Справа № 2-477/11
Провадження № 6/643/564/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.11.2024
04 листопада 2024 року місто Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Сугачова О.О. вивчивши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Діджи Фінанс» про заміну (залучення) правонаступника,
в с т а н о в и в:
ТОВ «Діджи Фінанс» звернулося до Московського районного суду м. Харкова із заявою, в якій просить замінити первісного стягувача ТОВ «ОТП Факторинг Україна» на ТОВ «Діджи Фінанс» у виконавчому провадженні по цивільній справі № 2-477/11 щодо стягнення кредитної заборгованості з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суд повинен перевірити відповідність вимог, з якими заявник звертається до суду для захисту прав, а також дотримання правил підсудності та виконання вимог встановлених для форми, змісту заяви.
Судом встановлено, що заяву подано з порушенням правил підсудності.
Відповідно до ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України, кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України, що встановлено ст. 5 Цивільного процесуального кодексу України.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульованийЦивільним процесуальним кодексом України. Подання заяви (позовної заяви) має відбуватись з дотриманням певних умов.
Відповідно до ч. 5 ст. 15Закону України «Про виконавче провадження»у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Згідно ізч.ч.1,2ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Статтею 446Цивільного процесуальногокодексу України передбачено, що процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.
Процесуальні питання, пов`язані з виконанням рішень інших органів (посадових осіб), вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення.
Визначення змісту категорії місця виконання рішення наведене у статті 24 Закону України «Про виконавче провадження».
За правилами частин першої та другої наведеної статті виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу. Приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника-фізичної особи, за місцезнаходженням боржника-юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
Виходячи зі змісту статті 24 Закону України «Про виконавче провадження», місцем виконання судового рішення є місце провадження виконавчих дій з його примусового виконання. Такі виконавчі дії провадяться за місцем проживання боржника, місцем його перебування, роботи або за місцем знаходженням його майна.
Отже, місце виконання рішення та місце прийняття до виконання виконавчих документів уповноваженим виконавцем можуть не співпадати та є відмінними правовими категоріями.
Відповідно до Довідки про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (довідка про склад сім`ї) від 30.10.2024, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 , що відноситься до території Київського району м. Харкова.
У матеріалах, приєднаних до заяви, відсутні відомості про місце перебування, роботи боржників або місцезнаходження їх майна.
Будь-яких інших підстав, які б вказували на підсудність вказаної заяви Московському районному суду м. Харкова, не встановлено.
Враховуючи наведене, справа не належить до територіальної підсудності Московського районного суду м. Харкова та повинна розглядатися Київським районним судом м. Харкова.
Підстави для розгляду заяви Московським районним судом м. Харкова у заяві не наведені, докази в обґрунтування не надані.
У відповідності до ч. 9ст. 187 Цивільного процесуального кодексу України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю у порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 Цивільного процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною 3 даної статті встановлено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
У відповідності до положень ч.ч. 1, 2 ст. 32 Цивільного процесуального кодексу України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
З огляду на викладене вище, вважаю необхідним передати справу для розгляду за підсудністю до Київського районного суду м. Харкова.
Керуючись ст.ст. 31,258-261,353,354,355,446 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
п о с т а н о в и в:
Цивільну справу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Діджи Фінанс» про заміну (залучення) правонаступника, передати за територіальною підсудністю до Київського районного суду м. Харкова (61168, м. Харків, вул. Валентинівська, б. 7-Б).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.О. Сугачова
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 12.11.2024 |
Номер документу | 122910847 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Сугачова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні