Справа № 691/81/19
Провадження № 1-кс/691/4/23
УХВАЛА
03 березня 2023 рокум. Городище
Слідчий суддя Городищенського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , визначений в порядку ч.5 ст.21 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів», розглянувши клопотання представника заявника Фермерського господарства «В`язівське» про скасування арешту майна,
ВСТАНОВИВ:
представник заявника Фермерського господарства «В`язівське» звернувся до Городищенського районного суду з клопотанням про скасування арешту майна, накладеного згідно ухвали слідчого судді Городищенського районного суду Черкаської області від 17.01.2019 року в рамках кримінального провадження № 12019250110000036 від 16.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Згідно п.7 ч.2 ст.131 КПК України, арешт майна є одним із видів забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається, зокрема, до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Згідно абзацу другого ч.1, ч.4 ст.174 КПК України, арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, непризначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.
Виходячи з приписів зазначених норм закону, клопотання про скасування арешту майна на стадії досудового слідства, також розглядає слідчий суддя місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Згідно ст. 38 КПК України, органами досудового розслідування (органами, що здійснюють дізнання і досудове слідство), зокрема є слідчі підрозділи органів Національної поліції.
Відповідно до п.п. 1, 2 Положення про слідчі підрозділи Національної поліції України, затвердженого наказом МВС України від 06.07.2017 року, № 570, слідчі підрозділи Національної поліції України (далі - слідчі підрозділи) є структурними підрозділами апарату центрального органу управління поліції, її територіальних органів - головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях та місті Києві, територіальних (відокремлених) підрозділів головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях та місті Києві (далі - територіальні (відокремлені) підрозділи поліції), які згідно з кримінальним процесуальним законодавством є органами досудового розслідування, які забезпечують досудове розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності слідчих органів Національної поліції. Слідчими підрозділами є: 1) Головне слідче управління Національної поліції (далі - ГСУ); 2) слідчі управління головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях та місті Києві (далі - слідчі управління); 3) слідчі відділи (відділення) територіальних (відокремлених) підрозділів поліції. Таким чином органом досудового розслідування у конкретному кримінальному провадженні є не сам правоохоронний орган, до складу якого входить відповідний підрозділ (Національна поліція України, Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань, Національне антикорупційне бюро України), а його підрозділ (управління, відділ), визначений у ч. 1 ст. 38 КПК України.
Згідно наказу Національної поліції України від 18.12.2020 року, № 996 «Про організаційно штатні зміни в Головному управлінні Національної поліції в Черкаській області» відбулися організаційно-штатні зміни у штатах територіальних (відокремлених) підрозділів Головного управління Національної поліції в Черкаській області: скорочено всі посади у штатах територіальних (відокремлених) підрозділів Головного управління Національної поліції в Черкаській області; затверджено штати районних територіальних (відокремлених) підрозділів Головного управління Національної поліції в Черкаській області: Звенигородського районного відділу поліції; Золотоніського районного відділу поліції; Уманського районного управління поліції (до складу якого входить Відділ поліції № 1 Уманського районного управління поліції (м. Жашків); Черкаського районного управління поліції (до складу якого входить Відділ поліції № 1 Черкаського районного управління поліції (м. Канів), Відділ поліції № 2 Черкаського районного управління поліції (м. Сміла). Вказані вище організаційно-штатні зміни уведено в дію з 01.01.2021 року.
На даний час Городищенський ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області реорганізовано та сформовано Сектор поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області, у структурі якого не передбачено посади слідчих та дізнавачів.
Слідчі та дізнавачі перебувають у складі відділення поліції № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області, територіально розташованого у м. Корсунь - Шевченківський, Черкаської області на територію якого розповсюджується юрисдикція Корсунь - Шевченківського районного суду Черкаської області.
Відповідно до листа Начальника Городищенського відділу Смілянської окружної прокуратури ОСОБА_2 , №52/4-1400 вих.23 від 03.03.2023 року, кримінальне провадження № 12019250110000036 від 16.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, постановою слідчого від 28.12.2019 року було закрите на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України. На даний час, матеріали зазначеного кримінального провадження в зв`язку з організаційно-штатними змінами в Головному управлінні Національної поліції в Черкаській області, реорганізацією та утворенням нових підрозділів поліції, передані та перебувають на зберіганні у Відділенні поліції №1 Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області (вул. Ярослава Мудрого, 36, м. Корсунь - Шевченківський, Черкаського району, Черкаської області).
Згідно висновків щодо застосування норм права, наведених в Постанові Великої Палати Верховного Суду від 30.06.2020 року в справі №727/2878/19, провадження №14-516цс19 (п.52), питання про скасування арешту майна, накладеного за правилами КПК України 2012 року та нескасованого після закриття слідчим кримінального провадження, за клопотанням власника або іншого володільця відповідного майна вирішує слідчий суддя в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Тобто, клопотання представника заявника Фермерського господарства «В`язівське» про скасування арешту майна, територіально не підсудне слідчому судді Городищенського районного суду Черкаської області.
Згідно з вимогами п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України, кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
Згідно ч. 2 ст. 34 КПК України, питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції, зокрема, за поданням місцевого суду.
Враховуючи викладене, вважаю, що матеріали даного клопотання слід повернути до канцелярії суду та разом з поданням направити до Черкаського апеляційного суду для вирішення питання передачі його за належною підсудністю на розгляд іншого суду.
З огляду на вищенаведене та керуючись ст.ст. 34, 38, 131, 132, 174 КПК України, висновками щодо застосування норм права, наведеними в Постанові Великої Палати Верховного Суду від 30.06.2020 року в справі №727/2878/19, провадження №14-516цс19 (п.52),
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання про скасування арешту майна, накладеного згідно ухвали слідчого судді Городищенського районного суду Черкаської області від 17.01.2019 року в рамках кримінального провадження № 12019250110000036 від 16.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, повернути до канцелярії суду.
Звернутись з поданням до Черкаського апеляційного суду для вирішення питання передачі даного клопотання за належною підсудністю на розгляд іншого суду Черкаської області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2023 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 109357702 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Літвінова Г. М.
Кримінальне
Городищенський районний суд Черкаської області
Черненко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні