Справа № 691/81/19
Провадження № 1-кс/691/46/19
У Х В А Л А
22 січня 2019 рокум.Городище
Слідчий суддя Городищенського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , старшого слідчого СВ Городищенського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, капітана поліції ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий СВ Городищенського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, капітан поліції ОСОБА_3 , за погодженням начальником Городищенського відділу Смілянської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , звернувся з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів та їх вилучення, які знаходяться у володінні державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 , у рамках досудового розслідування кримінального провадження, внесеного 16.01.2019 року до ЄРДР за № 12019250110000036, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
В обґрунтування свого клопотання, слідчий посилається на те, що 16.01.2019 року надійшла заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 , про те, що невідома особа, шляхом підроблення документів, внесла себе до керівного складу ФГ « ОСОБА_6 », головою якого він являється.
Дану інформацію 16.01.2019 року, було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019250110000036 із попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 358 КК України.
В ході проведення досудового розслідування в кримінальному провадженні було встановлено, що будучи допитаним в якості потерпілого ОСОБА_7 показав про те, що, на даний час, він являється головою ФГ « ОСОБА_6 », що знаходиться по АДРЕСА_2 . Засновниками даного господарства являється він та його рідний брат ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_3 . Дане господарство вони з братом заснували у лютому місяці 2002 року, та з того часу ніяких змін в установчі документи не вносили, тобто він був і залишається головою та має виключне право підпису всіх документів, які стосуються їхнього господарства. 16.01.2019 року, близько 12.00 години, до нього на мобільний телефон зателефонував керуючий Городищенською філією « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_9 , який в телефонній розмові повідомив йому, що нібито в Центральному відділенні « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться в м. Черкаси, невідомою особою було відкрито рахунок нібито їхнього господарства, та нібито по даному рахунку проводиться транзакція. Це його здивувало, так як в даному банку, на даний час, вони рахунків жодних не мають, а рахунки їхнього господарства знаходяться в « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». В районному відділенні « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в них колись був рахунок, проте вони його закрили близько року тому назад. Вони відразу ж зателефонували до Городищенського державного реєстратора ОСОБА_10 та запитали, чи вносилися зміни до державного реєстру щодо зміни керівного складу ФГ « ОСОБА_6 ». Той відповів їм, що 14.12.2018 року, державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_7 було внесено зміни до керівного складу ФГ « ОСОБА_6 », а саме введено нового підписанта заступника голови ФГ « ОСОБА_6 » ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , жителя АДРЕСА_4 картка № НОМЕР_1 , виданий 06.06.2016 року, орган видачі № 7126, код платника податку НОМЕР_2 . Вони попросили державного реєстратора, в законному порядку, заблокувати в державному реєстрі право зазначеній вище особі вносити власний підпис на будь які операції відносно ФГ « ОСОБА_6 », що останній і зробив. Хоче зазначити про те, що будь яку особу під зазначеними вище даними, а саме ОСОБА_11 , він не знає, та ніколи раніше не знав, а тим паче не уповноважував таку особу вчиняти будь які юридичні дії від імені їхнього фермерського господарства.
Згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №01-01-29/239 від 21.01.2019 року, реєстраційна справа ФГ « ОСОБА_6 », юридична адреса: АДРЕСА_2 (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_3 ), знаходиться у державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що оригінали документів, які містяться в реєстраційній справі державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у провадженні і впливають на повноту, об`єктивність і всебічність досудового розслідування, а також те, що іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів є неможливим, необхідно отримати тимчасовий доступ до оригіналів цих документів та можливість їх вилучити з метою проведення почеркознавчих експертиз.
Посилаючись на вищезазначене, просив надати тимчасовий доступ до оригіналів документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме до документів реєстраційної справи ФГ « ОСОБА_6 », юридична адреса: АДРЕСА_2 (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_3 ) починаючи з грудня 2018 року, з можливістю ознайомлення та вилучення оригіналів вказаних документів.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вищевказаних документів, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, просив розгляд даного клопотання проводити без виклику державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 , у володінні якого вони знаходяться.
До клопотання у якості доказів, що його обґрунтовують, надано витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження №12019250110000036 від 16.01.2019 року, копію протоколу допиту потерпілого ОСОБА_5 від 16.01.2019 року, копію відповіді ІНФОРМАЦІЯ_1 від 21.01.2019 року на запит ІНФОРМАЦІЯ_10 щодо місцезнаходження реєстраційної справи ФГ « ОСОБА_6 ».
Вважаю, що заявлене клопотання відповідає вимогам ст.ст. 132 та 160 КПК України.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України). Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею судом, вилучити їх (здійснити виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
В силу положень ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі, документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи , без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Згідно ч.2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий суддя, беручи до уваги склад злочину при розслідуванні якого звернувся слідчий з цим клопотанням, вважає, що останній довів наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів що стосуються реєстраційної справи ФГ « ОСОБА_6 », а тому прийняв рішення про розгляд клопотання без виклику державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Враховуючи вищенаведене, вислухавши слідчого ОСОБА_3 , вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, вважаю клопотання слідчого обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення, оскільки дані, зібрані у матеріалах кримінального провадження дають підстави зробити висновок про те, що з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення цього кримінального правопорушення, застосування зазначених заходів забезпечення кримінального провадження є необхідним.
Керуючись ст. ст. 159, 162-164 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задоволити.
Надати старшому слідчому СВ Городищенського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, капітану поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_11 , а саме до документів реєстраційної справи Фермерського Господарства « ІНФОРМАЦІЯ_12 », юридична адреса: АДРЕСА_2 (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_3 ), починаючи з 01 грудня 2018 року по час пред`явлення даної ухвали до виконання, з можливістю ознайомлення та вилучення оригіналів вказаних документів.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця, з дня її постановлення.
Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до майна на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 79334126 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Літвінова Г. М.
Кримінальне
Городищенський районний суд Черкаської області
Черненко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні