Ухвала
від 07.08.2023 по справі 638/9352/23
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2023 року

м. Харків

справа № 638/9352/23

провадження № 2/638/91/23

Дзержинський районний суд м. Харкова у складі головуючої судді Яковлевої В.М., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу , визнання права спільної сумісної власності на нерухоме майно,

установив:

07 серпня 2023 року представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Іваненко Євген Володимирович звернувся до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовом до ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, визнання права спільної сумісної власності на нерухоме майно.

Також представником позивача ОСОБА_1 - адвокат Іваненко Є.В. подана заява про забезпечення позову, в якій просить:

1. накласти арешт на земельну ділянку 6325185000:03:023:0075 на території: Харківська обл., Харківський р., с/рада. Циркуківська, РНОНМ 1477054763251, що належить ОСОБА_3 , на праві приватної власності;

2. накласти арешт на земельну ділянку 6325185000:03:023:0078 на території: Харківська обл., Харківський р., с/рада. Циркумівська, РНОНМ 1463245463251, що належить ОСОБА_3 на праві приватної власності;

3. накласти: арешт на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 . РНОНМ НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_3 на праві приватної власності;

4. накласти арешт на квартиру за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ОСОБА_3 на праві приватної власності;

5. накласти арешт на нежитлове приміщення 1/2К першого поверху у квартирному (багатоповерховому) житловому будинку літ. "А 12", за адресою: АДРЕСА_3 , що належить ОСОБА_3 на праві приватної власності;

6. накласти арешт на нежитлове приміщення технічного поверху № 5 в житловому будинку літ. "А-9", за адресою: АДРЕСА_4 , що належить ОСОБА_3 на праві приватної власності.

Заява обгрунтована тим, що 07 серпня 2023 року представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Іваненко Є.В. до Дзержинського районного суду м. Харкова подано позов до ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, визнання права спільної сумісної власності на нерухоме майно.

За час спільного проживання сторонами за спільні кошти було придбане майно, яке, за їхньою спільною згодою, було оформлене на відповідачку.

Вважає, що у застосуванні зустрічного забезпечення немає необхідності, адже накладення арешту (заборона на відчуження) на вище перелічену нерухомість ніяким чином не спричинить збитків відповідачу, оскільки не перешкоджає користуватися цим майном.

Матеріали цивільної справи № 638/9352/23 передані у провадження судді Яковлевої В.М. 07 серпня 2023 року.

Дослідивши матеріали заяви, суд доходить таких висновків.

Відповідно до частини першої, другої статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Статтею 151 ЦПК України встановлено зміст і форму заяви про забезпечення позову.

Відповідно до вимог частини першої статті 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

До заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі (частина шоста статті 151 ЦПК України).

У порушення частини шостої статті 151 ЦПК України заявником до заяви не доданий документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Крім того, відповідно до пункту 11 частини 16-1 Розділу XV «Перехідних положень» Конституції України представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті131-1та статті131-2 цієї Конституції виключно прокурорами та адвокатами, зокрема, у судах першої інстанції здійснюється з 1 січня 2019 року.

Згідно з частиною четвертою статті 131-2 Конституції України законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Отже, з 01 січня 2019 року представництво у судах першої інстанції в справах, провадження у яких розпочате після 30 вересня 2016 року, має здійснюватися виключно адвокатами.

Частинами першою, другою статті 60 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Статтею 62 ЦПК України встановлено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами ,зокрема,довіреністю фізичноїабо юридичноїособи. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.

Довіреність фізичної особи, за зверненням якої прийнято рішення про надання їй безоплатної вторинної правничої допомоги, може бути посвідчена посадовою особою органу (установи), який прийняв таке рішення.

Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

Зазначені положення не суперечать конституційній нормі щодо права особи на отримання професійної правничої допомоги. Законодавче закріплення доручення саме адвокатам представництва інтересів особи у справах, які не відносяться до категорії малозначних, внаслідок складності та істотності правових наслідків, покликане забезпечити дотримання прав та інтересів особи, їх належний захист та виконання завдань цивільного судочинства.

Частиною четвертою статті 62 ЦПК України встановлено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

Статтею 26 Закону України від 05 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» передбачено, що документами, які посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Для цілей цього Кодексу малознаними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімум для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина шоста статті 19 ЦПК України).

Зі змісту заяви вбачається, що вона підписана представником позивача Іваненко Є.В.

Водночас, у заяві зазначена ціна позову - 3 378 560,00 грн.

Таким чином, справа не є малозначною та підлягає розглядаду в порядку загального провадження.

Отже, виходячи з положень статті 60 ЦПК України, статті 131-2 Конституції України представником по даній справі може бути лише адвокат.

Однак, до заяви не додано документів на підтвердження того, що представник є адвокатом, а саме: належним чином засвідченої в установленому законом порядку копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, а також документів, які посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, зокрема, ордеру.

Таким чином, заява підписано особою, повноваження якої не підтверджено, оскільки належних документів на підтвердження представницьких повноважень матеріали заяви не містять.

Згідно з частиною десятою статті 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

За таких обставин, оскільки зміст і форма заяви про забезпечення позову не відповідає вимогам статті 151 ЦПК України, на підставі частини десятої статті 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову підлягає поверненню заявнику.

Роз`яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючись статтями 151, 153 ЦПК України, суд -

у х в а л и в:

Заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу , визнання права спільної сумісної власності на нерухоме майно - повернути заявнику.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України в редакції, яка набрала чинності 15 грудня 2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Дзержинський районний суд м. Харкова, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності ЦПК України в редакції від 15 грудня 2017 року.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://dg.hr.court.gov.ua/sud2011/ на Офіційному веб-порталі судової влади України.

Повний текст ухвали складено 07 cерпня 2023 року.

Суддя В.М. Яковлева

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення07.08.2023
Оприлюднено09.08.2023
Номер документу112681946
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —638/9352/23

Ухвала від 23.01.2025

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 26.02.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 29.01.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 29.01.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 18.10.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 03.10.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 20.09.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 28.08.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 11.08.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 07.08.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні