Ухвала
від 12.05.2021 по справі 541/1017/21
МИРГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 541/1017/21

Провадження № 1-кс/541/395/2021

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

вул. Гоголя, 133, м. Миргород, Полтавська область, Україна, 37600

У Х В А Л А

12 травня 2021 рокум.Миргород

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

в складі:головуючоїслідчогосудді ОСОБА_1

з участюсекретаря ОСОБА_2

розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Миргороді клопотання дізнавача СДМиргородського РВПГоловного управлінняНаціональної поліціїв Полтавськійобласті ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду ,-

ВСТАНОВИВ:

Дізнавач ВД Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області звернувся до суду із клопотанням, яке погоджено з прокурором Миргородської окружної прокуратури, про надання дозволу на проведення огляду із залученням спеціалістів Управління ДСНС в Полтавській області, Управління держпраці в Полтавській області та Державної екологічної інспекції в Полтавській області території здійснення господарської діяльності ФОП « ОСОБА_4 » (ІПН НОМЕР_1 ), що розташована за адресою АДРЕСА_1 , з метою фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, а саме відшукання техніки групи «Б», виявлення порушень умов її використання (експлуатації) відповідно до п. 21 Порядку, виконання робіт підвищеної небезпеки, в зв`язку з відсутністю відповідних дозволів та декларації передбачених вимогами законодавства, яка матиме значення речового доказу у кримінальному провадженні.

Клопотання мотивоване тим, що у провадженні СД Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020170260000102 від 07.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що на території Миргородського району суб`єкт господарювання, без передбаченого законом дозволу, здійснює роботи з підвищеною небезпекою на підприємстві, що створює загрозу загибелі людей або настання інших тяжких наслідків.

Одним із суб`єктів господарської діяльності є ФОП « ОСОБА_4 » (ІПН НОМЕР_1 ), який здійснює свою господарську діяльність за адресою АДРЕСА_1 .

В рамках досудового розслідування, здійснено запит до ФОП « ОСОБА_4 » (ІПН НОМЕР_1 ) з метою отримання завірених копій документів дотримання встановлених норм законодавства, щодо діяльності ФОП « ОСОБА_4 », та для подальшого їх дослідження саме:

Дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; (передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107, додаток 2 п. 21. додаток 3. п. 12).

Декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогами законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки; (передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107. додаток 8).

Правовстановлюючі документи на земельну ділянку де здійснюється виробництво(Вимоги ст. ст. 116-126 Земельного кодексу України).

Правовстановлюючі документи на об`єкти нерухомості (Вимоги: ст. 39 «Про регулювання містобудівної діяльності». Постанова Кабінету Міністерства України від 13 квітня 2011 р. №461 в залежності від часу прийняття в експлуатацію об`єкта).

Дозволу наздійснення операціїу сфері поводження з відходами/ ( вимоги: ст. 17 Закону України «Про відходи).

Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (вимоги ст. ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»).

Декларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (оцінка протипожежного стану (експертиза) протипожежного стану підприємства, об`єкта чи приміщення (вимоги: ст. 57 Кодексу Цивільного захисту. п. 2.5 постанови Кабінету Міністерства України від 5 червня 2013 р. № 440).

Форма 1-ДФ Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплачено) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (за 2019-2020 роки, щоквартальні); трудові договори з працівниками (передбачено Наказом №4 від 13.01.2015Міністерства фінансів України)

Зазначення джерела водопостачання (кількість, паспорти, дозвіл на спец водокористування). (Вимоги передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. №321).

Однак ФОП надано стислу відповідь та не надано належно посвідчених копій вище зазначених документів.

В ході досудового розслідування свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 повідомили, що в березні 2021 року на прохання чоловіка на ім`я ОСОБА_7 здійснювали відвантаження пиломатеріалів з території пилорами що розміщена АДРЕСА_1 .

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за місцем здійснення господарської діяльності ФОП « ОСОБА_4 адресою АДРЕСА_1 об`єкти нерухомості: нежитлова будівля Б-1, прибудови б1,б2,б3,В, навіс Г,Д,Ж,З, 1-3 споруди належать ОСОБА_4 .

В ході проведення 07.05.2021 огляду місцевості за місцем розташування та здійснення господарської діяльності ФОП « ОСОБА_4 » на АДРЕСА_2 , на вхідних воротах в`їзду до території, наявні надписи «Пилорама», «брус», «балки», «піддони», «вантажні перевезення»,що об`єктивно підтверджується доданими до протоколу фототаблицями.

Відповідності до п. 21 Порядку, виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі «Б» додатка № 2, експлуатація машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, зазначених у групі «Б» переліку, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 03.02.2021 № 77, здійснюється на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці .

Згідно інформації Управління держпраці у Полтавській області від 29.04.2021 № 08-11/3593 ФО-П « ОСОБА_4 » (ІПН НОМЕР_1 ) має дозвіл № 143.17.53 від 30.03.2017 року на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, саме устаткування деревообробної промисловості .

Реєстрація декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці ФО-П « ОСОБА_4 » не здійснювалась.

Таким чином, з метою фіксації відомостей скоєння кримінального правопорушення в органу досудового розслідування виникла необхідність у проведення примусового огляду за участі спеціалістів Управління ДСНС в Полтавській області, Управління держпраці в Полтавській області та Державної екологічної інспекції в Полтавській області нежитлових приміщень та території земельної ділянки де здійснює господарську діяльність пов`язану з виконанням робіт підвищеної небезпеки, ФОП « ОСОБА_4 » за адресою АДРЕСА_1 з метою виявлення використання техніки (обладнання) групи «Б», з порушення умов її використання (експлуатації) передбачених п. 21 Порядку виконання робіт підвищеної небезпеки, в зв`язку з відсутністю відповідних дозволів та декларацій передбачених вимогами законодавства

В судовому засіданні дізнавач клопотання підтримав посилаючись на викладені в ньому доводи та на долучені до матеріалів клопотання документи.

Відповідно до ч. 1 ст. 237 КПК України огляд проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.

Згідно з ч. 2 ст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КПК України, дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого.

Згідно ч. 2 ст. 40-1 КПК України, дізнавач уповноважений, звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.

У відповідності до п. 19 ч. 1 ст. 3 КПК України, дізнавач належить до сторони обвинувачення.

З матеріалів доданих до клопотання вбачається, що 06.02.2020 року до СВ Миргородського ВП ГУНП в Полтавській області надійшли матеріали, що на території Миргородського району підприємець без передбаченого законом порядку здійснює роботи з підвищеною небезпекою, що створює загрозу загибелі людей та настання інших тяжких наслідків. На підставі яких внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020170260000102 від 07.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України.

Одним із суб`єктів господарської діяльності є ФОП « ОСОБА_4 » (ІПН НОМЕР_1 ), який здійснює вказану господарську діяльність відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань за адресою АДРЕСА_1 . Що підтверджується доданими до клопотання доказами, в тому числі інформацією Управління держпраці у Полтавській області від 29.04.2021 № 08-11/3593, що ФО-П « ОСОБА_4 » (ІПН НОМЕР_1 ) має дозвіл № 143.17.53 від 30.03.2017 року на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, саме устаткування деревообробної промисловості .

Відповідно до п. 21 «Порядку, виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі «Б» додатка № 2, експлуатація машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, зазначених у групі «Б» переліку, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 03.02.2021 № 77, здійснюється на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Однак реєстрацію декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці ФО-П « ОСОБА_4 » не здійснював.

Відповідно до ч. 1 ст. 237 КПК України огляд проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.

Згідно з ч. 2 ст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

В ч. 5 ст. 234 КПК України зазначено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно № 255766884 від 07.05.2021 року встановлено, що нерухоме майно за місцем здійснення господарської діяльності ФОП « ОСОБА_4 » за адресою АДРЕСА_1 належить ОСОБА_4 .

Заслухавши дізнавача,дослідивши матеріали,якими обґрунтовуєтьсяклопотання,слідчий суддявважає щоорганом досудовогорозслідування доведенонаявність достатніхпідстав вважати,що ФОП« ОСОБА_4 » заадресою АДРЕСА_1 в нежитловихприміщеннях тана територіїземельної ділянкиздійснює господарськудіяльність шляхомвиконання робітпідвищеної небезпеки,з застосуваннямтехніки групи«Б»,в томучислі верстатівз обробкидеревини,порушує умови її використання (експлуатації) передбачених п. 21 Порядку виконання робіт підвищеної небезпеки, в зв`язку з відсутністю відповідних дозволів та декларацій передбачених вимогами законодавства чим було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 272 КК України,

Техніка, обладнання які використовуються у виробництві що можуть бути виявлені та оглянуті мають значення для досудового розслідування, вони можуть бути доказами під час судового розгляду та можуть знаходитись за адресою АДРЕСА_1 в нежитлових приміщеннях та на території земельної ділянки, та необхідні для фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, а саме фіксації порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що створює загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків чи заподіює шкоду здоров`ю.

Також на території здійснення господарської діяльності ФОП « ОСОБА_4 » (ІПН НОМЕР_1 ) можуть зберігатися інші знаряддя вчинення злочину, що матимуть значення речових доказів у вищезазначеному кримінальному провадженні, з метою їх відшукання, виявлення та вилучення виникла потреба у проведенні огляду за правилами проведення обшуку.

Згідно ч. 3 ст. 237 КПК України для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.

Щодо вимоги про залучення для огляду спеціалістів Управління ДСНС в Полтавській області, Управління держпраці в Полтавській області та Державної екологічної інспекції в Полтавській області слідчий суддя звертає увагу, що відповідно до ч.3 ст. 237 КПК України з метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів, а отже в даному випадку дозволу слідчого судді для залучення відповідних спеціалістів для проведення огляду не потрібно.

Частина 1 ст. 237 КПК України визначає, що метою огляду є виявлення та фіксація відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

Ст.168 КПК України передбачає, що тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження.

Які відповідно ч.1 ст.98 КПК України,є речовими доказами тобто матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використанні як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінальних протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.

Відповідно до ч.2 ст. 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченого для обшуку житла чи іншого володіння особи.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 108, 234, 235, 237, 309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити частково.

Надати дозвіл дізнавачу СД Миргородського РВП ГУНП В Полтавській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , на проведення огляду згідно з правилами, передбаченими для обшуку за місцем здійснення господарської діяльності ФОП « ОСОБА_4 » (рнокпп НОМЕР_1 ) за адресою АДРЕСА_1 з метою виявлення техніки групи «Б», виявлення порушень умов їх використання (експлуатації) у відповідності до п. 21 «Порядку, виконання робіт підвищеної небезпеки», на використання якої відсутні дозволи та декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства, яка матиме значення речового доказу у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12020170260000102 від 07.02.2020.

В задоволенні решти вимог - відмовити.

Визначити строк дії ухвали до 26 травня 2021 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудМиргородський міськрайонний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення12.05.2021
Оприлюднено30.01.2023
Номер документу96868659
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —541/1017/21

Ухвала від 15.07.2021

Кримінальне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Куцин В. М.

Ухвала від 15.07.2021

Кримінальне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Куцин В. М.

Ухвала від 13.05.2021

Кримінальне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Куцин В. М.

Ухвала від 13.05.2021

Кримінальне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Куцин В. М.

Ухвала від 13.05.2021

Кримінальне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Куцин В. М.

Ухвала від 13.05.2021

Кримінальне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Куцин В. М.

Ухвала від 13.05.2021

Кримінальне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Куцин В. М.

Ухвала від 13.05.2021

Кримінальне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Куцин В. М.

Ухвала від 13.05.2021

Кримінальне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Куцин В. М.

Ухвала від 12.05.2021

Кримінальне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Куцин В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні