Спр. №2-117/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2008 року Щорський районний суд Чернігівської області
в складі: судді Лихошерста В.В.
при секретарі Сафон М.М.
з участю позивача ОСОБА_1
відповідачів ОСОБА_2
ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Щорсі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на домоволодіння,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідачів про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на домоволодіння.
В судовому засіданні позивач підтримав позов.
В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що в липні 2007 року він уклав з відповідачами та ОСОБА_4 усну домовленість на купівлю у них житлового будинку, розташованого в м. Щорсі Чернігівської області, вул. Леніна, 100, а згодом отримав від них домоволодіння, ключі від будинку та всю документацію на будинок, сплатив вартість домоволодіння в сумі 5000 грн. 00 коп., що підтверджується розписками. Вони домовилися пізніше засвідчити нотаріально договір купівлі-продажу, але 7 жовтня 2007 року ОСОБА_4 помер. Спадкову частину домоволодіння спадкоємці померлого - треті особи на стороні відповідача не успадкували і не бажають цього робити, оскільки вони домовилися з відповідачами щодо поділу отриманих за домоволодіння коштів між собою. Відповідачі не заперечують цього. Відповідачі ухиляються від укладення договору та нотаріального засвідчення.
В даний час він має намір оформити право власності на будинок, розпочати його реконструкцію, але не може цього зробити, оскільки у нього відсутні документи, які посвідчують право власності на домоволодіння, що порушує його права.
Просить визнати дійсним договір купівлі-продажу домоволодіння, визнати за ним право власності на це домоволодіння.
Відповідачі позов визнали. Вони пояснили суду, що не можуть нотаріально засвідчити договір, оскільки один з продавців - їх брат помер, а його дружина та діти - треті особи по справі не бажають отримувати спадщину - 1/3 частину домоволодіння, що належала померлому.
Суд, вислухавши позивача, відповідачів, дослідивши письмові докази, приходить до наступного.
В липні 2007 року позивач уклав з відповідачами та ОСОБА_4 усну домовленість на купівлю у них житлового будинку, розташованого в м. Щорсі Чернігівської області, вул. Леніна, 100, 4 липня 2007 року позивач сплатив вартість домоволодіння, а пізніше 4 серпня 2007 року отримав від продавців домоволодіння, ключі від будинку та всю документацію на будинок, що підтверджується розписками. Сторони домовилися пізніше засвідчити нотаріально договір купівлі-продажу, але 7 жовтня 2007 року ОСОБА_4 помер. Житловий будинок з надвірними будівлями належав продавцям по 1/3 частині кожному. Спадкову частину домоволодіння спадкоємці померлого - треті особи на стороні відповідача не успадкували і не бажають цього робити, оскільки вони домовилися з відповідачами щодо поділу отриманих за домоволодіння коштів між собою. Відповідачі не заперечують цього. Засвідчити нотаріально договір купівлі-продажу домоволодіння сторони не можуть.
В даний час позивач має намір оформити право власності на будинок, розпочати його реконструкцію, але не може цього зробити, оскільки у нього відсутні документи, які посвідчують право власності на домоволодіння, що порушує його права.
Фактично, були виконані всі істотні умови договору купівлі-продажу домоволодіння, але нотаріально договір не було посвідчено з вищеназваних причин. Позивач оплатив вартість домоволодіння, а відповідачі передали йому у власність домоволодіння та всю документацію на нього.
Сторони домовилися щодо всіх істотних умов договору і відбулося повне виконання договору.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Згідно зі ст. 220 ЦК України у разі недодержання сторонами вимог закону про нотаріальне посвідчення договору, такий договір є нікчемним. Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
За таких обставин, позов слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 328, 220 ЦК України ст.ст. 3-6, 10-11, 15, 31, 213-215, 130, 174 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку А-1 житловою площею 17,5 кв.м. з надвірними будівлями: сараєм Б-1, сараєм Б2-1 та погребом В-1, розташованих в м. Щорсі Чернігівської області, вул. Леніна, 100, укладений 4 серпня 2007 року між ОСОБА_1 (покупцем) та ОСОБА_4, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (продавцями).
Визнати за ОСОБА_1 право власності на вказаний житловий будинок з надвірними будівлями.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Щорський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 9130555 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Потоцький Віктор Васильович
Цивільне
Щорський районний суд Чернігівської області
Лихошерст В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні