Справа № 638/11279/20
Провадження № 1-кс/638/2344/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2020 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
Слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши в залі судового засідання в приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова клопотання слідчого Шевченківського ВП ГУ ПН в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,погоджене прокуроромХарківської місцевоїпрокуратури №1 ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №42020221090000172 від 01.06.2020 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.146 КК України, -
в с т а н о в и в:
До Дзержинського районного суду м. Харкова звернувся слідчий з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в якому просить надати тимчасовий доступта можливістьвилучення зазначениху клопотаннідокументів,що становлятьбанківську таємницю,та перебуваютьу володінні ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРРОУ: НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування клопотання зазначає, що у провадженні СВ Шевченківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020221090000172 від 01 червня 2020 року, за ознаками злочину передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України. До Харківської місцевої прокуратури №1 надійшло повідомлення про те, що на території м. Харкова діє група осіб, під виглядом так званого "реабілітаційного центру", яка здійснює нібито реабілітацію для алко та наркозалежних осіб при цьому здійснюючи незаконне позбавлення волі людей та застосовуючи до них фізичний та психологічний вплив. Вказану інформацію 01 червня 2020 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020221090000172, попередня кваліфікація ч. 2 ст. 146 КК України. У вказаному кримінальному провадженні були повідомлені про підозру 15.08.2020 ОСОБА_5 за ч. 2 ст. 146 та 31.08.2020 ОСОБА_6 за ч. 2 ст. 146 КК України за фактами незаконного позбавлення волі громадян: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 . Зазначений злочин був вчинений у тому числі з корисливих мотивів особистого збагачення, оскільки за поміщення та перебування осіб у приміщеннях « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , родичі та інші особи, введені в оману ОСОБА_5 , повинні були сплачуватись грошові кошти щомісяця, за начебто надання кваліфікованої допомоги у подоланні залежності.
15.08.2020 р. слідчим СВ Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області, під час проведення обшуку у проміжок часу з 07:00 по 12:59 за адресою: АДРЕСА_2 у житлових будинках виявлено та вилучено банківські картки: НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 .
Слідчий зазначає, що швидке повне та неупереджене розслідування кримінального провадження та встановлення осіб, які скоїли вказаний злочин можливе тільки за умови отримання інформації від ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »», оскільки інформація яка знаходиться у володінні ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » має істотне значення для встановлення істини по кримінальному провадженню та осіб які його вчинили.
Зважаючи на вищевикладене, та той факт, що інформацію про рух коштів на електронній картці неможливо отримати в інший спосіб та є вірогідність її знищення є необхідність в отриманні наступної інформації, яка знаходиться у володінні ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), адреса: АДРЕСА_1 з метою встановлення осіб, які причетні до вказаного злочину, та інших важливих обставин по кримінальному провадженню, а саме рух грошових коштів по електронним рахункам № НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 та рахункам, які зареєстровані на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 із зазначенням повних анкетних даних контрагентів, адрес банкоматів та інших терміналів, в яких проводилися будь-які операції з вказаною електронною карткою, а так само відеозапис з даних банкоматів та інших терміналів, в яких проводилися будь-які операції з карткою, (якщо є технічна можливість зберігання відеозаписів) з вказівкою адресів переказу коштів та місце знаходження осіб в період часу з 01.01.2019 року по час отримання інформації. Відомості, що містяться у вказаних документах, мають суттєве значення для встановлення істини по справі, і може бути використана як доказ та не може бути здобута іншим шляхом.
В судове засідання слідчий не з`явився, надав суду заяву у якій просив розглянути клопотання без його участі, клопотання підтримав.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, на підставі ч.2 ст.163 КПК України, розгляд даного клопотання проведено без виклику представника ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якої знаходяться документи, зазначені у клопотанні.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, вважає, що воно є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Встановлено, що Шевченківським ВП ГУ ПН в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020221090000172, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.06.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146 КК України.
Згідно Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань до Харківської місцевої прокуратури №1 надійшло повідомлення про те, що на території м. Харкова діє група осіб, під виглядом так званого "реабілітаційного центру", яка здійснює нібито реабілітацію для алко та наркозалежних осіб при цьому здійснюючи незаконне позбавлення волі людей та застосовуючи до них фізичний та психологічний вплив
Як зазначено у ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У відповідності до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадженні, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 6 вказаної статті передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах та документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст.160 КПК України, матеріали клопотання містять достатні дані про те, що інформація, яка знаходиться у віданні ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, про тимчасовий доступ до яких просить надати дозвіл слідчий, має суттєве значення для встановлення важливих обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що зазначені відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, та іншим способом неможливо довести вказані обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, суд вважає клопотання слідчого обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 159-164, 309 КПК України, -
постановив:
Клопотання слідчого задовольнити.
Зобов`язати ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), адреса: АДРЕСА_1 надати доступ слідчому Шевченківського ВП ГУ НП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , слідчому Шевченківського ВП ГУ НП в Харківській області старшому лейтенанту ОСОБА_3 доступ тапроведення вилучення (виїмку) документів, які містять охоронювану законом таємницю, - відомостей, що становлять банківську таємницю,а саме:
- реєстр роздруківка з банківських карток № НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 за період часу з 01.01.2019 по теперішній час.
-фото, відео особи, з прив`язкою до банкомату, яка знімала грошві кошти з банківських карток № НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 за період часу з 01.01.2019 по теперішній час.
- ІР-адреса з яких проходили транзакції по рахунках № НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 за період часу з 01.01.2019 по теперішній час.
- копії завірених належним чином документів, які були підставою для отримання банківських карток № НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 .
- перелік банківських рахунків з рухом, які зареєстровані на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Строк дії ухвали 1 (один) місць із дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91547523 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Цвірюк Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні