Ухвала
від 20.10.2021 по справі 308/12592/21
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/12592/21

1-кс/308/4573/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 жовтня 2021 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,розглянувши у відкритому судовому засіданні, клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021070000000208 від 09.06.2021, про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурор Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області, із клопотанням у кримінальному провадженні, щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021070000000208 від 09.06.2021, про арешт майна.

В обґрунтування клопотання зазначив, що слідчим управлінням проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню № 42021070000000208, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.06.2021, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України за фактом протиправних дій з боку посадових осіб однією з ОТГ Закарпатської області та службових осіб ОСОБА_4 , які зловживаючи своїм службовим становищем всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди, здійснили незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.

Прокурор зазначає, що як встановлено, директор ПАТ МК «Трибушани» ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканець АДРЕСА_1 директор ТОВ «Білкам» ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканець АДРЕСА_2 та староста с. Ділове, Рахівської ОТГ ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканець АДРЕСА_3 будучи обізнаними про встановлений чинним законодавством порядок видобування корисних копалин загальнодержавного значення, у порушення вимог Кодексу України «Про надра», Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №615 від 30.05.2011 року та Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», переслідуючи корисливий мотив, з метою незаконного збагачення, залучили до систематичного, спільного, незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення мармуру (доломіту) на території Рахівської ОТГ, Рахівського району, Закарпатської області, підшукали та об`єднали із раніше знайомих між собою інших осіб із числа мешканців села Ділове, Рахівського району, Закарпатської області, а саме: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_4 ; ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_5 ; ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_5 ; ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , зареєстрованого заадресою: АДРЕСА_6 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ,зареєстрованого заадресою: АДРЕСА_4 .

У клопотанні вказано, що отримані грошові кошти після реалізації корисних копалин здобутих незаконним шляхом розподіляються між всіма задіяними до вказаної діяльності особами, частину з яких витрачають на фінансування подальшої злочинної діяльності.

Для досягнення мети, вище перелічені особи діють у відповідності до розподілених між ними ролями, згідно з покладеними на кожного функціями, спільно, відповідно до визначеного напрямку діяльності, та розуміючи, що мета може бути досягнута лише в результаті спільних систематичних дій всіх задіяних осіб і неухильного дотримання ними плану.

У клопотанні зазначено, що вказані особи, щоразу проводять підготовчі та розвідувальні заходи, які полягають у можливості проїзду транспортних засобів, плануванні часу та здійсненні щоденної перевірки місць де здійснюється незаконна діяльність, з метою виявлення засобів фото-, відеофіксації фактів їхньої незаконної діяльності. Для швидкого обміну інформацією та своєчасного узгодження своїх дій дані особи використовують мобільний та радіо зв`язок.

Для прибуття до родовищ, де здійснюється незаконне видобування мармуру, навантаження його та доставка в населений пункт (с. Ділове) для подальшої переробки та реалізації, вказаними особами використовуються легкові та вантажні транспортні засоби з наступними номерними знаками державної реєстрації автомобілів: НОМЕР_1 (Краз); НОМЕР_2 (Зил 131); д (або «а») НОМЕР_3 (Таtrа); НОМЕР_4 (Таtrа); НОМЕР_5 (VW Transporter); НОМЕР_6 (Tatra); НОМЕР_7 (трактор); НОМЕР_8 (Tatra); НОМЕР_9 (Tatra); НОМЕР_10 (Tatra); НОМЕР_11 (Прицеп до тягача); НОМЕР_12 (Tatra); НОМЕР_13 (Зил 131); НОМЕР_14 (Краз); НОМЕР_15 (Краз); НОМЕР_16 (Jeep) та інші на даний час невстановлені транспортні засоби.

Як вказує прокурор, відповідно до інформації наданої 16.09.2021 УСР в Закарпатській області ДСР Національної поліції України на виконання доручення прокурора у провадженні встановлено, що організатором злочинної діяльності можливо є директор ПАТ МК «Трибушани» ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директор ТОВ «Білкам» ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , староста с. Ділове, Рахівської ОТГ ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ФОП ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та ФОП ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

У клопотанні вказано на те, що 05 жовтня 2021 року було проведено огляд на земельній ділянці з кадастровим номером: 2123682500:01:001:0008, що являє собою кар`єр Родовище Полунське, де фактично здійснює видобуток ОСОБА_11 , в ході даного огляду було виявлено та вилучено: взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078779.; взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078780; взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078778; екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, б/н; Екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, наявний номерний знак « НОМЕР_17 » - які залишені на відповідальне зберігання ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_7 мешк. АДРЕСА_6 .

У клопотанні казано на те, що як встановлено вище перелічене майно може бути використано як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому у відповідності до ст. 98 КПК України мають значення у кримінальному провадженні як речовий доказ.

При цьому прокурор зазначає, що 06 жовтня 2021 року заступником начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області винесено постанову про визнання вищезазначеного майна речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

Прокурор зазначає, що у ході проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні клопотання про накладення арешту на вищезазначене майно, було скеровано до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області. Проте слідчим суддею у даному кримінальному провадженні, в ході розгляду клопотання про накладення арешту на майно, було прийнято рішення щодо повернення даного клопотання на доопрацювання.

Як вказано у клопотанні, в ході проведення досудового розслідування встановлено, що рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2021 року № 807/983/15 припинено право користування надрами шляхом анулювання дозволу на користування надрами наданого Приватному акціонерному товариству «Мармуровий кар`єр Трибушани». Крім того відповідно до наказу голови державної служби геології та надр України від 11 січня 2017 року № 5 «Про зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами та встановлення термінів для усунення порушень», дію спеціальних дозволів на користування корисною копалиною - Мармуром ПАТ «Мармуровий кар`єр Трибушани» призупинено для усунення порушень. Відповідно до інформації державної служби геології та надр України ліцензія на користування корисною копалиною Доломітом на території Малоросішського родовища, є недійсною. Відповідно до наказу голови державної служби геології та надр України від 30.05.2018 року ліцензію про користування Довгунським родовищем анульовано. Відповідно до наказу голови державної служби геології та надр України анульовано спеціальний дозвіл на користування надрами №570 Трибушанського родовища, корисна копалина Мармур.

Також у клопотанні вказано на те, що для проведення відповідних судових експертиз у даному кримінальному провадженні вилучено: взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078779.; взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078780; взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078778.

Крім того, як вказано у клопотанні, в ході проведення вищевказаної слідчої дії виявлено та в подальшому вилучено транспортні засоби, а саме: екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, б/н; Екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, наявний номерний знак « НОМЕР_17 », право власності щодо яких встановити не вдається за можливе. Слід зазначити що за допомогою саме даних транспортних засобів та техніки, проводилася обробка та вивезення надр з родовища, а тому завданням кримінального провадження є накладення арешту на неї з метою їх збереження.

При обґрунтуванні клопотання прокурор посилається на положення ч.ч. 1,2,3,ст. 170, ч.3 ст. 172 КПК України.

Прокурор зазначає, що на даний час існує сукупність підстав та розумних підозр вважати, що вищевказані предмети є доказами у кримінальному провадженні, адже вони відповідають критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України (вони є матеріальні об`єкти,які моглизберегти насобі слідизлочину,містять іншівідомості,які можутьбути використаніяк доказфакту чиобставин,що встановлюютьсяпід часкримінального провадження). Узв`язку ізцим є необхідність у накладенні арешту на вказане майно з метою збереження речових доказів.

При цьому у клопотанні вказано на те, що незастосування такого виду забезпечення кримінального провадження як арешт на вказане вище майно негативно вплине на кримінальне провадження, унеможливить встановлення всіх важливих обставин події вчиненого кримінального правопорушення, а також може призвести до їх втрати, що сприятиме особам винним у вчиненні кримінального правопорушення, в уникненні від передбаченої законом кримінальної відповідальності.

Керуючись ст.ст. 40, 131-132, 167-168, 170-173 КПК України, прокурор просить слідчого суддю: накласти арешт на взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078779.; взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078780; взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078778; екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, б/н; Екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, наявний номерний знак « НОМЕР_17 » - які залишені на відповідальне зберігання ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_7 мешк. АДРЕСА_6 , вилучені 05 жовтня 2021 року, в ході проведення огляду на земельній ділянці з кадастровим номером: 2123682500:01:001:0008, що являє собою кар`єр Родовище Полунське, де фактично здійснює видобуток ОСОБА_11 .

Прокурор про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, не з`явився в судове засідання, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Власник, володілець майна та його представник про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, в судове засідання не з`явилися. На адресу суду від представника володільця майна ОСОБА_13 подано заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Слідчий суддя дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до наступного висновку.

Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч.5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

За змістомч.1ст.170КПКарештом майнаєтимчасове,доскасуванняу встановленомуцимКодексом порядку, позбавленнязаухвалою слідчогосуддіабосуду праванавідчуження,розпорядженнята/абокористуваннямайном,щодоякогоіснує сукупністьпідставчирозумних підозрвважати,щовоноє доказомзлочину,підлягаєспеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіхосіб,конфіскаціїуюридичної особи,длязабезпеченняцивільного позову,стягненнязюридичної особиотриманоїнеправомірноївигоди,можливоїконфіскаціїмайна.Арештмайна скасовуєтьсяувстановленому цимКодексомпорядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно доч.2ст.170КПКУкраїни арештмайнадопускаєтьсяз метоюзабезпечення:збереженняречовихдоказів;спеціальноїконфіскації;конфіскаціїмайнаяк видупокаранняабозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичноїособи;відшкодуванняшкоди,завданоївнаслідоккримінального правопорушення(цивільнийпозов),чистягненняз юридичноїособиотриманоїнеправомірної вигоди. За змістом ч.3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу. Згідно ч.1 ст.98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно ч.2ст.173КПКУкраїнипри вирішенніпитанняпроарешт майнаслідчийсуддя,судповинен враховувати правовупідставудляарешту майна; можливістьвикористаннямайнаяк доказуукримінальному провадженні(якщоарештмайнанакладається увипадку,передбаченомупунктом1частинидругоїстатті 170цьогоКодексу); наявністьобґрунтованоїпідозриу вчиненніособоюкримінального правопорушення абосуспільнонебезпечногодіяння,щопідпадаєпід ознакидіяння,передбаченогозаконом України прокримінальнувідповідальність (якщоарештмайнанакладається увипадках,передбаченихпунктами 3,4частинидругоїстатті 170цього Кодексу); можливістьспеціальноїконфіскаціїмайна (якщоарештмайна накладаєтьсяувипадку,передбаченомупунктом 2частинидругоїстатті 170цьогорозмір шкоди,завданоїкримінальнимправопорушенням,неправомірноївигоди,якаотриманаюридичною особою(якщоарештмайнанакладається увипадку,передбаченомупунктом4частинидругої статті170цьогоКодексу); розумністьтаспіврозмірністьобмеження прававласностізавданнямкримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Згідно ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів. Частиною 11 ст.170 КПК України визначено, що заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до ч. 11 вказаної норми заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Під час розгляду клопотання слідчий суддя встановив, що слідчим управлінням проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню № 42021070000000208, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.06.2021, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України за фактом протиправних дій з боку посадових осіб однією з ОТГ Закарпатської області та службових осіб ОСОБА_4 , які зловживаючи своїм службовим становищем всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди, здійснили незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.

Згідно матеріалів клопотання встановлено що 05 жовтня 2021 року було проведено огляд на земельній ділянці з кадастровим номером: 2123682500:01:001:0008, що являє собою кар`єр Родовище Полунське, де фактично здійснює видобуток ОСОБА_11 , в ході даного огляду було виявлено та вилучено: взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078779.; взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078780; взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078778; екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, б/н; Екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, наявний номерний знак « НОМЕР_17 » - які залишені на відповідальне зберігання ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_7 мешк. АДРЕСА_6 .

06 жовтня 2021 року заступником начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області винесено постанову про визнання вищезазначеного майна речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено . У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

Відповідно доч.1ст. 116КПК України, процесуальні дії мають виконуватися у встановлені цим Кодексом строки. Строк не вважається пропущеним, якщо скаргу або інший документ здано до закінчення строку на пошту або передано особі, уповноваженій їх прийняти, а для осіб, які тримаються під вартою або перебувають у лікувально-профілактичному закладі охорони здоров`я чи закладі з надання психіатричної допомоги, спеціальній навчально-виховній установі, - якщо скаргу або інший документ подано службовій особі відповідної установи до закінчення строку.

Прокурором було подано клопотання про накладення арешту на вказане вилучене майно, разом із тим, ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 11.10.2021 року клопотання відповідно до ч.3 ст. 172 КПК України було повернуто прокурору,та встановлено строк в сімдесят дві години для усунення недоліків, з моменту отримання ухвали.

Копію вказаної ухвали прокурором отримано 18.10.2021, повторно прокурором подано клопотання про накладення арешту на вилучене майно 19.10.2021 року.

Слідчий суддя вважає, що на підставі вищевикладеного з метою збереження речових доказів та враховуючи, що вище вказані предмети та документи свідчать про можливе вчинення злочину, зберегли на собі сліди злочинної діяльності, у той же час можуть бути предметом кримінального правопорушення, є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ч. 2 ст. 167 КПК України, а отже, у відповідності до ч.2 ст. 170 КПК України, вони підлягають арешту.

Слідчий суддя вважає, що матеріалами клопотання доведено наявність достатніх підстав вважати, що вилучене в огляду місця події майно, відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу, а тому на даному етапі досудового розслідування, вказаного кримінального провадження, існує об`єктивна необхідність у накладенні на нього арешту.

Таким чином у вказані частині клопотання слідчого підлягає задоволенню, адже накладення арешту є необхідним для запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Слідчий суддя вважає, що матеріалами клопотання підтверджено наявність існування ризиків втрати майна в подальшому шляхом відчуження або перетворення.

На виконання вимог п.1 ч.2 ст.171 КПК України у клопотанні прокурором наведено достатньо підстав, а також мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна.

Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.

За таких обставин слідчий суддя при розгляді даного клопотання вбачає потенційну загрозу та шкоду для кримінального провадження в разі відмови у накладенні арешту та повернення вилученого майна.

Така шкода може виразитись у втраті речового доказу стороною обвинувачення та унеможливить подальше провадження досудового розслідування, та встановленню істини у справі, що очевидно переважає над неможливістю власником (володільцем) тимчасово володіти, розпоряджатися та користуватися вказаним майном.

Разом із тим, слідчий суддя вважає за необхідне, вказати, на те, що попри заперечення власника вилучених транспортних засобів, на даному етапі досудового розслідування його потреби виправдовують втручання у права та інтереси власника майна з метою забезпечення кримінального провадження, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.

Слідчий суддя, вважає що клопотання про накладення арешту із метою збереження речових доказів, запобігання вчинення будь-яких дій спрямованих на відчуження майна, є доведеною із підстав що зазначені вище, та підлягає до задоволення в цій частині.

Разом із тим, з огляду на положення ч.4 ст.173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який непризведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

При цьому, з метою забезпечення можливості органам досудового розслідування провести необхідний комплекс розшукових, слідчих та процесуальних дій, з метою виконання завдань кримінального провадження, передбачених ч. 2 ст. КПК України, враховуючи розумність та співрозмірність обмеженняправа власностізавданням кримінальногопровадження,а такожнаслідки арештумайна длявласників абоволодільців осіб,та враховуючипотреби досудовогорозслідування щодовтручання управа таінтереси власниківмайна наданому етапідосудового розслідуваннякримінального провадження,слідчий суддявважає вірнимзастосовувати найменшобтяжливий спосібарешту майна,який непризведе донаслідків,які суттєвопозначаються наінтересах іншихосіб,а томувважає,що накладенняарешту на: екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, б/н; Екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, наявний номерний знак « НОМЕР_17 » - які залишені на відповідальне зберігання ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_7 мешк. АДРЕСА_6 , вилучені 05 жовтня 2021 року, в ході проведення огляду на земельній ділянці з кадастровим номером: 2123682500:01:001:0008, що являє собою кар`єр Родовище Полунське, де фактично здійснює видобуток ОСОБА_11 , без заборони розпорядження та/або користування вказаним автомобілем, із забороною на його відчуження, забезпечить їх збереження та не призведе до приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження останніх, без позбавлення права користування ними.

Слідчий судді вважає, що заборона користуватися та розпоряджатись спец.технікою може завдати надмірного обмеження прав власників (володільців) майна. Заборона відчуження вказаною спец.технікою забезпечить збереження речових доказів та не призведе до приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження останніх.

Крім того, власники або володільці майна мають право звернутися до слідчого судді із клопотанням про скасування арешту одразу ж після зникнення підстав для застосування арешту.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для арешту майна, враховує можливість використання його як доказу у даному кримінальному провадженні, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а тому клопотання про арешт майна підлягає до задоволення частково.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.2,7,132,98,167,170-173,309,372 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021070000000208 від 09.06.2021, про арешт майна, задовольнити частково.

Накласти арешт на взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078779.; взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078780; взірці гірських порід вилучено та упаковано до спец пакету номер 2078778, вилучені 05 жовтня 2021 року, в ході проведення огляду на земельній ділянці з кадастровим номером: 2123682500:01:001:0008, що являє собою кар`єр Родовище Полунське, де фактично здійснює видобуток ОСОБА_11 .

Накласти арешт на екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, б/н; Екскаватор, модель невідома, жовтого кольору, наявний номерний знак « НОМЕР_17 » - які залишені на відповідальне зберігання ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_7 мешк. АДРЕСА_6 , без заборони розпорядження та/або користування вказаними транспортними засобами, із забороною на відчуження.

В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.

Копію ухвалинегайно післяїї постановленнявручити слідчому,прокурору тафізичним особам,щодо майна яких вирішувалось питання про арешт.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення20.10.2021
Оприлюднено22.05.2024
Номер документу100505337
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —308/12592/21

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 30.01.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 15.05.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 30.03.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 24.02.2022

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Феєр І. С.

Ухвала від 17.02.2022

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Феєр І. С.

Ухвала від 15.02.2022

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Феєр І. С.

Ухвала від 15.02.2022

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Феєр І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні