Справа № 2-1038/11
Провадження № 6/0182/44/2024
У Х В А Л А
Іменем України
08.01.2024 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Кобеляцька-Шаховал І.О., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія «ВЕКТОР ПЛЮС» про заміну сторони виконавчого провадження,-
В С Т А Н О В И В:
ТОВ ФК «ВЕКТОР ПЛЮС» звернулося до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, а саме заміни стягувача ПАТ «Сведбанк» на ТОВ ФК «ВЕКТОР ПЛЮС», у зв`язку із переходом до останнього прав кредитора до ОСОБА_1 .
В обґрунтування своїх вимог посилається на те, щорішенням Нікопольського міськраонного суду Дніпропетровської області від 31 березня 2011 року по справі №2-1038/11 позовні вимоги ПАТ «Сведбанк» до ОСОБА_1 булизадоволенні. 28 листопада 2012 року між ПАТ «Сведбанк» та ТОВ ФК «ВЕКТОР ПЛЮС» було укладено договір факторингу №15, у відповідності до якого ПАТ «Сведбанк» відступає право вимоги а, ТОВ ФК «ВЕКТОР ПЛЮС» набуло право вимоги до боржників, та в тому числі до боржника ОСОБА_1 . Тому, у зв`язку з вищевикладеним та на підставі ЗУ «Провиконавче провадження» представник заявника змушений звернутися до суду та просить замінити стягувача зПАТ «Сведбанк» як вибулої сторони на правонаступника ТОВ ФК «ВЕКТОР ПЛЮС».
Суд, дослідивши матеріали справи, розглянувши заяву, приходить до наступного .
Відповідно до ч.5ст.15Закону України "Про виконавче провадження": у разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником.
Згідно положень ч.1ст.442ЦПК Українивизначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Відповідно до частини першої статті 512ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зістаттею 514 цього Кодексудо нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
За змістом статті 512 ЦК України, статті 442 ЦПК України, у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.
Виходячи із результатів системного аналізу цих норм, зокрема пунктів 1, 2 частини першої статті 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
У зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України «Про виконавче провадження»,статті 442ЦПК України за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
За таких обставин, звернення правонаступника кредитора із заявою про надання йому статусу сторони виконавчого провадження відповідає змісту статей 512, 514 ЦК України тастатті 15 Закону України "Про виконавче провадження".
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що заяву ТОВ ФК «ВЕКТОР ПЛЮС`про заміну сторони у справі, шляхом заміни стягувача його правонаступником слід задовольнити та замінити вибулого стягувача з ПАТ «Сведбанк» на правонаступника ТОВ ФК «ВЕКТОР ПЛЮС».
Керуючисьрозділом XIII «Перехідні положення» ЦПК України, ст.ст.512,514 ЦК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ВЕКТОР ПЛЮС» про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.
Замінити вибулого стягувача: Публічне акціонерне товариство «Сведбанк» як вибулої сторони на правонаступника Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ВЕКТОР ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 38004195) у виконавчому листі, виданого Нікопольським міськрайонним судом Дніпропетровської області від 31 березня 2011 року по справі №2-1038/11 за позовом Публічного акціонерного товариства «Сведбанк» до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`ятнадцяти днів з дня його проголошення.
Суддя: І. О. Кобеляцька-Шаховал
Суд | Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2024 |
Оприлюднено | 09.01.2024 |
Номер документу | 116135348 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про заміну сторони виконавчого провадження |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Синельников Євген Володимирович
Цивільне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Кобеляцька-Шаховал І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні