Справа № 729/483/20
2/729/270/20 р.
У Х В А Л А
про залишення позову без руху
25 травня 2020 р. суддя Бобровицького районного суду Чернігівської області Булига Н.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Державний ощадний банк України про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом до відповідача, в якому просить визнати за нею право власності на грошовий вклад її померлого чоловіка ОСОБА_2 .
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог встановлених ст. 175 та ч.ч. 4,5 ст. 177 ЦПК України.
Так, частиною 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачка просить звільнити її від сплати судового збору посилаючись на її скрутне матеріальне становище, проте не надає ніяких підтверджуючих документів про її матеріальний стан.
Згідно ставок судового збору на 2020 рік за подання до суду позовної заяви майнового характеру до сплати підлягає судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 840,80 гривень.
Як вбачається з позовної заяви позивачка посилається як на підставу для звільнення її від сплати судового збору на п.п.г п.2 ч.1 ст.8 ЗУ Про судовий збір , згідно якої суд може звільнити від сплати судового збору, якщо позивачем є члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї. Отже позивачці необхідно надати до суду документ, який би підтверджував що вона є малозабезпеченою особою.
Відповідно до частини п`ятої статті 177 ЦПК позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В свою чергу, згідно із вимогами частин 2-5 статті 95 ЦПК письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В порушення даних вимог позивачем не надано оригінали або належним чином засвідчені копії доказів по справі, не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, згідно вимог пунктів 5, 8, 9 частини третьої статті 175 ЦПК позовна заява повинна містити:
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Проте, в позовній заяві відсутнє зазначення доказів того, що позивачка на день смерті проживала із спадкодавцем і в силу частини 3 статті 1268 Цивільного кодексу України вважається такою, що прийняла спадщину; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Разом з тим, позивачкою ставиться питання про витребування доказів. Проте чинним законодавством встановлено, що для витребування доказів учасник справи подає клопотання, яке повинно відповідати вимогам ч.2 ст.84 ЦПК України. Позивачкою дана норма не виконана, нею не подано відповідне клопотання як того вимагають приписи ст.84 ЦПК України.
Згідно ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У звязку із чим, враховуючи, що позовна заява подана без додержання наведених вище вимог її необхідно залишити без руху із зазначенням недоліків позовної заяви, способу і строку їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Тому, зважаючи на викладене, позивачці слід усунути недоліки, сплативши судовий збір у сумі 840,80 гривень або надати до суду документ, який би підтверджував підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Реквізити для зарахування судового збору: отримувач коштів УК у Бобровицькому районі (Бобровицький р-н) 22030101; Код ЄДРПОУ- 37370959; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; № рахунку отримувача - UA248999980313161206000025031, код класифікації доходів 22030101. Разом з тим, позивачці слід усунути інші недоліки зазначені у описовій частині ухвали.
Керуючись статтями 175-177 , 185 , 260 Цивільного процесуального кодексу України , суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Державний ощадний банк України про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Запропонувати ОСОБА_1 в строк протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху привести позовну заяву у відповідність з вимогами статті 175 та частин 4,5 статті 177 Цивільного процесуального кодексу України , шляхом усунення вищевказаних недоліків та:
- подання квитанції про сплату судового збору у розмірі 840,80 гривень або надання документа, який би підтверджував підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
-зазначення доказів того, що позивачка на день смерті проживала із спадкодавцем і вважається такою, що прийняла спадщину;
-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
-надання належним чином засвідчених копій доказів по справі;
-подання клопотання про витребування доказів у відповідності до ч.2 ст.84 ЦПК України.
Роз`яснити, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає зазначені вище вимоги, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя
Бобровицького районного суду Н. О. Булига
Суд | Бобровицький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2020 |
Оприлюднено | 26.05.2020 |
Номер документу | 89421426 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Бобровицький районний суд Чернігівської області
Булига Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні