УХВАЛА
27 квітня 2020 року
м. Київ
Справа № 910/9883/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Малашенкової Т.М. (головуючий), Бенедисюка І.М., Колос І.Б.,
за участю секретаря судового засідання Барвіцької М.Т.,
представників учасників справи:
позивача - Публічного акціонерного товариства "Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта" (далі - ПАТ "Укртатнафта", позивач) - не з`явилися,
відповідача - Антимонопольного комітету України (далі -АМК, відповідач, скаржник) - не з`явилися,
третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Приватного акціонерного товариства "Українська міжбанківська валютна біржа" (далі - ПрАТ "УМВБ") - не з`явилися,
Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України - не з`явилися,
розглянувши клопотання ПАТ "Укртатнафта" та Антимонопольного комітету України про відкладення розгляду касаційної скарги
у справі № 910/9883/17
за позовом ПАТ "Укртатнафта"
до АМК,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача -ПАТ "УМВБ",
за участю Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України
про визнання частково недійсним рішення,
ВСТАНОВИВ:
Верховний Суд ухвалою від 12.03.2020 відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою ПАТ Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія Укртатнафта на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 29.01.2020 у справі № 910/9883/17 та призначив до розгляду у судовому засіданні на 02 квітня 2020 року о 14:20.
Ухвалою від 26.03.2020 у справі №910/9883/17 Верховний Суд відклав розгляд касаційної скарги ПАТ "Укртатнафта" на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 29.01.2020 у справі № 910/9883/17 на 09 квітня 2020 року о 14:00.
Ухвалою Верховного Суду від 09.04.2020 у справі №910/9883/17 відкладено розгляд касаційної скарги ПАТ "Укртатнафта" на 27 квітня 2020 року о 16:00.
У судове засідання 27.04.2020 не з`явились уповноважені представники позивача, відповідача та третьої особи.
23.04.2020 на електронну адресу Верховного Суду надійшло клопотання ПАТ "Укртатнафта" про відкладення розгляду справи, яке підписано ЕЦП. Клопотання мотивоване тим, що Товариство позбавлене можливості направити в судове засідання свого представника у зв`язку з дією карантину на всій території України.
Також 27.04.2020 на адресу Суду надійшло клопотання Антимонопольного комітету України про відкладення розгляду справи з мотивів запровадження на території України карантинних заходів та бажанням представника взяти участь розгляді справи.
Статтею 216 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено, що суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу. Якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі. Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" (з подальшими змінами та доповненнями) відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020 з 12 березня на усій території України запроваджено карантин. Дію карантину продовжено до 11.05.2020.
Листом Ради суддів України від 16.03.2020 № 9рс-186/20, враховуючи вказану постанову КМУ, рекомендовано судам встановити особливий режим роботи судів України.
Беручи до уваги викладене та мотиви, з яких заявлені клопотання скаржником та відповідачем, відповідно до приписів статті 232 ГПК України, з метою надання можливості учасникам справи скористатись своїми процесуальними правами та задля реалізації засад змагальності, враховуючи завдання господарського судочинства, зважаючи на приписи постанови КМУ від 11.03.2020 № 211 з відповідними змінами та рішення Ради суддів України від 16.03.2020, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду вважає за доцільне відкласти розгляд касаційної скарги.
Водночас Верховний Суд звертає увагу, що у відповідності до частини першої статті 300 ГПК України переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, суд касаційної інстанції в межах доводів та вимог касаційної скарги, які стали підставою для відкриття касаційного провадження, та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права і явка сторін в судове засідання не визнавалась обов`язковою.
Також Cуд зауважує, що згідно з частиною першою статті 43 ГПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається .
Верховний Суд роз`яснює, що відповідно до частин першої, другої та третьої статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з приміщення іншого суду та поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Керуючись статтями 216, 232, 234, 314 Господарського процесуального кодексу України, Касаційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд касаційної скарги Публічного акціонерного товариства Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія Укртатнафта на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 29.01.2020 у справі №910/9883/17 на 14 травня 2020 року о 16:00
у приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, кімн. 302.
2. Довести до відома учасників справи, що їхня явка в судове засідання є необов`язковою. З урахуванням епідеміологічної ситуації в Україні Верховний Суд роз`яснює про право сторін подати заяви про розгляд справи за їхньої відсутності, а також про право сторін брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку статті 197 ГПК України.
3. Довести до відома учасників справи, що явка їх представників в судове засідання має бути з обов`язковим забезпеченнями заходів індивідуального захисту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Т. Малашенкова
Суддя І. Бенедисюк
Суддя І. Колос
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2020 |
Оприлюднено | 29.04.2020 |
Номер документу | 88954766 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Малашенкова Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні