Справа №2-45/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2009 року Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Мавроді Р.Ф.
секретаря Ганжа Т.А.
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представників відповідача ОСОБА_3
ОСОБА_4 представника 3-ї особи ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Добропілля цивільну справу за позовом ОСОБА_1, діючої в інтересах ОСОБА_6 до Державного підприємства "Добропіллявугілля" в особі Відокремленого підрозділу "Управління комунальних котелень", третя особа Виконком Добропільської міської Ради про розірвання договору ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, діюча на підставі довіреності в інтересах ОСОБА_6, звернулася до суду з позовом до ДП «Добропіллявугілля» в особі ВП «Управління комунальних котелень» з позовом про розірвання договору.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка вказала, що 03.01.2008 року між ОСОБА_6 та відповідачем був укладений договір №393 про надання послуг з централізованого опалення жилого приміщення - квартири, що розташована за адресою: Донецька область, Добропільський район, м. Білецьке , вул. 30 років Перемоги 7/10, яка є власністю ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом №2067 від 23.05.2003 року. На цей час ОСОБА_6 змінила постійне місце проживання та мешкає за кордоном. За вказаною адресою ніхто не проживає та ніхто не зареєстрований. Крім того, система опалення - батареї у вказаній квартирі відсутні, оскільки довгий строк вони перебували у аварійному стані. У зв'язку з тим, що потреби в отриманні послуг з централізованого опалення у ОСОБА_6 зникли, вона неодноразово зверталася до відповідача з метою вжиття заходів щодо припинення надання послуг та обов'язку їх оплачувати і дострокового розірвання договірних правовідносин з вказаних питань, але відповідач безпідставно відмовлявся у здійснені відповідних заходів посилаючись на відсутність у нього повноважень щодо припинення надання послуг з централізованого опалення. Вважає, що відмова відповідача щодо припинення надання послуг та розірвання договору про надання послуг неправомірна.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги та просить суд розірвати Договір про надання послуг з централізованого опалення №393 від 03.01.2008 року жилого приміщення-квартири в м. Білецьке вул. 30 років Перемоги 7/10, укладений між ОСОБА_6 та ДП "Добропіллявугілля" ВП "УКК" і стягнути з відповідача на користь ОСОБА_7 понесені судові витрати.
Представники відповідача, діючі на підставі довіреностей, проти задоволення позовних вимог заперечують мотивуючи тим, що ВП "УКК" ДП "Добропіллявугілля" , як сторона у Договорі про надання послуг з централізованого опалення виконує свої
обов'язки належним чином, будь-яких істотних порушень умов Договору не допускали, неналежний стан обігрівальних приладів у квартирі ОСОБА_6 щодо якості наданих послуг значення для теплопостачального підприємства не має, тому що вони відповідають за якість послуг лише до межі будинку, крім того, в їх компетенцію припиняти та розривати Договори зі споживачами у багатоквартирному будинку про надання послуг з централізованого палення не входить, це прерогатива центральних органів виконавчої влади, тому вважають, що підстав для розірвання вказаного Договору не має. Крім того, представники відповідача вказали, що розривати Договори про надання послуг з централізованого опалення , а значить и припинення теплопостачання в окрему квартиру в багатоквартирному будинку не можна та не передбачено законодавством. Просять у задоволенні позовних вимог відмовити.
Представник 3-ї особи - Добропільського міськвиконкому, діюча на підставі довіреності, також проти позовних вимог заперечує, тому що розпорядженням Добропільського міського голови від 25.09.2008 року затверджений склад постійно діючої комісії по розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення , яке замінило діюче раніше аналогічне розпорядження від 15.05.2006 року. Дійсно, ОСОБА_6 зверталася до виконкому міської Ради з питань, щодо відключення від мережі центрального опалення , де на засіданні відповідної комісії від 13.07.2006 року було вирішено про можливо задоволення прохання при умові узгодження з усіма організаціями технічних умов на відключення від центрального опалення та був наданий відповідний лист. Але , ОСОБА_6 цей лист узгодження до кінця не оформила, технічні умови та проектні рішення по відключенню проведені не було, а вона лише узгодила технічні умови з відповідними підприємствами та установами і то з застереженнями та обмеженнями. Тому даний лист затверджений не був. Крім того, представник виконкому зазначила, що відповідно до змін, які були внесені до нормативних актів, регулюючих питання відключення споживачів від мереж централізованого палення , а саме до Наказу Мінбуду України від 22.11.2005 р. № 4 , відключення окремих приміщень житлових будинків від тепломережі не передбачено, тому що порушуються баланс температурного режиму у всьому будинку і питання про відключення можуть розглядуватися лише при відключенні або частини будинку ( під'їзду), або всього будинку взагалі. Просить у задоволенні позову відмовити.
Вислухавши пояснення та доводи сторін, представника 3-ї особи, вивчивши матеріали справи, суд дійшов на ступних висновків.
Встановлено, що 03.01.2008 року між ОСОБА_6 та відповідачем був укладений договір №393 про надання послуг з централізованого опалення жилого приміщення - квартири, що розташована за адресою: Донецька область, Добропільський район, м. Білецьке , вул. 30 років Перемоги 7/10, яка є власністю ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом №2067 від 23.05.2003 року. На цей час ОСОБА_6 змінила постійне місце проживання та мешкає за кордоном. За вказаною адресою ніхто не проживає та ніхто не зареєстрований, що підтверджується копією особистого рахунку 30040.
Вказаний Договір, який складений на підставі Типового Договору про надання послуг, затвердженого Постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 року передбачає певні права та обов'язки сторін, та відповідно до п. 9.2 Договору № 393, укладений між сторонами, Договір може бути розірваний достроково у разі зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугами виконавця, за умови наявності належним чином оформлених документів.
Правовідносини, які виникли між сторонами, у тому числі їх права та обов'язки, порядок розрахунків, підстави й розмір відповідальності , регулюються Законом України "Про захист прав споживачів", Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення ,
затвердженого Постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 року ( далі Правила), іншими нормативними актами, а також умовами укладеного договору.
Ці Правила регулюють відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг ( виконавцем) і фізичною та юридичною особою, яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення ( споживачем).
Відповідно до п. 8 Правил ці послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення.
Згідно п.п.24, 25, 27 Правил споживач може відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення. Відключення споживача від мереж централізованого опалення здійснюється в порядку, 30 затверджується центральним органом виконавчої влади з питань ЖКГ. При цьому витрати, пов'язані з відключенням від мереж централізованого опалення відшкодовуються споживачем відповідно до калькуляції, складеної виконавцем.
Самовільне відключення від мереж централізованого опалення забороняється.
Як встановлено у судовому засіданні, власниця квартири ОСОБА_6 у 2006 році після звернення до постійно діючої комісії по розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення, отримала лист узгодження з відповідними підприємствами та організаціями , який передбачав не тільки узгодження технічних умов, але і відмітки про виконання технічних умов та проектних рішень по відключенню.
Як вбачається з наданого листа , ОСОБА_6 лише узгодила технічні умови, які були зроблені відповідними підприємствами та організаціями з певними застереженнями та вимогами. Але технічні умови та проектні рішення виконані ОСОБА_6 не були, тому і у відключенні її квартири від централізованого опалення було відмовлено.
Технічні умови та проектні рішення передбачають виконання окремих дій для запобігання виникнення будь-яких несприятливих ситуацій та порушень прав та інтересів інших мешканців багатоквартирного будинку ( встановлення альтернативного опалення та інше).
У п.26 Правил встановлено, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Постійна діюча комісія по розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення, яка була затверджена у новій редакції розпорядженням Добропільського міського голови від 25.09.2008 року №218р керується у своїй діяльності, у тому числі, Наказом Мінбуду України від 22.11.2005 року № 4 "Про затвердження Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання". Згідно Наказу Мінбуду України №169 від 06.11.2007 року, з метою впорядкування питань, що виникають під час надання дозволів на влаштування індивідуального опалення, та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій у житловому фонді, у назві та у п.1 вищевказаного Наказу № 4, слово "Приміщень" було виключено. Саме цим вказано, що Порядок відключення.... не передбачає відключення
окремого приміщення ( квартири) у багатоквартирному будинку, а передбачає рішення питань про відключення тільки окремих будинків.
Відповідно до вимог ст.ст.651, 907 ЦК України, договір про надання послуг може бути розірваний на вимогу однієї із сторін за рішенням суду в разі істотного порушення договору другою стороною.
Суд не може прийняти до уваги та визнати такими, що відповідають дійсності ствердження позивачки про, нібито, наявність істотних порушень відповідачем умов договору, а саме неякісністю надання послуг, посилаючись на складені у різні роки акти про холодні обігрівальні прилади у квартирі. Самі холодні радіатори у квартирі не означають про неякісне надання послуг відповідачем, а вказують на те, що обігрівальні прилади у квартирі потребують або ремонту, або заміни, що не є обов'язком відповідача, який відповідає за якість послуги до вводу в багатоквартирний будинок.
Так, у акті від 22.11.2004 року обстеження квартири ОСОБА_6, наданої позивачкою, вказано, що обігрівальні прилади не відповідають температурі на котельній.
Будь-яких доказів, які б дійсно свідчили про істотні порушення з боку відповідача умов договору, позивачкою в судовому засіданні надано не було.
Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Аналізуючи всі обставини справи, надані докази та обґрунтування, суд вважає, що правових підстав для розірвання договору , укладеного між ОСОБА_6 та відповідачем не має, тому у задоволенні позову слід відмовити.
На підставі ст.ст.651, 907 ЦК України, Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою КМУ від 21 липня 2005 року №630 , Наказу Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України №4 від 22.11.2005 р. ( зі змінами від 06.11.2007 р.) Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, керуючись ст.ст. 5, 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1, діючої в інтересах ОСОБА_8 до Державного підприємства "Добропіллявугілля" в особі Відокремленого підрозділу "Управління комунальних котелень", третя особа Виконком Добропільської міської Ради про розірвання договору відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області через Добропільський міськрайсуд протягом двадцяти днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, що може бути подане протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Надруковано власноручно в нарадчій кімнаті в одному екземплярі.
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2009 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 8950823 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Мавроді Р.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні