Дата документу 10.06.2021
Справа № 6-123/11
Провадження № 6/937/150/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2021 року м. Мелітополь
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого - судді: Іваненко О.В.,
за участі секретаря - Захарової І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі заяву ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження в праві виїзду за межі України в порядку ст.441 ЦПК України,
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 , за участю зацікавленої особи: Мелітопольський міськрайонний ВДВС Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м . Дніпро), звернувся до суду з поданням про скасування тимчасового обмеження в праві виїзду за межі України в порядку ст.441 ЦПК України.
Заяву обґрунтовано тим, що 26.09.2011 року Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області була постановлена ухвала по справі №6-123/11, якою було задоволено подання державного виконавця відділу ДВС Мелітопольського міськрайонного управління юстиції Запорізької області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_1 . На його заяву від 01.02.2021 року про надання інформації про стан ВП у рамках якого було накладено на нього тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, державний виконавець повідомила листом, що виконавчі листи, які перебували на виконанні у відділі були повернуті стягувачу. Вчинити будь-які дії за такими виконавчими документами у державного виконавця не мас можливості. Таким чином, якщо примусове виконання по зведеному виконавчому провадженню №480/17, в якому було встановлено тимчасову заборону на виїзд за кордон не збереглося, примусове стягнення цьому зведеному виконавчому провадженню з нього не відбувається з причин, які не залежать від нього, стягувачі повторно не зверталися до виконавчої служби в межах строку, передбаченого чинним законодавством. На сьогодні строки для пред`явлення виконавчих листів до примусового стягнення, спливли, тому є обґрунтовані підстави для звернення із заявою про скасування тимчасової заборони у праві виїзду за межі України. Скасування тимчасової заборони у праві на виїзд потрібне для вишукуванні додаткових можливостей для влаштування на роботу за кордоном, а не для відпочинку. Тому він просить суд тимчасове обмеження його, ОСОБА_1 , у праві виїзду за межі України, накладене Ухвалою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 26.09.2011 року справа № 6-123/11 скасувати.
Заявник в судове засідання не з`явився, надав заяву, в якій просив заяву задовольнити та справу розглянути без його участі.
Представник Мелітопольського міськрайонного ВДВС Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м . Дніпро) в судове засідання не з`явився, але надав заяву, в якій просив справу розглянути без його участі, заперечень проти заяви не надано.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, з урахуванням заяв сторін про слухання справи за їх відсутності, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази, приходить до висновку про можливість задоволення вказаної заяви з наступних підстав.
Відповідно ч. 1ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Як встановлено в судовому засіданні, 26.09.2011 року Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області була постановлена ухвала по справі №6-123/11, якою було задоволено подання ВДВС Мелітопольського міськрайонного управління юстиції про тимчасове обмеження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у праві виїзду за межі України. Обмежено тимчасово ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, документований паспортом серії НОМЕР_1 , виданий Мелітопольським МВ ГУМВС України в Запорізькій області, 22.01.2009 року; паспортом громадянина України для поїздок за кордон серії НОМЕР_2 ВГІРФО ГУМВС України в Запорізькій області, право виїзду за межі України без вилучення паспортного документу, шляхом заборони перетину кордону України, до виконання зобов`язань по зведеному виконавчому провадженню № 480/17 з примусового виконання: виконавчого листа № 2-5404/10 від 13.12.2010 року виданого Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області, виконавчого листа № 2-2475/08 від 02.04.2010 року виданого Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області, наказу №18/748/11 від 30.05.11 року виданого Господарським судом Запорізької області.
Згідно листа Мелітопольського міськрайонного ВДВС Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м . Дніпро) від 16.03.2021р., 29.03.2021р., вбачається, що моніторингом автоматичної системи виконавчих проваджень встановлено, що зведене виконавче провадженню № 480/17 з примусового виконання: виконавчого листа № 2-5404/10 від 13.12.2010 року виданого Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області, виконавчого листа № 2-2475/08 від 02.04.2010 року виданого Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області, наказу №18/748/11 від 30.05.11 року виданого Господарським судом Запорізької області, не було закінчено та на виконанні у відділі не перебуває, оскільки виконавчі листи відносно ОСОБА_1 були повернуті стягувачам. Вчинити будь-які дії за такими виконавчими документами у державного виконавця не має можливості.
Відповідно до ст.33Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
В силу ст. 13 Загальної декларації прав людини кожна людина має право вільно пересуватися й обирати собі місце проживання в межах любої держави. Кожна людина має право залишати будь-яку країну, включаючи свою власну, і повертатися у свою країну.
Відповідно до ст. 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує деякі права і свободи, не передбачені в Конвенції та у Першому протоколі до неї, кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не може бути встановлено жодних обмежень, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров`я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.
Статтею 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права передбачено, що кожна людина має право покидати будь-яку країну, включаючи свою власну. Згадані вище права не можуть бути об`єктом ніяких обмежень, крім тих, які передбачено законом, які є необхідними для охорони державної безпеки, громадського порядку, здоров`я чи моральності населення або прав і свобод інших і є сумісними з іншими правами, визначеними в цьому Пакті.
Відповідно до ст. 441 ЦПК України тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення.
Згідно ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України та в`їзд в Україну громадян України громадянинові України може бути тимчасово обмежено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліменти, договірні чи інші невиконані зобов`язання до виконання зобов`язань або розв`язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов`язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням - до виконання.
Згідно п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону України Про виконавче провадження , у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, державний виконавець має право звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника фізичної особи чи керівника боржника юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
Згідно із ч. 5 ст. 441 ЦПК України, суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника.
Враховуючи викладене, керуючись конституційним принципом верховенства права, оцінивши всебічно, повно та об`єктивно всі наявні у справі докази окремо та у сукупності, застосовуючи відповідні норми матеріального права, забезпечуючи права людини і основоположні свободи сторін, враховуючи принципи справедливості та неупередженості, суд дійшов до висновку про те, що оскільки на даний час зведене виконавче провадження № 480/17 з примусового виконання: виконавчого листа № 2-5404/10 від 13.12.2010 року виданого Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області, виконавчого листа № 2-2475/08 від 02.04.2010 року виданого Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області, наказу №18/748/11 від 30.05.11 року виданого Господарським судом Запорізької області, на виконанні у відділі не перебуває, а виконавчі листи повернуті стягувачам, які повторно в межах визначених законодавством строків не пред`явлені повторно до виконання, а тому відпала необхідність в застосуванні тимчасового обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України, як заходу забезпечення виконання судового рішення, так як наявність тимчасової заборони на виїзд за межі України є такою, що порушує його права та свободи, обмежує конституційне право на свободу пересування та право на вільний вибір місць працевлаштування.
Керуючись ст.33 Конституції України, ст.ст.259-261, 441 ЦПК України, ЗУ Про виконавче провадження , ЗУ Про порядок виїзду з України та в`їзду в України громадян України , ЗУ Про Державну прикордонну службу України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження в праві виїзду за межі України в порядку ст.441 ЦПК України - задовольнити.
Скасувати тимчасове обмеження відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, документований паспортом серії НОМЕР_1 , виданий Мелітопольським МВ ГУМВС України в Запорізькій області, 22.01.2009 року; паспортом громадянина України для поїздок за кордон серії НОМЕР_2 ВГІРФО ГУМВС України в Запорізькій області, у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу шляхом заборони перетину кордону України накладеного на підставі ухвали Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 26.09.2011 року справа № 6-123/11.
Копію ухвали направити до Адміністрації Державної прикордонної службі України (вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна), Мелітопольський міськрайонний ВДВС Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м . Дніпро) (м. Мелітополь вул. Вакуленчука 99), та заінтересованим особам.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Мелітопольського
міськрайонного суду О. В. Іваненко
Суд | Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2021 |
Оприлюднено | 14.06.2021 |
Номер документу | 97616608 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Іваненко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні