Справа № 2-6013/11
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 липня 2021 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Крегул М.М., розглянувши заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Бомбушкар С.П. про перегляд та скасування заочного рішення Ужгородського міськрайонного суду від 22.02.2012 року, у справі №2-6013/11, за позовом Публічного акціонерного товариства комерційний банк Приватбанк до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за кредитним договором № б/н від 11.02.2008 року,-
В С Т А Н О В И В :
Представник відповідача ОСОБА_1 - адвокат Бомбушкар С.П, звернувся до Ужгородського міськрайонного суду з заявою про перегляд та скасування заочного рішення Ужгородського міськрайонного суду від 22.02.2012 року, у справі № 6013/11, за позовом Публічного акціонерного товариства комерційний банк Приватбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором № б/н від 11.02.2008 року.
Дослідивши матеріали поданої заяви вважаю, що така підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам встановленим в ст.ст. 284, 285 ЦПК України.
Відповідно до ст. 284 ЦПК України, заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Згідно ст. 285 ЦПК України, заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі. У заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено: найменування суду, який ухвалив заочне рішення; ім`я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобів зв`язку; обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це; посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача; клопотання про перегляд заочного рішення; перелік доданих до заяви матеріалів. Заява про перегляд заочного рішення підписується особою, яка її подає. До заяви про перегляд заочного рішення додаються її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів. До заяви про перегляд заочного рішення, поданої представником відповідача, додається довіреність або інший документ, який підтверджує його повноваження. До заяви про перегляд заочного рішення додається документ про сплату судового збору. До заяви про перегляд заочного рішення додаються докази, на які посилається заявник. До неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
В порушення вимог п. 4 ч. 2 ст. 285 ЦПК України, у заяві про перегляд заочного рішення не зазначено посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача.
Окрім цього, відповідно до ч. 4 ст. 285 ЦПК України до заяви про перегляд заочного рішення додаються її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів. Однак, до заяви не долучено жодної її копії.
Також в порушення вимог ч. 7 ст. 285 ЦПК України відповідачем до заяви про перегляд заочного рішення не додано жодного доказу, на які посилається заявник .
Частиною 6 цієї статті встановлено, що до заяви про перегляд заочного рішення додається документ про сплату судового збору .
Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлена ставка судового збору за подання заяви про перегляд заочного рішення фізичною особою у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Відповідно до статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік від 15 грудня 2020 року № 1082-ІХ, з 1 січня 2021 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2270 гривні.
Натомість, предсьтавником заявника до заяви про перегляд заочного рішення не долучено документу про сплату судового збору у розмірі 454 грн. (2270х0,2).
Відповідно до вимог ч.8 ст.285 ЦПК України до неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Статтею 185 ЦПК України визначено,що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вважаю, що подану представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Бомбушкар С.П. про перегляд та скасування заочного рішення Ужгородського міськрайонного суду від 22.02.2012 року, у справі № 6013/11, за позовом Публічного акціонерного товариства комерційний банк Приватбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором № б/н від 11.02.2008 року, слід залишити без руху, а заявнику надати строк для їх усунення.
Керуючись ст.ст.185,285, 260 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Бомбушкар С.П. про перегляд та скасування заочного рішення Ужгородського міськрайонного суду від 22.02.2012 року, у справі № 6013/11, за позовом Публічного акціонерного товариства комерційний банк Приватбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором № б/н від 11.02.2008 року - залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені недоліки заяви у строк не більше двох днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду М.М. Крегул
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2021 |
Оприлюднено | 02.07.2021 |
Номер документу | 98032304 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Крегул М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні