Справа № 1-79
2009рік
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 квітня 2009 року Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
у складі: головуючого- судді Васильковського В.М.
секретаря Олексюк Г.І.
з участю прокурора Дикуна І.В.
потерпілого ОСОБА_1
законного представника потерпілого ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Коломия справу про обвинувачення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Івано-Франківськ, зареєстрована: АДРЕСА_1, розведеної, на утриманні одна неповнолітня дитина, ІНФОРМАЦІЯ_4, не працюючого, не судимої. громадянки України, за ст.ст. 166, 164 ч.1 КК України, -
встановив:
ОСОБА_3 маючи на вихованні неповнолітнього сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, злісно не виконує встановлені законом обов'язки по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки та злісно ухиляється від утримання неповнолітнього сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, який перебуває на її утриманні.
Злочини вчинені підсудною за таких обставин.
На порушення норм ст. 51 Конституції України та ст. 150 Сімейного кодексу України, якими передбачено утримання батьками своїх дітей до досягнення ними повноліття та виховання їх з повагою до прав і свобод інших людей, ОСОБА_3 ігноруючи потреби неповнолітнього сина ОСОБА_1, з двохрічного віку залишила його без нагляду, злісно ухилялась від його виховання та утримання, не слідкувала за відвідуванням ним школи, проведенням дозвілля, не забезпечила сина безпечними умовами перебування за місцем проживання, обмежувала його у харчуванні, одязі, штучно створила незадовільні умови проживання у їхньому житлі. Натомість, ОСОБА_3 протягом тривалого часу зловживає алкогольними напоями, ніде не працює, всі грошові кошти витрачає на придбання алкогольних напоїв. У її помешканні збираються особи, які розпивають алкогольні напої, після чого вчиняють скандали та бійки, що унеможливлює проживання у вказаному помешканні її сина. Крім того, у житлі, де проживає ОСОБА_3 відсутнє опалення, водопостачання, немає ванни, туалету, відсутнє скло у віконних рамах, вхідні двері квартири не зачиняються, що унеможливлює проживання дитини у зимовий період. Саме тому, її син ОСОБА_1, був змушений протягом тривалого часу проживати у перестарілої бабусі ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_7, що
завдало психологічної травми дитині, яка протягом всього свого свідомого життя була позбавлена будь-якої материнської уваги та опіки. Тим самим, неповнолітньому ОСОБА_1 було завдано моральної шкоди, що спричинило тяжкі наслідки.
Крім того, ОСОБА_3 злісно ухиляється від утримання неповнолітнього сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_8. Ігноруючи потреби сина, не забезпечила його нормальними умовами проживання. Крім того, у житлі де проживає ОСОБА_3 відсутнє опалення, вода, немає ванни, туалету, відсутнє скло у віконних рамах, вхідні двері квартири не зачиняються, що унеможливлює проживання дитини у зимовий період. Саме тому, її син ОСОБА_1, з двохрічного віку, тобто з 1997 року проживав у перестарілої бабусі ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_7, яка на свою пенсію була змушена його утримувати, забезпечувати одежею, продуктами харчуваннями та створила нормальні умови для проживання свого внука ОСОБА_1 У той час, як ОСОБА_3 жодних коштів на утримання сина не давала.
Вину у вчиненому підсудна визнала повністю і пояснила, що приблизно у 2000 році її співжитель ОСОБА_6 виїхав на роботу за кордон. У неї та ОСОБА_6 є спільний син ОСОБА_1, який, приблизно з двохрічного віку, тобто з 1997 року, проживає у матері її колишнього співжителя ОСОБА_5. Син проживає із своєю бабусею тому, що вона, підсудна, не працює, протягом тривалого часу зловживає алкогольними напоями, на що витрачає грошові кошти. Вона залишила свого сина ОСОБА_1 без нагляду, виховання, не слідкувала за відвідуванням ним школи, не забезпечила його нормальними умовами проживання, не забезпечувала його харчуванням, одягом тому, що у її квартирі відсутнє опалення, вода, немає ванни, туалету, відсутнє скло у віконних рамах, вхідні двері квартири не зачиняються, бо її знайомі під час однієї з бійок, вибили замок у дверях. Коштів на ремонт вона не має. Розуміє, що її син позбавлений материнської уваги та опіки. Вона самоусунулась від виховання і утримання свого сина, не купляла йому одяг та їжу, що спричинило йому моральну травму, оскільки він неодноразово бачив її у стані алкогольного сп'яніння і тому не хоче бачити та спілкуватись з нею, він її соромиться. Розуміє і не оспорює зміст фактичних обставин справи.
Відповідно до ст.299 ч.3 КК України суд обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудної, оскільки вона та інші учасники судового розгляду не оспорюють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності та істинності їх позиції немає.
Отже, суд кваліфікує дії ОСОБА_3 за ст.166 КК України, як злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки та за ст. 164 ч.1 КК України, як злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх дітей, що перебувають на їх утриманні.
Призначаючи покарання підсудній суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної.
Обставинами, які пом'якшують покарання є визнання вини та щире каяття підсудної, яка розкаюється у вчиненому та сприяла розкриттю злочинів, які вчинила вперше, має неповнолітню дитину.
Обставини, які обтяжують покарання відсутні.
Враховуючи наявність вказаних кількох обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, з урахуванням особи винної, суд вважає за можливе перейти до іншого, більш м'якого виду покарання, не зазначеного в санкції ст.166 КК України у виді арешту, із застосуванням ст.69 КК України.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.323, 324, 327 КПК України, -
засудив:
ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 166, 164 ч.1 КК України та призначити їй покарання:
за ст. 164 ч. 1 КК України - 120 /сто двадцять/ годин громадських робіт;
за ст. 166 КК України із застосуванням ст.69 КК України - 2 /два/ місяці арешту.
На підставі ст.70 КК України визначити ОСОБА_3 остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді 2 /двох/ місяців арешту.
Строк відбуття покарання ОСОБА_3 відраховувати з дня затримання - з 20 березня 2009 року, а запобіжний захід - тримання під вартою залишити без зміни.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Коломийський міськрайонний суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а для засудженої ОСОБА_3 - в той же строк з моменту отримання копії вироку.
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2009 |
Оприлюднено | 15.12.2022 |
Номер документу | 11844523 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Васильковський В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні