Рішення
від 11.05.2022 по справі 948/753/21
МАШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 948/753/21

Номер провадження 2/948/51/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.05.2022 Машівський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді Косик С.М.,

за участю секретаря Ткач Н.М.,

представника позивача Пасхалової О.М. ,

відповідача ОСОБА_2 ,

представника відповідача ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Машівка в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Виконавчого комітету Машівської селищної ради Полтавської області (органу опіки та піклування) в інтересах неповнолітніх ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , до ОСОБА_2 , ОСОБА_6 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,

відповідно до ч. 1 ст. 268 ЦПК України у судовому засіданні 12.05.2022 року проголошено вступну та резолютивну частину Рішення, -

в с т а н о в и в :

у вересні 2021 року Виконавчий орган Машівської селищної ради Полтавської області (орган опіки та піклування) звернувся до суду зі вказаною позовною заявою, посилаючись на те, що ОСОБА_2 є матір`ю малолітніх ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в шлюбі не перебуває, проживає зі співмешканцем ОСОБА_7 . Сім`я перебувала під соціальним супроводом та на обліку як така, що опинилася в складних життєвих обставинах. ОСОБА_2 не працює, підсобного господарства не утримує, земельну ділянку не обробляє. Діти мають занедбаний вигляд, не мають навичок самообслуговування. У будинку брудно та навколо нього захаращена територія, не має туалету. В сім`ї завжди мінімальний запас продуктів, а інколи і взагалі відсутній. Зі слів сусідів в стані алкогольного сп`яніння в сім`ї часто відбуваються бійки між батьками на очах у дітей з вживанням нецензурної лексики. ОСОБА_2 свідомо ухиляється від виконання батьківських обов`язків та не забезпечує належного догляду за дітьми, чим порушує вимоги ст. ст. 150, 155 Сімейного кодексу України, ст. ст. 11, 12 Закону України «Про охорону дитинства». Відповідач ОСОБА_6 записаний батьком малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , натомість ніякої участі у вихованні сина не приймає, не відвідує, не спілкується та матеріально не підтримує.

У зв`язку з викладеним позивач просить:

- позбавити ОСОБА_2 батьківських прав стосовно її малолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ;

- позбавити батьківських прав ОСОБА_6 стосовно малолітнього ОСОБА_4 ;

- стягнути з відповідачів аліменти в розмірі Ѕ частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримала та наполягала на його задоволенні, пояснивши, що відповідачі тривалий час зловживали алкогольними напоями, внаслідок чого діти опинилися в складних життєвих умовах - не мали умов для проживання, були голодні, занедбані, не відвідували школу та дитячий садочок та в послідуючому відібрані від батьків.

Відповідач -1 та її представник проти задоволення позову заперечували та пояснили, що ОСОБА_2 змінила своє життя - на даний час алкоголь не вживає, шукає роботу, разом із співмешканцем винаймає будинок, в якому створені всі умови для проживання дітей, доглядає город та тримають господарство, а тому зможе забезпечити дітей їжею та належними умовами для проживання.

Відповідач -2 про дату, часі місце розгляду справи повідомлений за зареєстрованим місцем проживання, про що свідчать поштові повідомлення про вручення судових повісток (а.с. 115,129), в судове засідання не з`явився повторно, причини неявки не повідомив, відзиву не подав.

Суд уважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача -2 та заслухавши сторони, допитавши свідків і дослідивши надані письмові докази, дійшов такого висновку.

Судом установлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_6 є батьками малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що стверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 22.09.2021 (а.с. 6).

Крім того, ОСОБА_2 є матір`ю малолітньої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що стверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 22.09.2021 (а.с.7).

Згідно з довідкою Базилівщинського старостинського округу виконавчого комітету Машівської селищної ради № 513 від 24.09.2021 року, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає в АДРЕСА_1 без реєстрації та має такий склад сім`ї: мати - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (проживає без реєстрації), брат - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (проживає без реєстрації) (а.с. 12).

Згідно з довідкою Базилівщинського старостинського округу виконавчого комітету Машівської селищної ради № 512 від 24.09.2021 року, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в АДРЕСА_1 без реєстрації та має такий склад сім`ї: мати - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (проживає без реєстрації), сестра - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (проживає без реєстрації) (а.с. 12).

З листів центру соціальних служб Машівської селищної ради №№01-15/33 від 10.03.2021 року, 01-15/75 від 23.04.2021 року, 01-15/191 від 16.09.2021 року вбачається, що на обліку та під соціальним супроводом постійно з 19.08.2015 року перебуває сім`я ОСОБА_2 , з якими проживають двоє неповнолітніх дітей - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 . ОСОБА_2 не працює, ОСОБА_7 працює неофіційно, підсобного господарства не утримують, земельну ділянку не обробляють. Крім того, останні не приділяють належного виховання дітям, мають низьке усвідомлення у виконанні батьківських обов`язків. Діти мають занедбаний вигляд, не мають навичок самообслуговування. У будинку брудно, навколо нього зажди захаращена територія, декілька років немає туалету. В родині мінімальний запас продуктів, а інколи взагалі відсутній. За словами сусідів, в стані алкогольного сп`яніння в сім`ї часто відбуваються бійки між батьками на очах у дітей з вживанням нецензурної лексики. Крім того, мати дітей та її співмешканець через свою алкогольну залежність не можуть змінити спосіб свого життя в кращу сторону, через що несуть загрозу життю та здоров`ю дітей. Батьки систематично ухиляються від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання дітей (а.с.13; 18; 19;).

Листом СПД №2 ВП №3 Полтавського РУП ГУНП у Полтавській області №12/12/115/126/06-2021 підтверджується факт складання на ОСОБА_2 протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП (а.с. 20).

Згідно з актом обстеження від 21.04.2021, складеного комісією у складі: начальника ССД Пасхалової О.М., директора РЦСССДН Скриль Ю.М., інспектором ювенальної превенції Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області Явтушенко І.О., з метою контролю за умовами утримання та виховання дитини, проведено обстеження сім`ї ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 , в ході якого встановлено, що донька ОСОБА_5 не відвідує дитячий садочок; встановлена агресивність матері, низька здатність батьків створювати сприятливі умови для розвитку, виховання, утримання дитини; рекомендовано матері працевлаштуватися, вести здоровий спосіб життя та виховувати дітей належним чином (а.с. 14).

Згідно з актом обстеження від 14.07.2021, складеного комісією у складі: начальника ССД Пасхалової О.М., директора РЦСССДР Скриль Ю.М., головного спеціаліста ССД Полтавської РДА Карацюпи А.О. , фахівця соціальної роботи ЦССМСР Батрак С.В. , з метою контролю за умовами утримання та виховання дитини, проведено обстеження сім`ї ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 , в ході якого встановлено, що донька ОСОБА_5 не відвідує дитячий садочок; визначена низька здатність батьків створювати сприятливі умови для розвитку, виховання, утримання дитини; мати дітей не розуміє факту належного виконання батьківських обовязків в частині створення належних умов для проживання дітей; винесено усне попередження та надано 7 днів для проведення ремонту в кімнаті, де проживають діти (а.с. 15).

Згідно з актом обстеження від 23.07.2021, складеного комісією у складі: начальника ССД Пасхалової О.М., директора ЦСССДР Скриль Ю.М. , фахівця соціальної роботи ЦССМСР Батрак С.В. , старостою Базилівщинського старостинського округу ОСОБА_19 , з метою контролю за умовами утримання та виховання дитини, проведено обстеження сім`ї ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 , в ході якого встановлено, що донька ОСОБА_5 не відвідує дитячий садочок; визначена низька задатність батьків створювати сприятливі умови для розвитку, виховання, утримання дитини; зловживання батьками спиртних напоїв, часті сварки та бійки; проведено профілактичну бесіду; рекомендовано провести косметичний ремонт у кухні; повідомлено про засідання комісії з питань захисту прав дитини та обов`язкову їх присутність за попереднім повідомленням (а.с. 16).

Зверненнями старости Базилівщинського старостинського округу ОСОБА_19 підтверджується те, що батьки ОСОБА_2 продовжують не виконувати свої батьківські обов`язки, систематично вживають спиртні напої; діти брудні та голодні; школу та дитячий садочок відвідують не систематично; у дітей незадовільний стан здоров`я (а.с. 21-22).

Свідок ОСОБА_19 повідомила, що вона працює старостою в с.Базилівщина, де мешкали відповідачі, останні не доглядали за дітьми, в будинку було брудно, батьки зловживали алкогольними напоями, дітки були брудні та голодні, в садочок і школу майже не ходили. Вона як староста намагалася допомогти - надавала матеріали для ремонту будинку, харчування, проводила бесіди та контролювала цю сім`ю, але незважаючи на неодноразові попередження, ставлення до дітей не змінювалося, внаслідок чого у вересні 2021 року дітей відібрали.

Актом про факт передачі дитини від 22.09.2021 року підтверджується факт передачі дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_4 до Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради як дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах (а.с.24).

Відповідно до висновку органу опіки та піклування, затвердженого рішенням виконавчого комітету Машівської селищної ради №114 від 17.09.2021 року, оскільки ОСОБА_2 , злісно ухилилася від виконання батьківських обов`язків та не створює належним умов для повноцінного утримання та виховання дітей, орган опіки та піклування вважає за необхідне відібрати малолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5 від матері ОСОБА_2 та звернутися до суду з позовом про позбавлення її батьківських прав відносно дітей (а.с. 29-31).

Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_15 показала, що вона проживає поряд з будинком, в якому донедавна мешкала ОСОБА_2 з чоловіком ОСОБА_16 та дітьми ОСОБА_6 та ОСОБА_5 . Батьки не займалися вихованням дітей, дітки були недоглянуті, брудні та голодні, дитсадочок та школу не відвідували, хлопчика били, в будинку умови для проживання дітей не створені - відсутня постільна білизна, води і газу не було, подвір`я захаращене, город не садили.

Статтею 150 СК України передбачені обов`язки батьків щодо виховання та розвитку дитини. Згідно із ч. 4 ст.155 СК України ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини (п. 2 ч. 1 ст.164 СК України).

Відповідно до ст. 18 Конвенції про права дитини батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Підстави позбавлення батьківських прав передбачені частиною першою статті 164 СК України.

Зокрема, пунктом 2 частини першої статті 164 СК України визначено, що мати, батько, можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.

Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.

Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Позбавлення батьківських прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини (стаття 166 СК України).

Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини у діях батьків.

Оскільки батько малолітнього ОСОБА_4 - ОСОБА_6 взагалі не бере участі ані у вихованні дитини, ані у вирішенні його побутових потреб, не переймається долею своєї дитини та самоусунувся від його життя, та відповідно не надав доказів, які підтверджували його зацікавленість в житті своєї малолітньої дитини, його подальшої долі, не проявляв дій, спрямованих на турботу, піклування до своєї малолітньої дитини, суд дійшов висновку про позбавлення останнього батьківських прав стосовно сина ОСОБА_4 .

В той же час, враховуючи встановлені судом обставини по справі та вищезазначені вимоги Закону, а також те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб, які порушують батьківські обов`язки, оскільки відповідач ОСОБА_2 змінила ставлення до виховання дітей, суд вважає, що у задоволенні позову про позбавлення відповідача-1 батьківських прав слід відмовити.

Так, з акту обстеження умов проживання ОСОБА_2 , який складений 20.12.2021 року, убачається, що в житловому будинку, що розташований в АДРЕСА_2 , який винаймає відповідачка, створені умови для проживання дітей, в наявності необхідні меблі та побутова техніка, чисто, будинок електрифікований та наявне пічне опалення (а.с.62).

Також відповідачка повідомила що на даний час алкоголь не вживає та надала довідку про лікування від алкогольної залежності (а.с.84).

Свідок ОСОБА_18 - староста с.Селещина Машівської ОТГ повідомила, що ОСОБА_2 зверталася до старостату із запитом про роботу та скарг від односельців нв неї надходило.

Разом з тим, суд приймає до уваги роз`яснення, дані у п.18 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року №3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав", згідно яких суд, зважаючи на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, може у виняткових випадках при доведеності винної поведінки когось із батьків або їх обох, з урахуванням її характеру, особи батька і матері, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення цих прав, попередивши відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дитини (дітей) і поклавши на органи опіки та піклування контроль за виконанням ним батьківських обов`язків. Ухвалюючи таке рішення, суд має право вирішити питання про відбрання дитини у відповідача і передачу органам опіки та піклування (якщо цього потребують її інтереси).

Оскільки відповідач не вживала заходів щодо належного догляду за дітьми, зловживала алкогольними напоями, і такі її дії стали підставою для тимчасового відібрання дітей, суд вважає за необхідне відбрати дітей від матері та попередити відповідача ОСОБА_2 про необхідність змінити своє ставлення до утримання та виховання дітей.

Щодо вимоги про стягнення з відповідачів аліментів на утримання дітей в розмірі Ѕ частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, суд зазначає таке.

Згідно зі ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов`язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідно до ч. 2 ст. 166 Сімейного кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини.

Згідно з ч. 2,3 ст. 193 Сімейного кодексу України, якщо батьки не беруть участі в утриманні дитини, влаштованої до державного або комунального закладу охорони здоров`я, навчального або іншого закладу, аліменти на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах. За рішенням суду аліменти можуть перераховуватися на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

Відповідно до ст.183 Сімейного кодексу України, розмір аліментів може бути визначено у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини.

Як зазначено в ч. 1 ст. 182 Сімейного Кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище дитини, стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів, інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно з ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Отже, суд доходить висновку про стягнення із ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/3 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на їх особистий рахунок у відділенні Державного ощадного банку України, починаючи з 28.09.2021 і до досягнення дітьми повноліття.

Також потрібно стягнути із ОСОБА_6 аліменти на утримання сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на його особистий рахунок у відділенні Державного ощадного банку України, починаючи з 28.09.2021 і до досягнення дитиною повноліття .

Саме такий розмір аліментів є розумним та відповідає вимогам ч.5 ст.183 СК України.

Статтею 245 СК України передбачено, що якщо дитина постійно проживає у дитячому закладі або закладі охорони здоров`я, функції опікуна та піклувальника щодо неї покладаються на адміністрацію цих закладів.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідачів на користь держави підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору в розмірі по 908,00 грн з кожного.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1-18, 76-81, 141, 209-245, 259, 264, 265, 268, 354, 355 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

позов Виконавчого комітету Машівської селищної ради Полтавської області (органу опіки та піклування) в інтересах неповнолітніх ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , до ОСОБА_2 , ОСОБА_6 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - задовольнити частково.

Позбавити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , батьківських прав стосовно його малолітньої дитини - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с. Жовтневе Глобинського району Полтавської області, актовий запис № 7 від 09.12.2013 року.

Попередити ОСОБА_2 про необхідність змінення ставлення до виховання її малолітніх дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Органу опіки і піклування виконкому Машівської селищної ради поставити на контроль виконання батьківських обов`язків ОСОБА_2 щодо виховання її малолітніх дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відібрати малолітніх дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , без позбавлення батьківських прав від матері ОСОБА_2 та передати їх під опіку органу опіки та піклування.

Стягнути із ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/3 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на їх особистий рахунок у відділенні Державного ощадного банку України, починаючи з 28.09.2021 і до досягнення дітьми повноліття.

Стягнути із ОСОБА_6 аліменти на утримання сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на його особистий рахунок у відділенні Державного ощадного банку України, починаючи з 28.09.2021 і до досягнення дитиною повноліття .

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_6 на користь держави судовий збір в розмірі по 908,00 грн з кожного.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Позивач - Виконавчий орган Машівської селищної ради )орган опіки та піклування), місцезнаходження: вул. Незалежності, 113, смт Машівка Полтавської області, код ЄДРПОУ 04381467.

Відповідач - 1 - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце реєстрації: АДРЕСА_3 , паспорт громадянина України серія НОМЕР_3 , виданий 17.02.2011, реєстраційний номер облікової картки платника податків - невідомо.

Відповідач - 2 - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса проживання: АДРЕСА_4 , інші відомості - відсутні.

Повний текст Рішення складний 16.05.2022.

Суддя С. М. Косик

СудМашівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення11.05.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу104301454
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —948/753/21

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 08.10.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 11.01.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Стрільчук Віктор Андрійович

Ухвала від 22.11.2022

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Стрільчук Віктор Андрійович

Постанова від 20.09.2022

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Гальонкін С. А.

Постанова від 20.09.2022

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Гальонкін С. А.

Ухвала від 21.07.2022

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Гальонкін С. А.

Ухвала від 04.07.2022

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Гальонкін С. А.

Рішення від 11.05.2022

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні