Ухвала
від 20.05.2024 по справі 525/938/19
ВЕЛИКОБАГАЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 525/938/19

Номер провадження 2-п/525/2/2024

УХВАЛА

20 травня 2024 року селище Велика Багачка

Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області Ячало Ю.І., розглянувши матеріали цивільної справи № 525/938/19 за заявою ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , про перегляд заочного рішення Великобагачанського районного суду Полтавської області від 02 березня 2020 року по цивільнійсправі за позовною заявою Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" в особі Новосанжарської філії АТ "Полтаваобленерго" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за не обліковану енергію, -

встановив:

Зазначена заява, після її розподілу автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи передана на розгляд судді 16травня 2024 року.

Заява про перегляд заочного рішення повинна відповідати вимогам щодо форми і змісту, передбаченим ст. 285 ЦПК України.

До неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Разом з заявою про перегляд заочного рішення заявником подано заяву про звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку встановленому ЦПК України, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Дослідження змісту заяви про перегляд заочного рішення, клопотання про звільнення від сплати судового збору та доданих матеріалів дає підстави для такого висновку.

Заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК України до заяви про перегляд заочного рішення додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Статтею 129 Конституції Українипередбачено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.

Відповідно до частини 1ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Отже, законодавством чітко регламентовано право суду на звільнення сторони від сплати судового збору, зменшення його розміру, розстрочення або відстрочення його сплати, а єдиною підставою для відстрочення, розстрочення або звільнення сторони від сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони.

Відповідно до ст.5, 8 Закону України ''Про судовий збір''враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.

Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, відповідно до ст. 10 ЦПК, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Заявником ОСОБА_1 у заяві про перегляд заочного рішення, заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору посилаючись на майновий стан, у зв`язку з відсутністю коштів.

Позивач звертаючись з даним клопотанням, відповідно до норм ч. 3ст. 12 ЦПК Україниповинен навести доводи і подати докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

З урахуванням вищевикладеного, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору за подачу заяви, оскільки заявником не надано належних та допустимих доказів щодо неможливості сплатити судового збору та приходить до висновку про відмову у задоволення клопотання.

До неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення статті 185 ЦПК України.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України ''Про судовий збір'' № 3674-VI від 08.07.2011 р., за подання заяви про перегляд заочного рішення суду фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 статті 4 Закону України ''Про судовий збір'' встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст.7 Закону України ''Про державний бюджет України на 2024 рік'', прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2024 року з 01 січня встановлений у розмірі 3028,00 гривень.

Отже, судовий збір за подання до суду фізичною особою заяви про перегляд заочного рішення суду становить в сумі 605,60 грн., за наступними реквізитами: Найменування коду класифікації доходів бюджету:22030101 ''Судовий збір(Державна судова адміністрація України, 050)''; Отримувач:ГУК у Полт. обл/тг смт.ВБагач/22030101; Код отримувача (ЄДРПОУ):37959255; Рахунок отримувача:UA158999980313191206000016612; Банк отримувача:Казначейство України (ел.адм.подат.); Відомча ознака: Великобагачанський районний суд Полтавської області. В призначенні платежу необхідно обов`язково вказувати: ''Судовий збір, за позовом


(ПІБ чи назва установи, організації позивача),Великобагачанський районний суд Полтавської області(назва суду, де розглядається справа).

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву про перегляд заочного рішення, подано без додержання вимог, встановлених відповідно до ст. 175 цього кодексу, постановляє ухвалу, у якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника та надає йому строк для усунення недоліків.

За таких обставин, відповідно до ст. 185 ЦПК України, заяву необхідно залишити без руху.

Для належного усунення недоліків заяви, залишеної без руху, заявнику необхідно у строк 10 днів з моменту отримання копії даної ухвали, на ім`я головуючого судді у справі надати до суду заяву про усунення недоліків, до якої долучити оригінал платіжного документу про сплату судового збору чи документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Крім того, суд звертає увагу на те, що подана до суду заява про перегляд заочного рішення та її другий екземпляр майже нечитабельні.

У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.177, 185, 258-261, 353 ЦПК України, -

ухвалив:

Клопотання ОСОБА_1 , про звільнення від сплати судового збору, залишити без задоволення.

Заяву ОСОБА_1 , яка надійшла на адресу суду 16.05.2024року залишити без руху, наддавши заявнику строк для усунення виявлених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.

Про викладене повідомити заявника, направивши йому для відому копію цієї ухвали та роз`яснити, що в разі не усунення виявлених недоліків у зазначений строк, його заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню разом з усіма додатками.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.І. Ячало

СудВеликобагачанський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення20.05.2024
Оприлюднено21.05.2024
Номер документу119118092
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —525/938/19

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Ячало Ю. І.

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Ячало Ю. І.

Ухвала від 11.07.2024

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Ячало Ю. І.

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Ячало Ю. І.

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Карпушин Г. Л.

Рішення від 02.03.2020

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

Рішення від 02.03.2020

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

Ухвала від 02.03.2020

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

Ухвала від 20.11.2019

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

Ухвала від 13.09.2019

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні