Рішення
від 19.07.2007 по справі 7/291
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

7/291

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа №  7/291

19.07.07

За позовом     Відкрите акціонерне товариство "Київгаз"

до                     Житлово-будівельний кооператив №29

про                    зобов"язання укласти договір

Суддя  

За участю представників:

від позивача          Кравчук А.М. –довіреність № Д-26/07 від 30.05.2007

від відповідача           не з'явилися  

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Відкрите акціонерне товариство „Київгаз” (далі –ВАТ „Київгаз”, позивач) звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Житлово –будівельного кооперативу № 29 (далі –ЖБК №29, відповідач) про зобов'язання укласти договір № 33203 від 29.12.2006р. про умови поставки газу Балансоутримувачам для побутових потреб в редакції ВАТ «Київгаз», а також визнати договір № 33203 від 29.12.2006р. про умови поставки газу Балансоутримувачам для побутових потреб укладеним з 01 січня 2007 року, крім того стягнення з відповідача судових витрат.

Позовні вимоги були мотивовані тим, що відповідно до ст. 19 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах, а згідно    ст. 29 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між квартиронаймачем, з однієї сторони, та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою, з іншої сторони.

Оскільки, ЖБК № 29 не є виконавцем окремого роду послуг (не виробляє газу), він зобов'язаний укласти на умовах підряду договір з відповідним виробником певного виду комунальної послуги. Виробником же цієї послуги (газопостачання) є ВАТ «Київгаз», оскільки на цю діяльність має відповідну ліцензію.

Однак відповідач, всупереч вимогам законодавства відмовився підписати проект, направленого йому договору.

За таких обставин позивач просить визнати договір № 33203 від 29.12.2006р. про умови поставки газу Балансоутримувачам для побутових потреб укладеним в редакції ВАТ «Київгаз»з 01.01.2007р.

В ході судового слухання представник позивача змінив позовні вимоги та просив суд визнати договір № 33203 від 29.12.2006р. про умови поставки газу Балансоутримувачам для побутових потреб укладеним в редакції ВАТ «Київгаз»з 01.01.2007р.

Відповідач проти позовних вимог заперечував та надав відзив, у якому стверджував, що запропонований позивачем договір не відповідає вимогам діючого законодавства та вважає необґрунтованим посилання позивача на обов'язковість укладення спірного договору на постачання природного газу.

Ухвалою суду від 18.04.2007 порушено провадження у справі, справу призначено до розгляду на 21.05.2007.  

21.05.2007 розгляд справи відкладено на 21.06.2007 в зв»язку з необхідністю витребування додаткових доказів по справі за клопотання представника відповідача, судом здійснюється технічна фіксація судового процесу.

21.06.2007 представник позивача в судове засідання не з»явився, про причини неявки суд не повідомив.

Представник відповідача в судовому засіданні заявив клопотання про відкладення розгляду справи, в зв'язку з чим розгляд справи було відкладено на 19.07.2007.

19.07.2007 відповідач повноважного представника в судове засідання не направив, 18.07.2007 надіслав клопотання про відкладення розгляду справи.

Вказане клопотання відповідача судом не задоволено, оскільки відповідач не надав суду доказів в підтвердження обставин викладених в клопотанні.

Справа розглядається, відповідно до ст. 75 ГПК України, за наявними в ній матеріалами.

Судом, у відповідності з вимогами ст. 81-1 ГПК України складено протоколи, які долучені до матеріалів справи.

У судовому засіданні 19.07.2007 за згодою представника позивача, згідно ст. 85 ГПК України судом було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

В грудні 2006 р. ВАТ «Київгаз»направило на адресу ЖБК №29 проект договору № 33203 від 29.12.2006р. про умови поставки газу Балансоутримувачам для побутових потреб з пропозицією його підписання.

Однак, запропонований позивачем проект договору № 33203 від 29.12.2006р. про умови поставки газу Балансоутримувачам для побутових потреб не було повернуто на адресу ВАТ «Київгаз», а направлено лист у якому відповідач відмовився підписувати запропонований проект договору.

У своєму листі відповідач зазначив, що запропонований проект договору не відповідає вимогам діючого законодавства України.

Законом України "Про житлово-комунальні послуги" врегульовані основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

Стаття 1 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” містить офіційно визнаний державою перелік комунальних послуг, до складу яких входить задоволення потреб фізичної особи у забезпеченні газопостачанням.

Відповідно до абз. 4 п. 1 ст. 2 Постанови КМУ № 1729 від 27.12.2001р. «Про забезпечення споживачів природним газом»реалізація природного газу для задоволення потреб населення здійснюється суб'єктами господарювання, що мають ліцензію на розподіл природного газу.

Рішенням Національної комісії регулювання електроенергетики України № 1623 від 08.12.2006р. ВАТ «Київгаз» було видано ліцензію на розподіл природного і нафтового газу. Крім цього, ВАТ «Київгаз»є єдиною газотранспортною організацією столиці.

Пункт 3 ст. 179 ГК встановлює, що укладення договору є обов'язковим для сторін, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання. Обов'язковість укладення договору щодо комунальної послуги з газопостачання зазначена у ст. 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Згідно п. 3 ст. 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»комунальні послуги надаються споживачу безперебійно.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем, з однієї сторони, та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою, з іншої сторони.

Пунктом 1.3. Порядку затвердженого наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства «Про затвердження Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді»від 25.04.2005р. № 60, передбачено, що виконавцем житлово-комунальних послуг є суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг та який може забезпечити виконання обов'язків, визначених у ч. 2 ст. 21 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”.

ВАТ „Київгаз” не є балансоутримувачем багатоквартирних жилих будинків у        м. Києві, а отже, згідно закону не має права укладати договори на надання послуг з газопостачання безпосередньо з власниками квартир (орендарями чи квартиронаймачами).

Тобто, відповідно до визначення виконавця житлово-комунальної послуги, наведеного у п. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ВАТ „Київгаз” не може бути виконавцем будь-яких житлово-комунальних послуг у багатоквартирних будинках у м. Києві.

Ця ж норма Закону визначає, що у випадку, якщо балансоутримувач не є виконавцем окремого роду послуг, він зобов'язаний укласти на умовах підряду договір з відповідним виробником певного виду комунальної послуги. Виробником же цієї послуги (газопостачання) є ВАТ «Київгаз».

Отже, договір стосовно колективного забезпечення населення газом для побутових потреб повинен укладатись між ВАТ „Київгаз” та ЖЕК, ЖЕУ, ОСББ та іншими балансоутримувачами житла. Саме відповідач і відноситься до такої категорії суб'єктів господарювання.

Крім того, відповідно до ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Проект договору може бути запропонований будь-якою із сторін.

Статтею 180 ГК України передбачено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства.

Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.

При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Пункт 4 ст. 181 ГК України встановлює, що за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робить застереження у договорі та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірника протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Таким чином, відповідачем порушено загальний порядок укладення господарських договорів, а саме, п. 4 ст. 181 ГК України, оскільки відповідачем не було складено протоколу розбіжностей, примірник проекту договору позивачу взагалі не повертався, а направлено лише зауваження № 17 від 01.03.2007р. про відмову від підписання запропонованого договору № 33203 від 29.12.2006р. про умови поставки газу балансоутримувачами для побутових потреб.

Крім того, судом було встановлено, відповідача вже розпочав його безпосереднє виконання нового договору, свідченням чого є підписані акти передачі-приймання природного газу у відповідності до п.п. 3.2., 3.3. п. 3 Договору № 33203 від 29.12.2006р. про умови поставки газу Балансоутримувачам для побутових потреб, згідно яких Постачальником до 27-го числа звітного місяця складається та надсилається Балансоутримувачу зведений акт обсягів переданого Балансоутримувачу газу для побутових потреб у двох примірниках, по одному для кожної із сторін, в якому відображається загальна вартість поставленого Балансоутримувачу газу з урахуванням всіх пільг та субсидій мешканців та показників побудинкових та поквартирних лічильників. Протягом 5-ти робочих днів з дня отримання акту, як це і передбачено умовами спірного договору, відповідач розглянув, підписав його та повернув один примірник акту позивачу, і він є основою для проведення розрахунків з позивачем.

Згідно п.п. 3.4. п. 3 Договору № 33203 від 29.12.2006р. про умови поставки газу Балансоутримувачам для побутових потреб у випадку, якщо в Балансоутримувача виникли претензії щодо достовірності даних, викладених в акті, він повинен протягом вказаних 5-ти днів письмово направити їх на адресу Постачальника; в іншому випадку Сторони дійшли згоди, що відсутність письмових заперечень протягом вказаного строку є фактом повного узгодження умов такого акту, і він є основою для подальших розрахунків між Сторонами.

Зазначені акти передачі-приймання природного газу станом й на час розгляду справи в суді щомісячно підписуються, що в свою чергу є вчинення відповідачем факитичних дій спрямованих на виконання запропонованого позивачем договору.

Згідно ст. 1 ГПК України підприємства та організації можуть звернутися до господарського суду за захистом своїх законних прав та охоронюваних законом інтересів.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень.

Відповідач доказів на спростування обставин, викладених позивачем не надав.

Враховуючи вищезазначене, позовні вимоги обґрунтовані, документально доведені та підлягають задоволенню щодо визнання договору № 53203 від 29.12.2006р. про умови поставки газу Балансоутримувачам для побутових потреб укладеним з 01.01.2007р. в редакції позивача.

Витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відповідно до ст. 49 ГПК України, підлягають стягненню із відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 33, 49, 82-85 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Вважати укладеним з 01.01.2007р. договір № 33203 від 29.12.2006р. про умови поставки газу Балансоутримувачам для побутових потреб між філією експлуатації газового господарства ВАТ „Київгаз” № 2 (01001, м. Київ, вул. Михайлівська, 13-Б, код ЄДРПОУ 03346331) та Житлово –будівельного кооперативу № 29 (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 11-А, код ЄДРПОУ 23379019), який підписаний позивачем в наступній редакції.

ДОГОВІР № 33203

про умови поставки газу Балансоутримувачам для побутових потреб

м. Київ                                                                                          29 грудня 2006 р.

          Відкрите акціонерне товариство „Київгаз”, надалі – Постачальник, в особі директора філії експлуатації газового господарства ВАТ „Київгаз” № 2 Струка Олега Васильовича, який діє на підставі довіреності № 16 від 05.012.2004р., з однієї сторони, та Житлово –будівельний кооператив № 29, надалі – Балансоутримувач, в особі голови правління Литвиненко Т.П., що діє на підставі статуту, надалі разом іменуються –Сторони, а кожен окремо –Сторона, керуючись ст. 19, ч. 2 ст. 21, ст. 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», уклали даний Договір про наступне:

1. Предмет договору

1.1. Згідно умов цього Договору Постачальник зобов'язується забезпечити в інтересах Балансоутримувача транспортування (доставку) природного газу (надалі –газ) для комунально-побутового споживання населення, а Балансоутримувач зобов'язується забезпечити безперервне надання газу в якості комунальної послуги населенню (надалі –мешканцям) - наймачам (орендарям,  власникам) квартир, іншим особам, які зареєстровані в житловому приміщенні (квартира, комунальна квартира, гуртожиток), та своєчасно здійснити оплату Постачальнику вартості спожитого мешканцями газу в термін і на умовах, передбачених цим договором.

1.2. Порядок та умови надання Балансоутримувачем газу мешканцям в якості комунальної послуги й збору комунальних платежів здійснюється на договірній основі між ними із дотриманням норм чинного законодавства України та діючих в м. Києві розпоряджень Київської міської державної адміністрації.

1.3. Надання Постачальником послуг щодо технічного обслуговування та ремонту внутрішньобудинкових систем газопостачання та дворових газопроводів здійснюється у відповідності до умов Генерального договору про надання послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових (будинкових) систем газопостачання житлових будинків, який укладається між сторонами окремо.

1.4. Цим Договором охоплюється забезпечення газом усієї багатоповерхової забудови (будівель), призначеної для проживання населення, і яка перебуває на балансі, оперативному управлінні чи обслуговуванні Балансоутримувача чи його структурних підрозділів станом на 01.01.2007р.

2. Режим поставки газу та якість газу

2.1. Параметри якості природного газу повинні відповідати державним стандартам - ГОСТ 5542-87 "Газы горючие природные для промышленного и коммунально-бытового назначения. Технические условия", а у разі використання газу локальних родовищ - ТУ У 320.001.5864-033-2000 "Гази горючі природні родовищ України для промислового та комунально-побутового призначення".

2.2. Постачальник повинен забезпечити величину тиску газу перед газовими приладами, пристроями мешканців, не менше мінімально допустимого значення, передбаченого нормативно-технічними документами на побутові газові прилади, пристрої.

2.3. Постачання природного газу за цим договором повинно здійснюватись Постачальником безперервно у необхідних обсягах відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання з дотриманням Правил безпеки систем газопостачання, затверджених Державним комітетом України по нагляду за охороною праці.

2.4. У разі відхилення параметрів якості та величини тиску газу від встановленої нормативними документами величини Постачальник на вимогу Балансоутримувача здійснює перерахунок розміру плати за ці послуги у сторону зменшення відповідно до законодавства.

3. Порядок обліку газу

3.1. Облік обсягів газу, поставленого Постачальником Балансоутримувачу в межах цього Договору та переданого останнім мешканцям в якості комунальної послуги, залежить від наявної форми обліку обсягів споживання газу мешканцями та здійснюється наступним чином:

3.1.1. Шляхом звірки кількості мешканців будинків:

Ш          Сторони домовились, що звірка кількості мешканців будинків оформлюється до кожного 10-го числа звітного місяця актом звірки кількості усіх зареєстрованих мешканців будинків у двох примірниках, по одному для кожної із Сторін, підписується уповноваженими представниками Сторін та скріплюється їхніми печатками.

Ш          При наявності у окремих мешканців пільг на оплату газу про це зазначається окремою графою в акті звірки із зазначенням розміру пільги.

Ш          Зведений розрахунок вартості переданого Балансоутримувачу газу для побутових потреб мешканців проводиться за діючими цінами відповідно до Норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.1999р. N 619.

3.1.2. Шляхом щомісячного зняття показників будинкових лічильників газу (у випадку встановлення таких у багатоповерхових будинках):

Ш          Сторони домовились, що зняття та фіксування показників здійснюється представниками обох Сторін договору до кожного 25-го числа звітного місяця, , про що складається відповідний акт у двох примірниках, по одному для кожної із Сторін,  підписується уповноваженими представниками Сторін та скріплюється їхніми печатками.

Ш          Розрахунок вартості переданого Балансоутримувачу газу для побутових потреб мешканців в цьому випадку проводиться Балансоутримувачем відповідно до „Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання лічильників природного газу (будинкових або на групу будинків)”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2002р. N 620.

3.1.3. Шляхом щомісячного зняття показників квартирних лічильників газу:

Ш          Сторони домовились, що зняття та фіксування таких показників здійснюється до кожного 25-го числа звітного місяця представниками Балансоутримувача, про що складається зведений побудинковий акт у двох примірниках, по одному для кожної із Сторін, підписується уповноваженими представниками Сторін та скріплюється їхніми печатками. При цьому, Постачальник наділяється правом контролювати достовірність відображення в цьому акті знятих показників квартирних лічильників газу шляхом періодичної звірки його працівниками показників лічильників безпосередньо у квартирах мешканців.

Ш          При наявності в окремих мешканців пільг на оплату газу про це зазначається окремою графою у складеному у відповідності з цим пунктом акті.

Ш          Зведений розрахунок вартості переданого Балансоутримувачу газу для побутових потреб мешканців проводиться на підставі фактичних показань лічильників газу мешканців.

3.2. На підставі вищезазначених актів Постачальником до 27-го числа звітного місяця складається та надсилається Балансоутримувачу зведений акт обсягів переданого Балансоутримувачу газу для побутових потреб у двох примірниках, по одному для кожної із сторін, в якому відображається загальна вартість поставленого Балансоутримувачу газу з урахуванням всіх пільг та субсидій мешканців та показників побудинкових та поквартирних лічильників.

3.3. Протягом 5-ти робочих днів з дня отримання акту Балансоутримувач розглядає, підписує його та повертає один примірник Постачальнику, і він є основою для проведення розрахунків з Постачальником.

3.4. У випадку, якщо в Балансоутримувача виникли претензії щодо достовірності даних, викладених в акті, він повинен протягом вказаних 5-ти днів письмово направити їх на адресу Постачальника; в іншому випадку Сторони дійшли згоди, що відсутність письмових заперечень протягом вказаного строку є фактом повного узгодження умов такого акту, і він є основою для подальших розрахунків між Сторонами.

3.5. На підставі розрахунків, проведених у відповідності до пунктів 3.1. –3.2. Балансоутримувач самостійно розраховує вартість місячного обсягу спожитого газу у кожній квартирі й передає цю інформацію до Головного інформаційно-обчислювального центру КМДА для оформлення єдиного рахунку на оплату житлово-комунальних послуг. У випадку, якщо Балансоутримувач не користується послугами Головного інформаційно-обчислювального центру КМДА (ГІОЦ), він самостійно виставляє мешканцям рахунки на оплату.

4. Ціна газу

4.1. Роздрібні ціни на природний газ (за наявності лічильника газу і у разі відсутності лічильника газу) для комунально-побутових потреб мешканців монопольно встановлюються уповноваженим на це органом державної влади - Національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕ).

4.2. У випадку зміни державою ціни на газ, такі зміни є обов'язковими для розрахунку грошових зобов'язань сторін за даним договором з моменту введення в дію нових цін.

4.3. Загальна вартість переданого Постачальником Балансоутримувачу газу для побутових потреб щомісячно визначається на основі даних, отриманих згідно пп.3.1.1. –3.1.3. цього Договору.

4.4. Станом на день укладення договору роздрібна ціна газу для населення встановлена постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від    19.12.2006р. за № 1672.

5. Порядок та умови оплати вартості газу

5.1. Балансоутримувач зобов'язується за власні кошти забезпечувати мешканців бланками єдиних розрахункових документів платників комунальних послуг, в яких, зокрема, повинні зазначатись: розміри щомісячної плати за природний газ, що споживається кожним мешканцем –власником особистого рахунку відповідного помешкання (квартири), кількість жильців, суми наданих законодавством пільг та субсидій.

При зміні норм та тарифів на газопостачання в оперативному порядку вносити необхідні перерахунки до розрахункових документів платників комунальних послуг, з метою забезпечення доплати за газ з дня запровадження нових тарифів.

5.2. Якщо Балансоутримувач користується послугами ГІОЦ КМДА з розщеплення платежів, щомісячно, до 10 числа наступного за звітним місяця, Балансоутримувач зобов'язується забезпечувати збір та надходження до транзитного рахунку ГІОЦ грошових коштів мешканців за діючими тарифами по єдиних розрахункових документах платників комунальних послуг.

5.3. Якщо Балансоутримувач не користується послугами ГІОЦ КМДА з розщеплення платежів, Балансоутримувач зобов'язується щомісячно, до 10 числа наступного за звітним місяця, забезпечувати збір коштів, та перераховувати їх на рахунок Постачальника як вартість газу, спожитого мешканцями.

5.4. Суми коштів, які надійшли від уповноважених установ та організацій по відшкодуванню втрат за надання пільг та субсидій з оплати природного газу Балансоутримувач зобов'язується перераховувати Постачальнику протягом 3-х банківських днів з дня отримання.

Коло осіб, які користуються пільгами при оплаті за природний газ, розмір плати і порядок її застосування визначається чинним законодавством України.

5.5. У разі нездійснення платежів окремими мешканцями до 10 числа кожного наступного за звітним місяця, або у разі не надходження коштів по відшкодуванню пільг та субсидій по оплаті за газ, Балансоутримувач приймає на себе зобов'язання невідкладно вжити всіх правових заходів для забезпечення своєчасної оплати за спожитий газ мешканцями (уповноваженими установами та організаціями по відшкодуванню пільг та субсидій), зокрема, шляхом стягнення заборгованості з боржників через суд. Щоквартально Балансоутримувач надає Постачальнику список боржників, які мають більш як трьохмісячну заборгованість по оплаті вартості газу, й інформацію про передачу своїх вимог щодо таких боржників до суду.

5.6. Балансоутримувач вправі здійснювати достроковий розрахунок із Постачальником за спожитий мешканцями у відповідний місяць газ за рахунок власних коштів, не чекаючи надходжень від жителів. При цьому в платіжних дорученнях Балансоутримувач повинен обов'язково зазначати призначення платежу, номер договору, дату його підписання. В такому випадку, пізніше зібрані від населення кошти за відповідний період залишаються у Балансоутримувача.

5.7. Звірка стану розрахунків сторін оформлюється щоквартальним актом на підставі відомостей про фактичну оплату Балансоутримувачем вартості спожитого мешканцями газу та зведеного акту переданого Балансоутримувачу обсягу газу протягом 10 днів з моменту вимоги однієї із Сторін. Жодна із сторін не вправі ухилятися від проведення такої звірки.

5.8. У разі перерви в централізованому гарячому водопостачанні в квартирах, обладнаних газовими плитами без лічильників, після закінчення півріччя згідно Постанови Кабінету міністрів України від 08.06.1996р. № 619 та розпорядження Київської міської державної адміністрації від 07.10.2003р. № 1856 Балансоутримувач зобов'язаний укладати наступні двосторонні акти:

- з теплопостачальними підприємствами або виробниками гарячої води з зазначенням адрес будинків та термінів відсутності в них гарячого водопостачання;

- з Постачальником із зазначенням адрес будинків, термінів відсутності гарячого водопостачання, кількості мешканців та суми доплати за користування газом згідно відповідних тарифів, які передбачають відсутність централізованого гарячого водопостачання.

5.9. Балансоутримувач зобов'язаний письмово повідомляти Постачальника та проводити остаточні розрахунки з Постачальником при переведенні того чи іншого з належних йому будинків на капремонт, реконструкцію або у зв'язку з їх ліквідацією.

6. Порядок та умови оплати послуг Балансоутримувача, пов'язаних із обліком та збиранням коштів від мешканців

6.1. Послуги Балансоутримувача, пов'язані із обліком та збиранням від мешканців коштів за газ, оплачуються Постачальником у порядку та на умовах, передбачених розпорядженням Київської міської державної адміністрації №748 від 19.05.2000р., а саме:

6.1.1. Постачальник зобов'язується відшкодовувати Балансоутримувачу, який користується послугами ГІОЦ КМДА з розщеплення платежів, вартість витрат на виконання робіт, пов'язаних зі збором, обліком та розподілом платежів населення за послуги з газопостачання у розмірі 4% від сум, які надійшли Постачальнику від  мешканців за спожитий ними газ. Винагорода включає у себе ПДВ.

6.1.2. Якщо Балансоутримувач не користується послугами ГІОЦ КМДА з розщеплення платежів Постачальник зобов'язується відшкодовувати йому вартість витрат на виконання робіт, пов'язаних зі збором, обліком та розщепленням платежів населення за послуги з газопостачання у розмірі 5% від сум, які надійшли Постачальнику від Балансоутримувача, або від мешканців за спожитий ними газ. Винагорода включає у себе ПДВ.

6.2. При незабезпеченні своєчасного збору з мешканців оплати за спожитий природний газ згідно з п. 5.2., 5.3., плата Балансоутримувачу за збір та зарахування платежів, яка визначена у п. 6.1., може бути зменшена Постачальником на 1% від суми коштів, що за нормальних умов підлягають сплаті за ці послуги у відповідному кварталі.

7. Права та обов'язки Сторін

7.1. Постачальник має право:

7.1.1. Вимагати від Балансоутримувача своєчасної і в повному обсязі оплати вартості переданого йому газу для надання комунальної послуги мешканцям.

7.1.2. На вимогу Балансоутримувача або за своєю ініціативою припиняти постачання газу окремим мешканцям у випадках:

Ш          порушення мешканцем строків та розміру сплати за надані комунальні послуги з газопостачання;

Ш          самовільного використання газу;

Ш          проведення планово-профілактичного обслуговування та/або капітального ремонту систем газопостачання;

Ш          ліквідації наслідків аварій, спричинених надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, та проведення ремонтно-відновлювальних робіт;

Ш          перешкоджання у доступі представника Постачальника чи Балансоутримувача до житлового приміщення для контролю правомірності використання газу;

Ш          порушення мешканцем Правил безпеки систем газопостачання, що створює загрозу виникнення аварійної ситуації;

Ш          подання мешканцем письмової заяви про припинення йому газопостачання.

Відключати від системи газопостачання газове обладнання, якщо воно знаходиться у стані, непридатному до експлуатації і не підлягає ремонту.

7.1.3. Вимагати від Балансоутримувача або мешканців відшкодування збитків згідно з Порядком відшкодування збитків, завданих газопостачальній або газотранспортній організації внаслідок порушення мешканцями природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання.

7.1.4. Перевіряти стан лічильників газу, їх покази, а також цілісність пломб на них та на газових приладах і пристроях, відключених від системи газопостачання, характеристики об'єкта надання послуг.

7.1.5. У невідкладних випадках, пов'язаних з урятуванням життя людей та майна, здійснювати проникнення до житла та іншого підсобного приміщення мешканців, де розташовані внутрішньобудинкові системи газопостачання і дворові газопроводи, для проведення в них огляду та ліквідації аварій без отримання згоди мешканця (несанкціонований доступ) у порядку, встановленому законодавством.

7.1.6. Установлювати мешканцям лічильники газу.

7.1.7. Проводити з участю представника Балансоутримувача чи самостійно не рідше ніж один раз на шість місяців контрольне зняття показань лічильників газу, встановлених в квартирах мешканців.

7.1.8. Доступу в приміщення, будинки і споруди для ліквідації аварій, усунення  неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань засобів обліку в порядку, визначеному законодавством та договорами.

7.2. Постачальник зобов'язується:

7.2.1. Забезпечити безперервне постачання газу Балансоутримувачу для забезпечення його статутної діяльності, пов'язаної із наданням мешканцям широкого спектру комунальних послуг,  якісні показники та величина тиску якого відповідають вимогам нормативних документів.

7.2.2. Проводити в порядку, встановленому законодавством, відповідні перерахунки розміру вартості послуг за цим договором в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

7.2.3. Здійснювати технологічний облік матеріальних та енергетичних ресурсів.

7.2.4. Публікувати в газеті КМР „Хрещатик” та повідомляти іншим шляхом детальну інформацію про зміну роздрібних цін на газ за п'ять днів до введення їх у дію, якщо інший порядок їх чинності не визначений державою.

7.2.5. Розглядати у встановленому порядку претензії Балансоутримувача щодо відповідності якісних показників газу, величини тиску і за наявності відповідних підстав задовольняти його вимоги.

7.2.6. Своєчасно вживати заходів для локалізації та ліквідації аварійних ситуацій.

7.2.7. У разі звернення Балансоутримувача до Постачальника, у тому числі для перевірки якості надання послуг, направити свого представника за місцем виклику протягом двох робочих днів в узгоджений із Балансоутримувачем час.

7.2.8. Провести з мешканцями інструктаж з безпечного користування газом у побуті, в тому  числі ознайомити їх з інструкцією з правил безпечного користування газовими приладами і пристроями.

7.3. Балансоутримувач має право:

7.3.1. Безперервно отримувати газ для побутових потреб мешканців, якісні показники та величина тиску якого відповідають вимогам нормативних документів.

7.3.2. На відшкодування завданих Постачальником збитків внаслідок порушення ним Правил надання населенню послуг з газопостачання та умов цього договору.

7.3.3. На перевірку якісних  показників газу та/або величини тиску та якості надання послуг.

7.3.4. На зменшення розміру плати у разі погіршення якісних показників газу та зниження величини тиску газу. При цьому Балансоутримувач зобов'язується самостійно протягом одного місяця з моменту виявлення факту невідповідності якісних показників газу встановленим параметрам та характеристикам якості або з моменту перерви в наданні послуг з газопостачання здійснити мешканцям перерахунок оплати за неякісне надання або ненадання послуги з газопостачання на підставі підтверджувальних документів.

7.3.5. На проведення перерахунку за фактично надані послуги з газопостачання у випадках передбачених даним договором та законодавством.

7.3.6. Здійснювати перерахунок розміру оплати за послуги з газопостачання в разі зміни розміру опалювальної площі та кількості осіб, яким надаються послуги з газопостачання, з моменту настання змін (у разі відсутності лічильників газу).

7.3.7. На зменшення нарахувань за спожитий газ мешканцям квартир та членам їх сімей за період їх тимчасової відсутності у відповідності з „Порядком звільнення наймачів (власників) квартир та членів їх сімей за період їх тимчасової відсутності від оплати за комунальні послуги”, затвердженим рішенням Київської міської ради від 28.03.2002р.     № 409/1843.

7.4. Балансоутримувач зобов'язується:

7.4.1. Підготувати та укласти із мешканцями договори на надання комунальних послуг з газопостачання з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання у відповідності до чинного законодавства.

7.4.2. Вести облік мешканців квартир, що проживають у будинках, та надавати Постачальнику щомісячно відомості про кількість мешканців квартир, списки мешканців квартир, в яких встановлені газові лічильники, списки пільговиків із оплати комунальних послуг у розрізі пільг, а також дані про кількість осіб членів сімей пільговиків, на яких розповсюджується пільговий порядок оплати споживаного газу.

Зазначені списки повинні надаватись станом на перше число кожного року та щомісячно коригуватись Балансоутримувачем на підставі даних поквартирного обліку й реєстрації мешканців. Результати коригування викладати в окремих списках.

7.4.3. Дотримуватись виконання вимог п. 5.5. цього договору з метою своєчасного надходження Постачальнику коштів за спожитий мешканцями газ.

7.4.4. Своєчасно проводити підготовку жилих будинків і їх технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період (в тому числі із залученням підрядників).

7.4.5. Вести облік вимог (претензій) мешканців у зв'язку з порушенням порядку надання житлово-комунальних послуг в сфері газопостачання, зміною їх споживчих властивостей та перевищенням термінів проведення аварійно-відновлювальних робіт.

7.4.6. Невідкладно повідомляти аварійно-диспетчерську службу Постачальника про всі недоліки  в роботі системи газопостачання за тел. 04, своєчасно вживати заходів для локалізації та ліквідації аварійних ситуацій.

7.4.7. Постійно забезпечувати збереження і цілість будинкових лічильників газу та пломб на них. Невідкладно (протягом 3 днів) повідомляти Постачальника про недоліки в роботі лічильника (вихід з ладу лічильника газу, його несправність, пошкодження лічильника, повірочного тавра, цілісності пломб тощо). У разі виявлення та підтвердження факту порушення пломби лічильника, чи навмисного його пошкодження –здійснювати перерахунок оплати за нормами споживання з моменту останньої перевірки. В цьому разі ремонт та встановлення такого лічильника відшкодовує Балансоутримувач.

7.4.8. Неухильно дотримуватися самому й вимагати від мешканців дотримання у побуті вимог Правил безпеки систем газопостачання та Правил надання населенню послуг з газопостачання.

7.4.9. Впроваджувати ресурсозберігаючі та новітні технології використання комунальних послуг з газопостачання.

8. Відповідальність Сторін

8.1. За невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за даним Договором Сторони несуть відповідальність у відповідності з чинним законодавством України.

8.2. В разі незабезпечення повноти та своєчасної оплати за поставлений Балансоутримувачу газ для побутових потреб у строки, зазначені у п. 5.2. даного Договору, останній сплачує на користь Постачальника пеню у розмірі 0,01% від суми простроченого платежу, за кожен день прострочення платежу.

8.3. Балансоутримувач несе фінансову й цивільно-правову відповідальність за збитки, спричинені несвоєчасною оплатою населенням послуг із газопостачання, якщо він не забезпечив належне й ефективне виконання п. 5.5. договору.

8.4. Штрафні санкції нараховуються Сторонами протягом одного року з моменту прострочення платежу чи з моменту іншого порушення умов договору.

8.5. В разі безпідставного невиконання Постачальником своїх зобов'язань з поставки газу Балансоутримувачу для побутових потреб він виплачує останньому пеню у розмірі 0,1% від вартості недопоставленого з його вини газу.

9. Форс-мажор

9.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання обов'язків за даним договором, якщо це невиконання є наслідком непереборної сили (форс-мажорних обставин).

9.2. Під форс-мажорними обставинами розуміють обставини, які виникли після підписання договору внаслідок непередбачених сторонами подій надзвичайного і невідворотного характеру, включаючи вибухи на газопроводі, пожежі, землетруси, повені, оповзні, інші стихійні лиха, вибухи, війну або військові дії. Строк виконання зобов'язань відкладається на строк дії форс-мажорних обставин.

9.3. Достатнім доказом дії форс-мажорних обставин є документ, виданий Торгово-промисловою палатою України. Термін повідомлення між сторонами про такі обставини - негайно. Надання доказуючих документів - протягом 14 днів з моменту їх виникнення.

9.4. Крім цього, Балансоутримувач звільняється від обов'язку нести відповідальність за несплату вартості спожитого мешканцями газу в тому розмірі, який буде підтверджено судовими рішеннями (наказами) про стягнення коштів з конкретних боржників за період дії цього договору (на основі щоквартальних довідок).

10. Порядок вирішення спорів

10.1. Будь-які спори щодо зобов'язань та відносин, які походять з цього договору або виникають у зв'язку з ним, підлягають розгляду в господарських судах України.

11. Інші умови

11.1. Даний договір складений у двох примірниках, по одному для кожної із сторін, які мають однакову юридичну силу.

11.2. Сторони домовились, що текст цього Договору, усі матеріали, інформація та відомості, що стосуються Договору, є конфіденційними і не можуть передаватися третім особам без попередньої згоди іншої сторони, крім випадків, коли така передача пов'язана із виконанням обов'язків по цьому Договору. Дане застереження діє як в межах терміну дії Договору, так і після його припинення.

11.3. Зміни і доповнення до даного договору повинні бути зроблені в письмовій формі і підписані повноважними представниками сторін, окрім випадку зміни цін на газ, які монопольно встановлюються законодавчими або нормативно-правовими актами України. Про такі зміни Постачальник повідомляє Балансоутримувача у відповідності до умов п. 7.2.4. цього Договору.

11.4. Сторони зобов'язуються повідомляти одна одній про зміни назви, посадових осіб, своїх платіжних реквізитів, юридичних адрес, номерів телефонів, телефаксів, а також про випадки реорганізації чи правонаступництва та ініціювання третіми особами стосовно будь-кого із Сторін процедури банкрутства у 5-ти денний термін з дня виникнення відповідних змін чи настання випадків рекомендованим листом або факсограмою.

11.5. У випадку будь-яких змін в статусі платника податків, Сторони зобов'язані повідомити одна одну в термін 5-ти робочих днів з моменту їх виникнення.

11.6. Позовна давність за даним договором встановлюється тривалістю у 3 (три) роки.

11.7. Даний договір набирає чинності з „01” січня 2007 року і діє до „31” грудня 2011 року.

11.8. Сторони домовились, що у випадку втрати чинності будь-якого нормативного акту чи його окремих положень, на які є посилання в умовах даного договору, сторони зобов'язуються керуватися іншими нормативно-правовими актами, які прийняті державою на заміну скасованим нормативним актам, та які визначають відповідні права та обов'язки сторін при виконанні умов цього договору.

11.9. Балансоутримувач протягом 15 днів з початку кожного календарного року направляє рекомендованим листом Постачальнику або надає під розписку повний перелік будинків багатоповерхової житлової забудови, які охоплюються цим договором. У випадку зміни цього переліку (доповнення) Балансоутримувач повинен письмово повідомити Постачальника про такі зміни протягом 10 календарних днів.

Додаток: перелік житлових будинків, що перебувають на балансі (в оперативному управлінні) Балансоутримувача.

Юридичні адреси сторін

БАЛАНСОУТРИМУВАЧЖитлово –будівельний кооператив № 29ПОСТАЧАЛЬНИКФілія експлуатації газового господарства ВАТ «Київгаз»№ 2

Податковий статус: не платник податку на прибуток

Податковий статус: є платником податку на прибуток на загальних умовах

Адреса: 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 11-А Адреса філії ВАТ Київгаз: 01001, м. Київ, вул. Михайлівська, 13-Б

Платіжні реквізити:п/р 26008209801824 Печерська філія м. Києва АКБ «Укрсоцбанк»,  МФО 322090, код ЄДРПОУ 23379019

Платіжні реквізити:п/р 2600000027738 ВАТ КБ „Хрещатик”МФО 300670, код ЗКПО 03346331код платника ПДВ 033463326654свідоцтво платника ПДВ № 35482554 НБ    № 216394

Голова правління Литвиненко Т.П.                                   Директор філії Струк О. В.

3.          Стягнути з Житлово –будівельного кооперативу № 29 (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 11-А, код ЄДРПОУ 23379019) на користь Відкритого акціонерного товариство «Київгаз»(01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 4-Б, код ЄДРПОУ 03346331) витрати по сплаті державного мита в сумі 85 (вісімдесят п'ять) грн. 00 коп. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 (сто вісімнадцять) грн. 00 коп.

4.          Видати наказ,

    Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного господарського суду через Господарський суд м. Києва протягом десяти днів з дня його підписання.

Суддя                                                                                                    М.М. Якименко

Дата підписання рішення:

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.07.2007
Оприлюднено03.09.2007
Номер документу890699
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —7/291

Судовий наказ від 21.02.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сгара Е.В.

Судовий наказ від 21.02.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сгара Е.В.

Ухвала від 22.11.2012

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Степашко О.І.

Ухвала від 04.11.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Ухвала від 15.10.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Ухвала від 20.06.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

М.В. Сажнева

Ухвала від 06.12.2012

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Степашко О.І.

Рішення від 15.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Ухвала від 28.11.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Рішення від 08.11.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Сгара Е.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні