2-1100/08
РІШЕННЯ
Іменем України
2 грудня 2008 року
Красноградський райсуд Харківської області в складі:
головуючої - судді Тарасенко Л.І.
при секретарі Деревинській Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краснограді справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання таким що втратив право користування житлом та про зняття з реєстрації, -
встановив:
Позивачі звернулись до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що вони є власниками 1\2 частини жилого будинку, що розташований у АДРЕСА_1. Колишній співмешканець ОСОБА_1 - ОСОБА_3 у вказному будинку не проживає з серпня 2007 року, яка залишається зареєстрованім, чим порушує їх права власників.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 свій позов підтримала та пояснила суду, що відповідач, після того, як вони розійшлись з ОСОБА_1, з серпня 2007 року, в частині будинку, який належить їй та її доньці ОСОБА_1 не проживає і місце його перебування не відоме. Те, що відповідач залишається зареєстрованим в будинку, порушує її права власника.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, в своїй письмовій заяві позов підтримала та просила розглянути справу в її відсутність.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, викликаний до суду через оголошення в газеті "Слобідський край".
Зважаючи на те, що з опублікуванням оголошення у пресі про виклик до суду, відповідач вважається повідомленим про час і місце розгляду справи, а також приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для розгляду справи по суті, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача ОСОБА_3
Вислухавши пояснення позивача, свідків, перевіривши письмові докази, які є у справі суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до статті 16 ЦК України кожна особа має право звертатись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути припинення дії, яка порушує право.
Наданими позивачами документами - довідкою КПТІ "Інвентаризатор" підтверджується те, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є власником 1\2 частини жилого будинку, розташованого у м. Краснограді Харківської області, вул. Кірова, 62.
Той факт, що ОСОБА_3 є прописаним в будинку, який належить на праві власності позивачам, підтверджується Домовою книгою на будинок 62 по вул. Кірова у м. Красногрдаі.
Відповідно до акту обстеження вказаного будинку від 03.09.2008 року слідує, що ОСОБА_3 у даному будинку не проживає більше одного року \а.с. 9\. з січня 2008 року по теперішній час за місцем реєстрації не проживає, особистих, та інших належних його речей за даною адресою не виявлено \а.с. 8\.
Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_2П в судовому засіданні підтвердили, що ОСОБА_3 в вересні 2007 року остаточно вибрався з частини будинку, що належить позивачам, вивіз всі свої речі та більше там не з'являвся.
Стаття 7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" передбачає, що зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом 72 днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду, свідоцтва про смерть.
Згідно з ч. 2 ст. 405 ЦК України член сім'ї власника житла втрачає право користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Таким чином, зважаючи на те, що ОСОБА_3. в будинку, який належить позивачам не проживає з вересня 2007 року, але добровільно з реєстрації не знявся, суд вважає за доцільне позов задовольнити та вирішити питання про визнання його таким, що втратив право користування жилим приміщенням, яке належить позивачам на праві власності та зняття його з реєстрації у вказаному будинку.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 15, 16, 405 ч. 2 ЦК України, Статтею 7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" 3, 4. 57-60 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати таким, що втратив право користування будинком, який розташований у АДРЕСА_2 та зняти його з реєстрації у вказаному будинку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Харківської області через Красноградський райсуд.
Суд | Красноградський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9068117 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноградський районний суд Харківської області
Тарасенко Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні