Рішення
від 23.10.2007 по справі 10/228
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

10/228

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2007 р.   Справа № 10/228   

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шелест С.Б.

При секретарях судового засідання:   Бабінець У.В., Дребот Н.Д.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за  позовом:        Приватного підприємства “Енеїда”

                             м. Івано-Франківськ, вул. Шопена, 5

до відповідача:  Фонду комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська

                             м. Івано-Франківськ, вул. Л. Курбаса, 2

третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору:

                               Івано-Франківська міська рада

                             м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21

про                       зобов”язання укласти  договір купівлі-продажу нежитлового приміщення

                                                                                                        

За участю представників сторін:

від позивача:      Йосифів П.І. - представник, (довіреність б/н від 01.10.07р.)

від  відповідача:Чупірчук Б.В. - головний спеціаліст-юрист,

                             (довіреність № ФКВ-01/1005 від 22.05.07р.)

від третьої особи : не з”явився;

                                                                     в с т а н о в и в:

           Приватним підприємством “Енеїда”  заявлений позов про   зобов”язання укласти договір купівлі-продажу нежитлових підвальних приміщень по вул. Шопена, 5 в м. Івано-Франківську між ПП “Енеїда” та Фондом комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська.

          Позивач уточнив позовні вимоги (заява від 23.10.07р.) та просить суд укласти в судовому порядку договір купівлі-продажу в редакції запропонованій позивачем та із врахуванням заперечень відповідача щодо окремих пунктів договору.

          Представник позивача уточнені позовні вимоги підтримує, вказуючи на те, що відповідно до «Концепції програми приватизації в місті Івано-Франківську на 2004 рік», схваленої рішенням міської ради від 02.08.2004 року, «Програми приватизації в місті Івано-Франківську на 2004 рік»схваленої рішенням міської ради від 02.06.2004 р. та керуючись Законами України «Про приватизацію державного майна», «Про приватизацію державних підприємств (малу приватизацію)»та «Про місцеве самоврядування в Україні», Івано-Франківська міська рада своїм рішенням від 10.08.04р. внесла доповнення до «Програми приватизації в місті Івано-Франківську на 2004 рік».           Відповідно до додатку 1 даного рішення до переліку об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації у 2004 році шляхом викупу внесено нежитлове приміщення в будинку по вул. Шопена, 5, та визначено позивача як покупця даного приміщення. На виконання зазначеного рішення, ще у 2004р. було проведено експертну оцінку, про що складений відповідний висновок, а також вчинені інші дії з метою укладання договору купівлі-продажу: надіслано пропозицію укласти договір, у 2007р. проведено повторну незалежну оцінку об”єкта приватизації, проте, всупереч вимогам чинного законодавства, відповідач ухиляється від укладання договору купівлі-продажу.                                                                                Відповідач проти позову заперечує,  вказуючи на те,   що договір купівлі-продажу не було укладено у зв»язку з прийняттям та набранням чинності Закону України «Про  тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини»від 01.02.2005 року N 2391-IV, яким заборонено приватизацію пам»яток архітектури. Нежитлове приміщення щодо якого заявлено вимогу про укладання договору купівлі-продажу розташоване в будівлі, що віднесена до пам»ятки архітектури згідно з розпорядженням обласного виконавчого комітету від 26.05.81р.  № 238-р (охоронний договір № 406-М) , а тому у Фонду відсутні правові підстави для укладання договору купівлі-продажу.    

          Представник третьої особи  (Івано-Франківська міська рада) в судове засідання повторно не прибув, відзиву на позов не надіслав, проте вказана обставина не перешкоджає вирішенню спору.кону України “Про  тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини” від 01.02.2Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив, що Позивач - Приватне підприємство “Енеїда” є юридичною особою та зареєстроване виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради 06.01.1995р. За №1-П, про що свідчить наявна в матеріалах справи довідка ЄДРПОУ № 1164 від 15.07.02р.

          На підставі договору оренди від 10.04.1998р. № 812, укладеного між виконавчим комітетом Івано-Франківської міської Ради та Приватним підприємством “Енеїда” /надалі - позивачем/, останнє орендує нежитлові підвальні приміщення загальною площею 83,3 кв м., що знаходяться в будинку № 5 на вул. Шопена в м. Івано-Франківську.

          Відповідно до ч.4 ст.7 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” від 06.03.92р. N 2171-XII позивачем було подано заяву до органу приватизації, за результатами розгляду якої рішенням XVII сесії четвертого демократичного скликання Івано-Франківської міської ради від 10.08.04р. було схвалено доповнення до Програми приватизації в  м.Івано-Франківську на 2004р. та затверджено перелік об”єктів, що підлягають приватизації у 2004р. До зазначеного переліку внесені нежитлові підвальні приміщення на вул. Шопена, 5 в  м.Івано-Франківську  та позивача визначено покупцем даного приміщення.

          Відповідно до ч.7 ст.7 Закону України “Про приватизацію державного майна”                             від 04.03. 1992 року N 2163-XII, продаж  майна,  що  є у комунальній власності,  здійснюють органи, створювані відповідними місцевими радами. Зазначені органи діють у межах  повноважень,  визначених відповідними місцевими радами, та є їм підпорядкованими, підзвітними і підконтрольними.

          Як свідчать обставини справи та пояснення представників сторін, на виконання зазначеного вище рішення міської ради були вчинені певні дії для проведення підготовки підвальних приміщень до приватизації. А саме : у 2004р. проведено експертну оцінку зазначених нежитлових приміщень, у 2007 році повторно проведено незалежну експертну оцінку та надіслано відповідачу пропозицію укласти договір купівлі-продажу (лист позивача з відміткою відповідача про його одержання 07.08.07р.)

    Однак, на звернення позивача укласти такий договір, Фонд комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська листом від 17.08.07р. № ФКМ-03/1751 повідомив  позивача про те, що на підставі Закону України " Про тимчасову заборону  приватизації пам"яток  культурної спадщини" від 01.02.2005р. № 2391-ІV призупинено приватизацію орендованих  позивачем приміщень до затвердження  Верховною Радою України переліку пам"яток культурної спадщини , які не підлягають приватизації. Крім того, ФКВ повідомив позивача, що запропонований ним проект договору купівлі-продажу не відповідає вимогам примірного договору купівлі-продажу, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 22.08.05р. № 2411 “Про затвердження примірних договорів купівлі-продажу”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.09.05р. за № 1045/11325.

         Після зауважень відповідача, позивачем відредагований проект договору купівлі-продажу, відповідно до вимог зазначеного вище наказу, у зв”язку з чим позивач подав суду заяву  від 23.10.07р. про уточнення позовних вимог в частині редакції договору, щодо укладання якого заявлено вимогу.

      Суд вважає вимоги позивача правомірними, а позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

          Відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” від 06.03.92р. N 2171-XII відмова від приватизації можлива  тільки у випадках коли: особа яка подала заяву, не може бути визнана покупцем підприємства  згідно із цим законом; є законодавчо встановлене обмеження на приватизацію цього підприємства;  не затверджено переліків, передбачених  ч. 1 цієї статті. Відповідно до рішення Конституційного суду України від 13.12.2000 р. № 14-рп /2000 перелік відмов у приватизації є вичерпним.

          В даному випадку, перелік об”єктів, що підлягають приватизації у 2004р. - затверджений; рішення сесії про приватизацію нежитлових приміщень є чинним та прийняте до набрання чинності Законом України "Про тимчасову заборону  приватизації пам"яток  культурної спадщини" від 01.02.2005р. № 2391-ІV (згаданий Закон набрав чинності 23.02.05р.).

          Відповідно до положень ч.1 ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Таким чином, даний Закон не може слугувати правовою підставою для відмови в укладанні договору купівлі-продажу, оскільки волевиявлення власника нежитлових приміщень щодо їх продажу шляхом приватизації було вчинене до набрання чинності вказаним Законом.

          Крім того, позивач  ставить питання про приватизацію нежитлових підвальних приміщень,  а не  об"єкта в цілому, тоді як дія Закону України "Про тимчасову заборону  приватизації пам"яток культурної спадщини" поширюється саме на об"єкт в цілому, адже не може бути визнано  культурною спадщиною  лише частину об"єкта нерухомості .  

          За наведених обставин та норм, суд вважає неправомірним ухилення відповідача від пропозиції укласти договір купівлі-продажу.           

          Відповідно до ч.3 ст.179 Господарського кодексу України укладання господарських договорів є обов»язковим для сторін, в тому числі, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов»язковості укладення договору для певних категорій суб»єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.  

          В даному випадку, обов»язковість укладання договору купівлі-продажу об”єкта приватизації передбачена ст. 23 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” від 06.03.92р. N 2171-XII.  

          Згідно ч.1 ст.187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів, укладення яких є обов»язковим на підставі закону або в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. В силу ч. 2 зазначеної норми,  день  набрання  чинності  рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається  днем  укладення відповідного   господарського  договору,  якщо  рішенням  суду  не визначено інше.

          За наведених обставин та приймаючи до уваги волевиявлення  власника комунального майна  - нерухомого приміщення  щодо його продажу позивачу, що мало місце згідно зазначеного вище рішення сесії міської ради, те, що таке рішення прийняте сесією відповідно до повноважень, визначених п.30 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  враховуючи дотримання позивачем вимог ст.ст. 179, 180, 181 Господарського кодексу України щодо порядку укладання господарського договору, а також те, що запропонований позивачем та відредагований в ході судового розгляду проект договору купівлі-продажу  містить усі істотні умови, які є обов»язковими для даного виду договору відповідно до ст.23 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” від 06.03.92р. N 2171-XII , а саме: щодо предмета договору, даних про назву об”єкта приватизації, його адресу; відомості про продавця та покупця; ціну продажу об'єкта викупу, яка визначена шляхом  проведення  незалежної оцінки (звіт № 301/07-07, рецензований 15.10.07р.); взаємні зобов'язання продавця і покупця; номери їх розрахункових рахунків; назви і адреси банківських установ; умови внесення платежів, відповідальність та правові наслідки  невиконання зобов”язань по оплаті, момент переходу права власності, - суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача, а тому договір купівлі-продажу  підлягає укладенню в судовому порядку.

          Відповідно до ст. 84 ГПК України, у  спорі  про спонукання укласти договір  в резолютивній частині рішення вказуються  умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на  поданий позивачем проект договору.

          На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 124 Конституції України, Законом України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” від 06.03.92р. N 2171-XII, ст.ст.179,180,181,187 Господарського кодексу України, ст.ст. 49, ст. 82-85 ГПК України, суд

       в и р і ш и в  :

            позов задоволити.

              Укласти між Фондом комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська (юридична адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Леся Курбаса, 2) та Приватним підприємством “Енеїда” ( м. Івано-Франківськ, вул. В. Стуса, 11а/31; свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, зареєстроване виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради 06.01.95р. за № 1) договір купівлі-продажу нежитлових підвальних приміщень на вул. Шопена, 5 в м. Івано-Франківську в редакції запропонованій позивачем, із врахуванням експертного звіту № 301/07-07 з незалежної оцінки майна, рецензованого 15.10.07р. відповідно до вимог Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” на наступних умовах:

                                                               1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1 Продавець зобов'язується передати у власність Покупця продані шляхом викупу нежитлові підвальні приміщення в будинку на вул.Шопена, 5 (п'ять) у м.Івано-Франківську загальною площею 83,3 (вісімдесят три цілих і три десятих) кв.м, зазначені в плані під літ. “А”, а саме: приміщення І площею 4,6 кв.м, приміщення 1 площею 4,8 кв.м; приміщення 2 площею 26,8 кв.м; приміщення 3 площею 22,0 кв.м, приміщення 4 площею 2,2 кв.м, приміщення 5 площею 16,2 кв.м, приміщення 6 площею 2,8 кв.м, приміщення 7 площею 1,0 кв.м, приміщення 8 площею 2,9 кв.м, (надалі –Об'єкт Приватизації), а Покупець зобов'язується прийняти вказаний Об'єкт Приватизації та сплатити за нього ціну відповідно до умов, що визначені в цьому Договорі.

          Об'єкт Приватизації, що викуповується, зареєстрований за територіальною громадою міста Івано-Франківська в особі Івано-Франківської міської ради, що підтверджується свідоцтвом на право власності на нерухоме майно, виданим виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради 20.12.2004 р. та зареєстрованим в реєстрі прав власності на нерухоме майно за реєстраційним №9164467, витяг з якого за №5981914 виданий Івано-Франківським обласним бюро технічної інвентаризації 22.12.2004 р., номер запису 1922 в книзі 17в.

Характеристика Об'єкта Приватизації наводиться в технічному паспорті, виготовленому станом на 20.12.2004 р.

1.2. Право власності на Об'єкт Приватизації переходить до Покупця з моменту повної сплати вартості Об'єкта Приватизації.

1.3. До моменту набуття Покупцем права власності на Об'єкт Приватизації “Договір оренди нежитлових приміщень №812” від 10.04.1998 р., укладений між Покупцем та Івано-Франківським міськвиконкомом, залишається чинним.

1.4. Згідно “Екпертного висновку про незалежну оцінку вартості нежитлових підвальних приміщень на вул.Шопена, 5 в м.Івано-Франківську», виконаного Івано-Франківським обласним бюро технічної інвентаризації, вартість Об'єкта Приватизації становить 105232 грн. (сто п'ять тисяч двісті тридцять дві гривні) без ПДВ.

1.5. Відповідно до Закону України «Про податок на додану вартість” на вартість Об'єкта Приватизації, встановленої згідно висновків експерта, нараховується податок на додану вартість у розмірі 20 відсотків від вартості Об'єкта Приватизації.

Враховуючи викладене, сума податку на додану вартість, що повинен сплатити Покупець, становить 21046,40 грн. (двадцять одна тисяча сорок шість гривень 40 коп.), а загальна вартість Об'єкта Приватизації з врахуванням податку на додану вартість (надалі – ціна продажу Об'єкта Приватизації) становить 126278,40 грн. (сто двадцять шість тисяч двісті сімдесят вісім гривень 40 коп.).

1.6 Вказаний у цьому Договорі Об'єкт Приватизації продано за 126278,40 грн. (сто двадцять шість тисяч двісті сімдесят вісім гривень 40 коп.), у тому числі ПДВ - 21046,40 грн. (двадцять одна тисяча сорок шість гривень 40 коп.).

     2. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА ПРИДБАНИЙ ОБ'ЄКТ ПРИВАТИЗАЦІЇ

2.1. Покупець зобов'язаний сплатити за придбаний Об'єкт Приватизації грошові кошти в сумі 126278,40 грн. (сто двадцять шість тисяч двісті сімдесят вісім гривень 40 коп.) протягом тридцяти днів з дня набрання чинності рішення суду, при чому суму ПДВ в розмірі 21046,40 грн. (двадцять одна тисяча сорок шість гривень 40 коп.) Покупець зобов'язаний внести протягом десяти з дня набрання чинності рішення суду.

2.2. Розрахунки за Об'єкт Приватизації згідно з цим Договором здійснюються таким чином:

?          грошові кошти Покупця в сумі 126278,40 грн. (сто двадцять шість тисяч двісті сімдесят вісім гривень 40 коп.), у тому числі ПДВ - 21046,40 грн. (двадцять одна тисяча сорок шість гривень 40 коп.) перераховуються Покупцем з рахунку Покупця р/р №26000301711115 у філії «Івано-Франківське центральне відділення Промінвестбанку», МФО 336354 на рахунок Продавця №37182025698131 в УДК Івано-Франківської області, МФО 836014, код ЗКПО 25698131.

3. ПЕРЕДАЧА ОБ'ЄКТА ПРИВАТИЗАЦІЇ

          3.1. Передача Покупцеві Об'єкта Приватизації здійснюється Продавцем протягом трьох календарних днів з моменту повної сплати вартості придбаного Об'єкта Приватизації.

          3.2. Передача Об'єкта Приватизації Продавцем і приймання Об'єкта Приватизації Покупцем засвідчується актом прийому-передачі, що підписується сторонами.

          3.3. Продавець передає, а Покупець приймає Об'єкт Приватизації за принципом “як він є”.

          3.4. З дня набрання чинності рішення суду Покупець несе повну відповідальність за Об'єкт Приватизації.

4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН

          4.1. Кожна сторона зобов'язується виконувати свої обов'язки, покладені на неї цим Договором, та сприяти іншій стороні у виконанні її обов'язків.

          4.2. Сторони несуть матеріальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього Договору.

          4.3. Сторона, яка порушила зобов'язання, передбачені цим Договором, повинна усунути ці порушення у терміни, погоджені сторонами.

5. ОБОВ'ЯЗКИ ПОКУПЦЯ

5.1. Покупець зобов'язаний сплатити за придбаний Об'єкт Приватизації в установлений цим Договором термін кошти в сумі 126278,40 грн. (сто двадцять шість тисяч двісті сімдесят вісім гривень 40 коп.), у тому числі ПДВ - 21046,40 грн. (двадцять одна тисяча сорок шість гривень  40 коп.).

5.2. Покупець зобов'язаний:

а) сплачувати земельний податок або орендну плату за користування або оренду земельної ділянки, на якій розташований об'єкт приватизації;

          б) використовувати придбаний Об'єкт Приватизації для здійснення підприємницької діяльності;

          в) Покупець зобов'язаний забезпечити охорону пам'ятки культурної спадщини,у якій розташований Об'єкт Приватизації, відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини».

          5.3. Покупець зобов'язаний у місячний термін з дня повної сплати вартості Об'єкта Приватизації врегулювати всі майнові та фінансові питання договору оренди у зв'язку з викупом Об'єкта Приватизації.

          5.4. До сплати всієї суми за Об'єкт Приватизації Покупець не може погіршувати стан переданого йому Об'єкта Приватизації.

          5.5. Покупець зобов'язаний надавати на вимогу Продавця необхідні матеріали, відомості, документи, тощо про виконання Покупцем умов цього Договору.

          5.6. Покупець зобов'язаний прийняти Об'єкт Приватизації в термін, установлений цим Договором.

          5.7. Покупцеві забороняється до повної сплати ціни, вказаної в п.1.6 цього Договору,  здавати в оренду весь Об'єкт Приватизації або його частину, продавати, дарувати або іншим чином відчужувати Об'єкт Приватизації (включаючи використання його для внесення до господарського товариства або іншої юридичної особи) без письмової згоди Продавця.

          5.8. Якщо Об'єкт Приватизації відчужується Покупцем або передається в оренду, то Покупець повинен покласти всі зобов'язання, у тому числі обов'язково умови, викладені в п.5.2. цього Договору, на нового власника чи орендаря.

          5.9. Покупець зобов'язаний укласти з власниками та орендарями приміщень в будинку на вул.Шопена, 5 у м.Івано-Франківську або з ЖЕО, що обслуговує даний будинок, угоду про спільне користування зазначеною будівлею, а також прилеглою до будинку земельною ділянкою у місячний термін з дня набрання чинності рішення суду.

          5.10. У разі подальшого відчуження приватизованого Об'єкта Приватизації новий власник у двотижневий термін з дня переходу до нього права власності на цей об'єкт зобов'язаний подати до Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська копії документів, що підтверджують перехід до нього права власності.

6. ОБОВ'ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ

          6.1. Продавець зобов'язується передати Покупцеві Об'єкт Приватизації в термін, установлений цим Договором.

          6.2. Продавець зобов'язується повідомляти Покупця про несвоєчасне внесення платежів за Об'єкт Приватизації.

          6.3. Продавець зобов'язаний здійснювати контроль за виконанням умов цього Договору.

7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОКУПЦЯ

          7.1. Якщо протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності рішення суду Покупець не внесе на рахунок Продавця суму коштів, вказану в п.1.6 цього Договору, то в такому випадку Покупець сплачує на рахунок Продавця пеню, яка нараховується з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України, розрахованої за кожний день прострочення платежу від суми (недоплати) недоїмки, що склалася після 30 днів з дня з дня набрання чинності рішення суду, включаючи день сплати недоїмки, з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення платежу, а також три відсотки річних від простроченої суми.

          7.2. У випадку, якщо Покупець протягом 60 днів з дня набрання чинності рішення суду не внесе за Об'єкт Приватизації суму коштів, вказану в п.1.6 Договору, цей Договір може бути розірвано на вимогу Продавця за рішенням суду чи господарського суду.

          7.3. У випадку розірвання цього Договору з причин, передбачених п.7.2 цього Договору, Покупець сплачує на рахунок Продавця неустойку в розмірі 20 відсотків від ціни продажу Об'єкта Приватизації.

          Сплата неустойки здійснюється наступним чином:

          а) якщо Покупець не вніс за придбаний Об'єкт Приватизації коштів, то він сплачує на рахунок Продавця нараховану суму неустойки протягом двадцяти календарних днів з дня розірвання Договору купівлі-продажу;

          б) якщо Покупець вніс за придбаний Об'єкт Приватизації кошти, сума яких менша від суми неустойки, то сплаті підлягає різниця між нарахованою сумою неустойки та внесеною Покупцем сумою коштів. Неустойка перераховується Покупцем протягом двадцяти календарних днів з дня розірвання Договору купівлі-продажу;

          в) якщо Покупець вніс за придбаний Об'єкт Приватизації кошти, сума яких перевищує суму неустойки, то внесені Покупцем кошти у розмірі нарахованої неустойки поверненню не підлягають;

          г) у разі несплати Покупцем неустойки в установлений термін на її суму нараховується пеня згідно з законодавством.

          7.4. У випадку невиконання Покупцем зобов'язань, передбачених п.5.2 цього Договору, цей Договір може бути розірвано на вимогу Продавця за рішенням суду чи господарського суду.

          7.5. У випадку розірвання цього Договору з причин, не передбачених п.7.2 цього Договору, Покупець повертає Продавцеві Об'єкт Приватизації, що був переданий йому по акту прийому-передачі, та відшкодовує Продавцеві всі затрати та збитки, понесені Продавцем в процесі підготовки Об'єкта Приватизації до приватизації та у зв'язку з розірванням Договору купівлі-продажу. Відшкодування Продавцеві затрат і збитків проводиться Покупцем у порядку, передбаченому законодавством України.

          7.6. У випадку розірвання цього Договору Покупець зобов'язаний:

          а) у місячний термін з дня розірвання Договору врегулювати з Івано-Франківською міською радою всі майнові та фінансові питання щодо користування Об'єктом Приватизації за період з дня набрання чинності рішення суду у до моменту набуття права власності на Об'єкт Приватизації;

          б) повернення Покупцем Об'єкта Приватизації Продавцю здійснюється в десятиденний термін з дня розірвання Договору купівлі-продажу.

          7.7. За недопущення працівників державних органів приватизації на Об'єкт Приватизації, протидію чи перешкодження проведенню ними перевірки дотримання умов цього Договору на Покупця Об'єкта Приватизації накладається штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений факт.

          7.8. Штрафи стягуються з винних осіб за рішенням суду чи господарського суду в установленому порядку. Сплата штрафних санкцій не звільняє Покупця від обов'язків виконання договірних зобов'язань в період дії умов цього Договору.

8. ГАРАНТІЇ ТА ПРЕТЕНЗІЇ

          8.1. Продавець гарантує, що Об'єкт Приватизації не входить до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації, не є проданим, переданим, заставленим, під арештом не знаходиться, під забороною відчуження та у податковій заставі не перебуває, судових справ щодо нього немає.

          8.2. Якщо будь-які умови цього Договору, крім умови про ціну продажу, будуть визнані недійсними за будь-яких обставин, то це не впливає на чинність та силу інших умов цього Договору. У випадку визнання недійсною умови про ціну продажу, Договір вважається недійсним в цілому з наслідками, передбаченими законодавством України.

9. РИЗИК ВИПАДКОВОЇ ЗАГИБЕЛІ ОБ'ЄКТА ПРИВАТИЗАЦІЇ

          9.1. Ризик випадкової загибелі або випадкового псування Об'єкта Приватизації несе Покупець з дня набрання чинності рішення суду.

10. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

          Всі спори, що виникають з цього Договору, або у зв'язку з його вимогами та тлумаченнями, вирішуються шляхом переговорів. Якщо сторони протягом двадцяти днів не досягають домовленості, то зацікавленою стороною спір передається на розгляд судових органів у порядку, встановленому чинним законодавством та цим Договором.

11. ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ

          11.1. Зміна умов цього Договору або внесення доповнень до нього можливі тільки за згодою сторін.

          11.2. Всі зміни та доповнення до цього Договору здійснюються тільки в письмовій формі.

          11.3. У разі невиконання однією із сторін умов цього Договору він може бути змінений, розірваний на вимогу іншої сторони за рішенням суду чи господарського суду.

12. ДОДАТКОВІ ВИМОГИ

 13.1. Цей договір підлягає державній реєстрації.

 13.2. Цей Договір вступає в силу з моменту його державної реєстрації.

13.3. Право власності на майно, що є предметом цього договору, після підписання акту прийому-передачі  підлягає державній реєстрації у встановленому порядку в Івано-Франківському обласному бюро технічної інвентаризації протягом місяця з дня сплати повної вартості Об'єкта Приватизації.

13.4. Цей Договір складено у трьох примірниках, які мають одинакову юридичну силу. Один примірник Договору зберігається у справах Господарського суду Івано-Франківської області, а інші видаються на руки сторонам.

ПОВНІ ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН:

ПРОДАВЕЦЬ:

ПОКУПЕЦЬ:

Фонд комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська.м.Івано-Франківськ, вул.Леся Курбаса, 2.Р/р №37182025698131 в УДК Івано-Франківської області, МФО 836014,             код ЗКПО 25698131

Приватне підприємство «Енеїда».м.Івано-Франківськ, вул.Шопена, 5.р/р №26000301711115 у філії «Івано-Франківське центральне відділення «Промінвестбанку», МФО 336354

          Договір купівлі–продажу нежитлових підвальних приміщень на вул. Шопена, 5 в                         м. Івано-Франківську вважати укладеним між Фондом комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська та ПП “Енеїда” з моменту набрання рішенням господарського суду законної сили.

Стягнути з  місцевого бюджету Івано-Франківської міської Ради  на користь  Приватного підприємства “Енеїда”, м. Івано-Франківськ, вул. Шопена, 5 (код 22168486) судові витрати по сплаті державного мита в сумі 85 грн. та послуг інформаційно-технічного забезпечення в сумі                  118 грн., про що видати наказ.

          Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.  

                         Суддя                                                                     Шелест С.Б.

Рішення оформлене та підписане відповідно до вимог ст. 84 ГПК України 09.11.2007р.

Внесено в АС “Діловодство суду”

пом. судді Кузишин У.Б.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення23.10.2007
Оприлюднено12.11.2007
Номер документу1106913
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —10/228

Рішення від 03.02.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Ухвала від 23.12.2010

Господарське

Господарський суд Київської області

Подоляк Ю.В.

Постанова від 28.10.2010

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Кузнецова Ірина Леонідівна

Рішення від 04.08.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кощеєв Ігор Михайлович

Ухвала від 20.07.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кощеєв Ігор Михайлович

Ухвала від 01.07.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кощеєв Ігор Михайлович

Постанова від 19.05.2010

Господарське

Вищий господарський суд України

Дунаєвська Н.Г.

Ухвала від 29.04.2010

Господарське

Вищий господарський суд України

Дунаєвська Н.Г.

Ухвала від 03.03.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Донецької області

Повзло Володимир Васильович

Постанова від 16.02.2010

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Зварич О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні