УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2024 року
м. Харків
Справа № 638/9352/23
Провадження № 2/638/1414/24
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі головуючої судді Яковлевої В.М., вирішуючи клопотання представника позивача - адвоката Іваненка Євгена Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 , про допит свідків у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, визнання права спільної сумісної власності на нерухоме майно,
у с т а н о в и в:
Адвокат Іваненко Євген Володимирович, який діє в інтересах ОСОБА_1 , через систему «Електронний суд» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, визнання права спільної сумісної власності на нерухоме майно.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 20 вересня 2023 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, визнання права спільної сумісної власності на нерухоме майно. Розгляд справи ухвалено проводити за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче судове засідання по справі.
29 січня 2024 року адвокат Іваненко Є.В., який діє в інтересах ОСОБА_1 , подав клопотання про допит свідків, в якому просив допитати в судовому засіданні в якості свідків:
1. ОСОБА_3 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
2. ОСОБА_4 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 ;
3. ОСОБА_5 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Клопотання обгрунтовано тим, що ОСОБА_3 є донькою позивача, проживала разом з позивачем і відповідачем в період, зазначений в позовній заяві. Свідок є безпосереднім спостерігачем та очевидцем відносин, які мали місце між позивачем та відповідачем, а тому може підтвердити або спростувати обставини ведення спільного господарства, фактичних шлюбних відносин, обставин придбання спірного нерухомого майна. ОСОБА_4 є сусідом позивача та відповідача під час їх спільного проживання в с. Питомник. Свідок є безпосереднім спостерігачем та очевидцем відносин, які мали місце між позивачем та відповідачем, а тому може підтвердити або спростувати обставини ведення спільного господарства, фактичних шлюбних відносин. ОСОБА_5 є сусідом позивача та відповідача під час їх спільного проживання в с. Питомник. Свідок є безпосереднім спостерігачем та очевидцем відносин, які мали місце між позивачем та відповідачем, а тому може підтвердити або спростувати обставини ведення спільного господарства, фактичних шлюбних відносин.
Учасники справи в судове засідання не з`явилися, про день, час та дату судового засідання були повідомлені належним чином.
Адвокат Іваненко Є.В., який діє в інтересах ОСОБА_1 , подав через канцелярію суду заяву, в якій просив підготовче судове засідання 29 січня 2024 року провести без його участі. Зазначив, що позицію щодо заявленого клопотання та відповідь на відзив надасть до наступного судового засідання.
Відповідачка ОСОБА_2 подала через канцелярію суду заяву, в якій просила підготовче судове засідання 29 січня 2024 року провести без її участі, розглянути клопотання.
Враховуючи неявку у судове засідання вищевказаних осіб, відповідно до частини другої статті 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, вивчивши клопотання та наявні в матеріалах справи докази в межах розгляду заявленого клопотання, доходить такого висновку.
Частиною другою статті 197 ЦПК України передбачено, що у підготовчому засіданні суд, зокрема вирішує питання про виклик у судове засідання свідків.
Відповідно до частини першої статті 69 ЦПК України, свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи.
Частинами першою, третьою статті 91ЦПК України передбачено, що виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі.
У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.
Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі.
В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Згідно статті 92 ЦПК України, сторони, треті особи та їхні представники за їхньою згодою, в тому числі за власною ініціативою, якщо інше не встановлено цим Кодексом, можуть бути допитані як свідки про відомі їм обставини, що мають значення для справи.
Відповідно до частини першої, другої статті 76ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються, зокрема показаннями свідків.
Частиною першою статті 90ЦПК України передбачено, що показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи.
Так, вище перелічені свідки зможуть надати інформацію, яка може мати важливе значення щодо встановлення факту проживання сторін однією сім`єю без реєстрації шлюбу та предмету позову.
На підставі положень статей 90, 91 ЦПК України, враховуючи, що зазначений свідок може повідомити про відомі їй обставини, які можуть мати значення для повного, всебічного розгляду та правильного вирішення справи, ухвалення законного та обгрунтованого рішення, суд доходить висновку, що клопотання необхідно задовольнити, викликати в судове засідання та допитати у якості свідків:
1. ОСОБА_3 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
2. ОСОБА_4 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
3. ОСОБА_5 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до частини четвертої статті 91ЦПК України в ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Керуючись статтями 91 ЦПК України, суд -
у х в а л и в :
Клопотання представника позивача - адвоката Іваненка Євгена Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 , про допит свідків у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, визнання права спільної сумісної власності на нерухоме майно - задовольнити.
Викликати в судове засідання та допитати в судовому засіданні у якості свідків:
1. ОСОБА_3 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
2. ОСОБА_4 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 ;
3. ОСОБА_5 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Попередити свідків про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показання на вимогу суду за статтями 384-385 КК України.
Підготовче судове засідання відкласти на 26 лютого 2024 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Яковлева
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 01.02.2024 |
Номер документу | 116632053 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Яковлева В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні