Ухвала
від 26.03.2021 по справі 923/626/20
КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

26 березня 2021 року

м. Київ

справа № 923/626/20

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Булгакової І. В. (головуючий), Бенедисюка І.М. та Львова Б. Ю.,

розглянувши матеріали касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Агат-Південь" (далі - Товариство)

на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 01.02.2021

за первісним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Райдуга"

до Товариства

про стягнення 710 000, 00 грн та

за зустрічним позовом Товариства

до товариства з обмеженою відповідальністю "Райдуга"

про визнання договору недійсним,

ВСТАНОВИВ:

24.02.2021 на електронну адресу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду в електронній формі надійшла касаційна скарга Товариства на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 01.02.2021 у справі №923/626/20.

Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 11.03.2021 касаційну скаргу Товариства залишено без руху у зв`язку з тим, що у скарзі не викладено чітких підстав касаційного оскарження судових рішень, передбачених частиною другою статті 287 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України, Кодекс ); надано скаржнику строк для усунення недоліків до 31.03.2021.

18.03.2021 на електронну адресу Касаційного господарського суду Товариство направило заяву про усунення недоліків, в якій скаржник, обґрунтовуючи підставу касаційного оскарження судового рішення, передбачену пунктом 1 частини другої статті 287 ГПК України, зазначає про те, що судом апеляційної інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови від 01.02.2021 не було враховано висновків Верховного Суду, викладених у постановах, які скаржник перелічує у касаційній скарзі та заяві про усунення недоліків, щодо застосування, зокрема, статей 123, 126, 129 вказаного Кодексу та можливості зменшення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Відповідно до частини третьої статті 294 ГПК України питання про відкриття касаційного провадження у справі вирішується колегією суддів у складі трьох суддів не пізніше двадцяти днів з дня надходження касаційної скарги або з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, визначеному статтею 292 цього Кодексу.

Згідно з частиною третьою статті 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

З огляду на усунення скаржником недоліків касаційної скарги та враховуючи, що касаційна скарга подана в межах строків, встановлених статтею 228 ГПК України, а також відповідає вимогам статті 290 названого Кодексу, Суд дійшов висновку, що подані матеріали достатні для касаційного розгляду.

Разом з тим на електронну адресу Касаційного господарського суду від Товариства надійшло клопотання (з електронним цифровим підписом) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції із застосуванням власних технічних засобів та сервісу "EаsyCon" ( https://easycon.com.ua/ ).

Відповідно до частин першої, другої та третьої статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок № 196). Пунктом 2 розділу ІІ Порядку № 196 зазначено, що системою відеоконференцзв`язку (далі - Система) є комплекс технічних засобів і програмного забезпечення (за посиланням на офіційному вебпорталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку № 196 для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватися в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.

Враховуючи викладене, Суд вважає за можливе задовольнити заяву Товариства та провести судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку за посиланням на офіційний веб-портал судової влади України vkz.court.gov.ua за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon".

Керуючись статтями 194, 234, 294 ГПК України, Верховний Суд

У Х В А Л И В:

1. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Агат-Південь" на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 01.02.2021 зі справи № 923/626/20.

2. Призначити розгляд касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Агат-Південь" до сумісного розгляду з касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Райдуга" у відкритому судовому засіданні Касаційного господарського суду на 06 квітня 2021 року о 10:45 у приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, кімн. 302.

3. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Агат-Південь" про участь у судовому засіданні у справі № 923/626/20 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.

4. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon" (https://easycon.com.ua/).

5. Забезпечити участь адвоката Оганяна Гайка Володимировича в судовому засіданні у справі №923/626/20, призначеному на 06 квітня 2021 року о 10:45, у режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196.

6. Роз`яснити адвокату Оганяну Гайку Володимировичу, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції йому необхідно: використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

7. Попередити учасників справи, що відповідно до частини четвертої статті 197 ГПК України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.

8. Роз`яснити, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://supreme.court.gov.ua/supreme/ .

9. Довести до відома учасників справи, що їх представники мають право з`явитися до зали судового засідання суду касаційної інстанції та брати участь у судовому засіданні в загальному порядку.

10. Надати товариству з обмеженою відповідальністю "Райдуга" строк для подання до суду касаційної інстанції відзиву на касаційну скаргу до 05 квітня 2021 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя І. Булгакова

Суддя І. Бенедисюк

Суддя Б. Львов

СудКасаційний господарський суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення26.03.2021
Оприлюднено29.03.2021
Номер документу95808990
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/626/20

Постанова від 06.04.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Булгакова І.В.

Ухвала від 31.03.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Булгакова І.В.

Ухвала від 26.03.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Булгакова І.В.

Ухвала від 11.03.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Булгакова І.В.

Ухвала від 09.03.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Булгакова І.В.

Постанова від 01.02.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Богатир К.В.

Ухвала від 12.01.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Богатир К.В.

Ухвала від 23.12.2020

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Богатир К.В.

Рішення від 26.11.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Гридасов Ю.В.

Ухвала від 20.11.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Гридасов Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні