні документи відповідачу в порядку, передбаченому Договором, зобов`язавши позивача забезпечити переклад литовською та російською мовою цієї ухвали суду.

Керуючись статтями 12, 116, 162, 164, 165, 172, 176, 178, 232-235, розділом Х Прикінцевих положень Господарського процесуального кодексу України, Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Законом України Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах , Законом України Про міжнародне приватне право , Договором між Україною та Литовською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, господарський суд Харківської області, -

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Спецелеватормлинмаш до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Почати у справі № 922/981/20 підготовче провадження і призначити підготовче засідання на "18" травня 2020 р. о 10:00 . Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 111.

Позивачу у триденний строк або з моменту одержання даної ухвали або після настання події (закінчення строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)), на виконання вимог статей 3, 5 Конвенції про вручення за кордоном судових і позасудових документів у цивільних або комерційних справах, надати суду 2 (два) примірника нотаріально засвідченого перекладу на литовську та російську мову позовної заяви та 3 (три) примірники нотаріально засвідченого перекладу на литовську та російську мову цієї ухвали про порушення провадження у справі № 922/981/20, для подальшого спрямування до компетентного органу Литовської Республіки.

Встановити відповідачу строк подання відзиву на позовну заяву - 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У зазначений строк відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 ГПК України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвалу підписано 21 квітня 2020 року.

Суддя Н.В. Калініченко

справа № 922/981/20

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення21.04.2020
Оприлюднено22.04.2020
Номер документу88841695
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/981/20

Ухвала від 20.08.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 01.07.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Рішення від 31.05.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 17.05.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 15.03.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 15.02.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 09.11.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 09.11.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 21.09.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 18.05.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні