10/285
ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області
УХВАЛА
30.10.2007 р. справа № 10/285
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Жака В. В. розглянув справу № 10/285 від 15.10.2007 року
за заявою кредитора – Державної податкової інспекції в м. Кіровограді, м. Кіровоград,
до боржника – товариства з обмеженою відповідальністю „Кіровоград-Діаграма” (далі – ТОВ „Кіровоград-Діаграма”), м, Кіровоград, вул. Героїв Сталінграда, 29, корп. 3,
про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника,
Представники сторін:
від кредитора - ДПІ у м. Кіровограді - Стусь Л.А., головний державний податковий інспектор юридичного відділу , довіреність № 125 від 04.04.07;
від боржника - не викликалися;
Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 15.10.2007 року господарський суд порушив провадження у справі № 10/285 про банкрутство відсутнього боржника ТОВ „Кіровоград-Діаграма”, датою розгляду справи в засіданні суду визначив 30.10.2007 року. З метою всебічного та об'єктивного розгляду справи зобов'язав сторони надати необхідні докази (документи).
Боржник вимоги зазначеної ухвали суду не виконав, не надав суду витребувані докази (документа), представник боржника в засідання суду 30.10.2007 року не з'явився.
До господарського суду 25.10.2007 року надійшла довідка філії ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України" в м. Кіровограді, яка свідчить про наявність коштів на рахунку боржника.
При наявності згоди ініціюючого кредитора на призначення його ліквідатором відсутнього боржника, враховуючи вимоги ч. 3 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, господарський суд вважає за необхідне запропонувати ДПІ у м. Кіровограді надати суду пропозиції по кандидатурі арбітражного керуючого для призначення ліквідатором відсутнього боржника ТОВ „Кіровоград-Діаграма”.
Крім того, в судовому засіданні 30.10.2007 року представником ініціюючого кредитора – Державної податкової інспекції у м. Кіровограді подано клопотання про вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом накладення арешту на грошові кошти боржника, що знаходяться на рахунках філії ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України" в м. Кіровограді.
Відповідно до ст. 12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників провадження у справі про банкрутство чи за своєю ініціативою вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів.
У вирішенні питань процесуального характеру під час розгляду справ про банкрутство господарські суди мають виходити з такого.
Згідно зі статтею 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Отже, господарські суди, розглядаючи справи про банкрутство, повинні керуватися Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” і застосовувати лише ті статті або відповідні частини статей Господарського процесуального кодексу України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.
Статтями 66, 67 Господарського процесуального кодексу України, які мають універсальний характер, визначено, що господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду. У якості видів забезпечення позову може бути: накладення арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві; заборона відповідачеві вчиняти певні дії; заборона іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору. Заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи господарського суду як гарантія реального виконання рішення суду.
Умовою застосування заходів до забезпечення вимог кредиторів є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у боржника на момент подання заяви про порушення справи про банкрутство, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент задоволення вимог кредиторів.
Порушуючи провадження у справі про банкрутство, на підставі заяви кредитора, господарському суду відома лише заборгованість боржника перед ініціюючим кредитором, при цьому відсутні відомості про всіх інших кредиторів боржника, тому господарський суд приходить до висновку про доцільність вжиття заходів щодо забезпечення вимог всіх кредиторів шляхом накладення арешту на грошові кошти боржника - ТОВ „Кіровоград-Діаграма”, що знаходяться на рахунках філії ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України" в м. Кіровограді.
За таких обставин, господарський суд вважає за необхідне, на підставі п. п. 1, 2 ч. 1 ст.77 ГПК України, розгляд справи відкласти та накласти арешт на грошові кошти боржника.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 5, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 4-1, п. п. 1, 2 ч. 1 ст.77, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів.
2. Накласти арешт на грошові кошти товариства з обмеженою відповідальністю „Кіровоград-Діаграма” (м. Кіровоград, вул. Героїв Сталінграда, 29, корп. 3, ідент. код 30869726) на рахунках № 2600701552747.980 в сумі 1410,86 грн., № 2600701552747.840 в сумі 29,82 дол. США, гривневий еквівалент -150,59 грн. в філії ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України" в м. Кіровограді, МФО 323389.
3. Розгляд справи відкласти до 21.11.2007 року до 16 год. 15 хв.
4. Засідання суду відбудеться за адресою: м. Кіровоград, вул. Луначарського, 29, 3-й поверх, каб. 323.
5. Запропонувати кредитору до засідання суду не пізніше 20.11.2007 року надати господарському суду пропозиції по кандидатурі арбітражного керуючого для призначення ліквідатором, завірену копію ліцензії арбітражного керуючого та заяву цього арбітражного керуючого про неналежність його стосовно даного боржника до категорій осіб, які не можуть бути призначені арбітражними керуючими (ч. 3 ст. 3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”).
6. Явку повноважних представників кредитора та боржника в засідання суду визнати обов'язковою.
7. Примірники цієї ухвали направити кредитору та боржнику (замовною кореспонденцією з повідомленням про вручення).
Суддя (підпис) В.В. Жак
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2007 |
Оприлюднено | 09.11.2007 |
Номер документу | 1101919 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Швець Віктор Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні