У Х В А Л А
29 травня 2020 року м. Чернігівсправа № 927/238/17
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Бабенка Віталія (просп. Миру, 43, м. Чернігів, 14000) по справі № 927/238/17
за позовом: Заступника прокурора Чернігівської області, вул. Князя Чорного, 9, м. Чернігів, 14000, в інтересах держави в особі
позивача: Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, вул. Малясова, 12, м. Чернігів,14017
до відповідача: Ніжинського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства "Ніжинрайагролісництво", вул. Борзнянський шлях, 5, м. Ніжин, Чернігівська область, 16600
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Колісниківської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області, вул. Гоголя, 7, с. Колісники, Ніжинський район, Чернігівська область, 16632
предмет спору: про стягнення шкоди у розмірі 248084,90грн
встановив:
26.05.2020 до Господарського суду Чернігівської області від головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Бабенка Віталія надійшов лист від 25.05.2020 №12885, в якому він відповідно до ст.330 ГПК України передає для затвердження суду мирову угоду від 22.05.2020, укладену між Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області та Ніжинським районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства "Ніжинрайагролісництво" з метою виконання постанови Північного апеляційного господарського суду від 30.01.2019 у справі №927/238/17.
До листа додані: оригінал мирової угоди від 22.05.2020 по справі № 927/238/17 у трьох примірниках; копія листа Ніжинського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства "Ніжинрайагролісництво" від 25.05.2020 щодо передачі мирової угоди на затвердження до суду.
За приписами ст. 330 Господарського процесуального кодексу України, мирова угода, укладена між сторонами, або заява про відмову стягувача від примусового виконання в процесі виконання рішення подається в письмовій формі державному або приватному виконавцеві, який не пізніше триденного строку передає її для затвердження до суду, який видав виконавчий документ. Питання затвердження мирової угоди у процесі виконання рішення, задоволення заяви про відмову стягувача від примусового виконання рішення вирішується судом протягом десяти днів з дня надходження до суду відповідної заяви, про що постановляється ухвала. Суд має право відмовити у затвердженні мирової угоди у процесі виконання рішення з підстав, визначених статтею 192 цього Кодексу, а у задоволенні заяви про відмову від примусового виконання рішення з підстав, визначених статтею 191 цього Кодексу.
Згідно з положеннями ст.11 Господарського процесуального кодексу України, яка закріплює один з основних принципів господарського судочинства «верховенство права» , визначено, що якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).
Відповідно до норм чинного законодавства, подані до суду заяви повинні відповідати загальним вимогам, визначеним Господарським процесуальним кодексом України, а також містити відомості, передбачені Законом України "Про виконавче провадження" (аналогічні положення викладенні в п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 26.12.2003 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження").
З урахуванням вищевикладеного, суд доходить висновку, що до заяв (подань) учасників виконавчого провадження застосовуються положення ГПК України, якими врегульовано аналогічні питання.
Статтею 169 Господарського процесуального кодексу України визначено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення, викладені в ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, а саме: будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом. Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо). Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд. Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Судом встановлено, що головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Бабенко Віталієм подано суду супровідний лист від 25.05.2020 №12885, який не відповідає вимогам ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
Також у порушення ст.164, 170 Господарського процесуального кодексу України, заявником не подано належних документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи (позивачу, відповідачу, прокурору, третій особі) копії заяви про затвердження мирової угоди в процесі виконання рішення.
Разом з тим, суд звертає увагу заявника на те, що заявнику разом з мировою угодою необхідно подати суду: спільну письмову заяву сторін про намір укласти мирову угоду та докази на підтвердження повноважень представників сторін, які підписали мирову угоду.
За таких обставин, заява головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Бабенка Віталія від 25.05.2020 №12885 підлягає поверненню без розгляду.
Повернення зазначеної заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню до господарського суду в загальному порядку після усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.11,164,169,170,234,235,330 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Заяву головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Бабенка Віталія від 25.05.2020 №12885 про затвердження мирової угоди в процесі виконання рішення повернути заявнику без розгляду.
Копію ухвали направити сторонам та Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 29.05.2020.
Ухвала може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її підписання в порядку ст.256 Господарського процесуального кодексу України та підпункту 17.5 п. 17 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Додаток: заява від 25.05.2020 №12885 з додатками на 5 арк.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя В.В. Моцьор
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2020 |
Оприлюднено | 01.06.2020 |
Номер документу | 89518033 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Моцьор В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні