НОВОУШИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 680/1081/20
№1-кс/680/14/21
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 січня 2021 року смт Нова Ушиця
Слідчий суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
дізнавача ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання т.в.о. начальника СД Новоушицького ВнП Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 120202455190000067 від 29 грудня 2020 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України,
установив:
Дізнавач ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей.
В обґрунтування клопотання зазначив, що 29 грудня 2020 року до чергової частини Новоушицького ВнП Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області надійшло повідомлення від ОСОБА_5 про те, що посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » без відома заявника здійснили незаконний продаж майна, належного ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », директором якого являється заявник, а саме: плуга марки «JOHN DEERE 3810 (1+7+1) та без його відома змінили розташування, належного ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » майна, а саме: плуга марки «GREGOIRE BESSON», трактора колісного марки «JOHN DEERE 8330»; дискової борони марки «GREGOIRE BESSON XRVP»; жниварки для збирання кукурудзи «DOMINONI», чим заподіяли ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » значного матеріального збитку.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що плуг марки «JOHN DEERE 3810» був незаконно переміщений та згодом проданий СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » без відома власника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Підставою вважати, що плуг «JOHN DEERE 3810» перебуває або може перебувати у володінні СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » є повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, письмові пояснення директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 , виписка із АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », відповідно до якої СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » проводиться переказ коштів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за купівлю плуга.
У зв`язку з наведеним виникла необхідність у отримані тимчасового доступу до плуга з можливістю його огляду та подальшого вилучення.
У судовому засіданні дізнавач клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Судовий виклик особи у володінні якої знаходиться майно, відповідно до вимог частини другої статті 163 КПК України, не здійснювався.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя зазначає таке.
У провадженні Новоушицького ВнП Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області перебуває кримінальне провадження за №120202455190000067 від 29 грудня 2020 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.
З витягу з ЄРДР вбачається, що 29 грудня 2020 року до Новоушицького ВнП Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області звернувся ОСОБА_5 із повідомленням про те, що посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » без відома заявника здійснили незаконний продаж майна, належного ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » , директором якого він являється, а саме: плуга марки «JOHN DEERE 3810 (1+7+1) та змінили місця розташування, належного ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » майна: плуга марки «GREGOIRE BESSON», трактора колісного марки «JOHN DEERE 8330»; дискової борони марки «GREGOIRE BESSON XRVP»; жниварки для збирання кукурудзи «DOMINONI».
Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ч.1 ст. 131 КПК України).
Тимчасовий доступ до речей і документів, як один із заходів забезпечення кримінального провадження, полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку) (ч.1 ст. 159 КПК України).
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю (ст. 163 КПК України).
В обґрунтування клопотання дізнавач зазначив, що для проведення повного, всебічного і об`єктивного досудового розслідування необхідно оглянути, придбаний СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » плуг марки «JOHN DEERE 3810», який є предметом вчинення кримінального правопорушення, з метою його подальшого вилучення, який може бути доказом під час досудового розслідування у зв`язку із чим потрібно отримати доступ до даної речі.
Таким чином клопотання обґрунтоване необхідністю правомірного доступу та вилучення речі , яка може бути речовим доказом.
Проте збирання доказів, в тому числі і речових, відбувається через інститут слідчих дій (зокрема, вилучення в ході огляду, проведення обшуку). Недопустимим є підміна слідчих дій заходом забезпечення кримінального провадження, оскільки мета слідчих дій та заходів забезпечення кримінального провадження є різною.
Згідно з ч. 4 ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування, слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні У цьому контексті потрібно враховувати, що речі могли би бути отримані шляхом проведення слідчих дій, тобто без застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Крім того, відповідно доч. 1 ст. 223 КПКУкраїни, саме слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, слідчий суддя дійшов висновку про відмову у клопотанні.
Керуючись ст.ст.132, 159, 160, 163,164 , 372КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
У задоволенні клопотання т.в.о. начальника СД Новоушицького ВнП ДВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 120202455190000067 від 29 грудня 2020 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новоушицький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94442523 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Новоушицький районний суд Хмельницької області
Олійник А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні