Постанова
від 09.04.2010 по справі 2-а-342/09
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-342/09 Головуючий у 1-й інс танції - Галич А.І.

Суддя-доповіда: Меже вич М.В.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

9 квітня 2010 року м. Київ

Колегія суддів Київськ ого апеляційного адміністра тивного суду у складі: голову ючого - судді Межевича М.В., с уддів Глущенко Я.Б. та Літвіно ї Н.М., при секретарі Бурді Л.М., розглянувши в порядку письмо вого провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійног о фонду України в м. Прилуки Че рнігівської області на поста нову Прилуцького міськрайон ного суду Чернігівської обла сті від 23 лютого 2009 року у справ і за адміністративним позово м ОСОБА_2 до Управління Пе нсійного фонду України в м. Пр илуки про стягнення щомісячн ої державної соціальної допо моги дітям війни, -

В С Т А Н О В И Л А:

У лютому 2009 року позивач зв ернувся до суду з позовом про зобов' язання відповідача н арахувати на його користь, як дитині війни щомісячну держ авну соціальну допомогу у ро змірі 30 % мінімальної пенсії з а віком за 2008 роки в сумі 1737,90 грн.

Постановою Прилуцького мі ськрайонного суду Чернігівс ької області від 23 лютого 2009 ро ку позовні вимоги задоволено частково, а саме: зобов' язан о відповідача здійснити пози вачу перерахунок щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату за період з 22 травня 2008 року по 31 гр удня 2008 року включно, а в іншій частині позову - відмовлено .

Відповідач просить скасув ати постанову суду першої ін станції, посилаючись на непр авильне застосування норм ма теріального права, на необґр унтованість.

Заслухавши суддю-доповіда ча, перевіривши матеріали сп рави та обговоривши доводи с карги, колегія суддів вважає , що апеляційна скарга підляг ає залишенню без задоволення , а постанова суду - зміні з таких підстав.

Суд першої інстанції дійшо в висновку, що позивач має пра во на перерахунок пенсії згі дно з підвищенням її розміру , як дитині війни на 30 % мінімаль ної пенсії за віком, за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 р оку.

З таким висновком суду по вністю не можна погодитися, о скільки судом не визначено п равову норму, яку належить за стосовувати до спірних право відносин в частині, що стосую ться розміру мінімальної пен сії за віком.

Колегією суддів встановл ено, що позивач є дитиною війн и, що підтверджується відпов ідним посвідченням.

Статтею 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне д овічне грошове утримання чи державна соціальна допомога , що виплачується замість пен сії, підвищуються на 30 відсотк ів мінімальної пенсії за вік ом.

Законом України від 28 груд ня 2007 року N 107-VI "Про Державний бюд жет України на 2008 рік та про вне сення змін до деяких законод авчих актів України" внесено зміни до Закону України "Про с оціальний захист дітей війни " та статтю 6 цього Закону викл адено в такій редакції: "Дітям війни (крім тих, на яких пошир юється дія Закону України "Пр о статус ветеранів війни, гар антії їх соціального захисту ") до пенсії або щомісячного до вічного грошового утримання чи державної соціальної доп омоги, що виплачується заміс ть пенсії, виплачується підв ищення у розмірі надбавки, вс тановленої для учасників вій ни. Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищен ня до пенсії або щомісячного довічного грошового утриман ня чи державної соціальної д опомоги, що виплачується зам ість пенсії, відповідно до ць ого Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, г арантії їх соціального захис ту" таке підвищення провадит ься за їх вибором згідно з одн им із законів". Зазначені змін и набрали чинності з 1 січня 2008 року.

Згідно з Рішенням Конститу ційного Суду України від 22 тра вня 2008 року N 10-рп/2008 (справа щодо п редмета та змісту закону про Державний бюджет України) зм іни щодо розміру пенсії дітя м війни визнано такими, що не в ідповідають Конституції Укр аїни (є неконституційними).

Таким чином, з 1 січня по 22 тра вня 2008 року застосуванню до сп ірних правовідносин підляга ли приписи Закону України "Пр о Державний бюджет України н а 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів У країни".

Враховуючи положення Конс титуції України щодо дії нор мативно-правових актів у час і, положення статті 6 Закону Ук раїни "Про соціальний захист дітей війни", у редакції цього Закону від 18 листопада 2004 року N 2195-IV, поновили свою дію з 22 травн я 2008 року.

Отже, з цієї дати особи зі ст атусом дітей війни мають пра во на підвищення на 30 відсоткі в мінімальної пенсії за віко м пенсії або щомісячного гро шового довічного утримання ч и державної соціальної допом оги, що виплачується замість пенсії.

Зі статті 6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни» вбачається, що під час визначення розміру підвищен ня пенсії за основу її нараху вання береться розмір мініма льної пенсії за віком.

За чинним законодавством р озмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за п равилами, передбаченими част иною першою статті 28 Закону Ук раїни «Про загальнообов' яз кове державне пенсійне страх ування». Іншого нормативно - правового акту, який би визна чав цей розмір, немає.

З огляду на викладене, колег ія суддів вважає, що положенн я частини третьої статті 28 Зак ону України «Про загальнообо в' язкове державне пенсійне страхування», з якої виплива є, що мінімальний розмір пенс ії за віком, встановлений абз ацом першим частини першої ц ієї статті, застосовується в иключно для визначення розмі рів пенсій, призначених згід но з цим Законом, розповсюджу ється також і на ці спірні пра вовідносини, які виникли між позивачем та відповідачем, о скільки наявність такої норм и та відсутність іншого міні мального розміру пенсії за в іком не є підставою для відмо ви в реалізації позивачем ко нституційної гарантії та пр ава на підвищення пенсії вих одячи з розміру мінімальної пенсії за віком, як це встанов лено статтею 6 Закону України «Про соціальний захист діте й війни».

Положенням статті 7 Закону У країни «Про соціальний захис т дітей війни», якою передбач ено, що фінансове забезпечен ня державних соціальних гара нтій, передбачених цим Закон ом, здійснюється за рахунок к оштів Державного бюджету Укр аїни.

Статтею 88 Закону України «П ро державний бюджет України на 2007 рік» встановлено, що в раз і недостатності виділених із Державного бюджету України коштів за бюджетними програм ами, пов' язаними з розмежув анням джерел виплати пенсій між Державним бюджетом Украї ни та Пенсійним фондом Украї ни, пенсії, визначені законод авством для відповідних кате горій громадян, виплачуються у повному обсязі за рахунок в ласних надходжень Пенсійног о фонду України. Тобто цією но рмою по іншому врегульовано питання щодо фінансування за безпечення такої гарантії, я к підвищення пенсії на 30 відсо тків мінімальної пенсії за в іком. І оскільки ця норма прий нята пізніше, то вона має пріо ритет над нормою, закладеною в статті 7 Закону України «Про соціальний захист дітей вій ни».

У зв'язку з вищевикладени м, колегія суддів вважає, що су д першої інстанції правильно встановив обставини справи, але не визначив правову норм у, яку належить застосовуват и до спірних правовідносин в частині, що стосуються розмі ру мінімальної пенсії за вік ом, в зв'язку з чим вимоги апел яційної скарги не підлягають задоволенню, а рішення суду п ершої інстанції слід змінити .

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 201, 205, 207, 254 КАС України, колегія суддів

П О С Т А Н О В И Л А :

Апеляційну скаргу Управ ління Пенсійного фонду Украї ни в м. Прилуки Чернігівської області залишити без задово лення.

Постанову Прилуцького мі ськрайонного суду Чернігівс ької області від 23 лютого 2009 2009 р оку змінити, виклавши другий абзац резолютивної частини в наступній редакції: «зобов ' язати Управління Пенсійно го фонду України в м. Прилуки Ч ернігівської області провес ти перерахунок пенсії ОСОБ А_2 з урахуванням щомісячно ї підвищеної на 30 % мінімально ї пенсії за віком та забезпеч ити її виплату з 22.05.2008 року по 31.12.2 008 року відповідно до ст. 6 Закон у України «Про соціальний за хист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов' язкове державне пенсійне стр ахування» з урахуванням пров едених виплат.

В решті судове рішення зали шити без змін.

Постанова набирає законно ї сили з моменту проголошенн я та може бути оскаржена за пр авилами цивільного судочинс тва протягом двох місяців шл яхом подачі касаційної скарг и безпосередньо до Верховног о суду України.

Головуючий суддя М .В. Межевич

Суддя Я.Б. Г лущенко

Суддя Н.М. Л ітвіна

Повний текст постанови в иготовлений 9 квітня 2010 року.

СудКиївський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.04.2010
Оприлюднено14.09.2010
Номер документу9401302
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-342/09

Ухвала від 13.07.2010

Цивільне

Апеляційний суд Миколаївської області

Бондаренко Т. З.

Ухвала від 29.11.2012

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Гончар Л.Я.

Ухвала від 26.11.2012

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Гончар Л.Я.

Ухвала від 09.07.2009

Адміністративне

Червоногвардійський районний суд м.Макіївки

Рассуждай В. Я.

Постанова від 24.06.2009

Адміністративне

Кіровський районний суд м.Макіївки

Ситенко А.І.

Ухвала від 27.10.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Цвіркун Ю.І..

Ухвала від 11.08.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Цвіркун Ю.І..

Постанова від 10.06.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Попович О.В.

Постанова від 06.07.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Бистрик Г.М.

Постанова від 09.04.2010

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Літвіна Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні