Березанський міський суд київської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяБЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
07541, вул. Шевченків шлях, 30-А, м. Березань, Київська обл.
№ провадження 1-кп/356/17/24
Справа № 355/670/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.11.2024 Березанський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Березанського міського суду Київської області клопотання захисника ОСОБА_4 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції в кримінальному провадженні, внесеному 06.04.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110070000214 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, та ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 289 КК України
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Березанського міського суду Київської області перебуває вказане вище кримінальне провадження.
13.11.2024 через канцелярію від захисника ОСОБА_4 до суду надійшло клопотання, в якому остання просила наступний розгляд справи провести у режимі відеоконференції у залі суду, а також скасувати ухвалу про привід обвинувачених до суду.
Прокурор в судовому засіданні просив у задоволенні клопотання відмовити.
Обвинувачені ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, в судове засідання на вимогу суду про їх доставку в установленому законом порядку доставлені не були, причини невиконання вимоги суду не повідомлено.
Захисник ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомдена належним чином, в поданому 13.11.2024 до суду клопотанні повідомила про неможливість прибути в призначене судове засідання у зв`язку з хворобою, підтверджуючих документів не надала.
Потерпілі ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , будучи повідомленими про дату, час та місце проведення судового засідання до суду не з`явились, через канцелярію суду потерпілі подали письмові заяви, в яких просили розгляд кримінального провадження проводити за їхньої відсутності (Т.1,а.с.234, 235, Т.2, а.с.61, Т.3, а.с.4-6).
Суд, заслухавши думку прокурора, розглянувши заявлене клопотання, проаналізувавши матеріали кримінального провадження, прийшов до наступних висновків.
Згідно з вимогами ч.ч. 2,3 ст. 318 КПК України судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження. Судове засідання відбувається у спеціально обладнаному приміщенні - залі судових засідань. У разі необхідності окремі процесуальні дії можуть вчинятися поза межами приміщення суду.
У відповідності до положень п.п. 1, 4, 4-1 ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин, необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження, а також введення воєнного стану.
За ч. 2 ст. 336 КПК України, суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 336 КПК України клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник кримінального провадження подає не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія клопотання в той самий строк надсилається іншим учасникам кримінального провадження.
Разом з тим, в порушення вимог ч. 4 ст. 336 КПК України, клопотання захисника ОСОБА_4 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції не містить жодних доказів надсилання його копії іншим учасникам.
Окрім того, як вбачається з матеріалів, обвинувачені у даному кримінальному провадженні ОСОБА_5 та ОСОБА_6 утримуються в ДУ «Київський слідчий ізолятор», відтак, з огляду на вимоги ч. 9 ст. 336 КПК України, можуть приймати участь у судовому провадженні дистанційно в режимі відеоконференції лише у приміщенні такої установи.
За наведених вище обставин, доводи захисника, наведені у клопотанні, про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у залі суду, безпідставні та не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, клопотання подане з порушенням вимог ч. 4 ст. 336 КПК України, тому задоволенню не підлягає.
Щодо вимоги захисника про скасування ухвали про привід обвинувачених до суду, суд зазначає, що привід у відповідності до положень ст.ст. 139-140 КПК України полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час, та застосовується ухвалою суду, якщо обвинувачений, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття.
Натомість конвоювання обвинувачених (підсудних) із установ попереднього ув`язнення до судів є відмінним поняттям та здійснюється з метою забезпечення їх участі в судових засіданнях під час розгляду кримінального провадження в порядку, передбаченому Інструкцією з організації конвоювання та тримання в судах обвинувачених (підсудних), засуджених за вимогою судів, від 26.05.2015 № 613/785/5/30/29/67/68.
На судовому засіданні 28.10.2024 судом ухвалено здійснити доставку обвинувачених ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , утримуються в ДУ «Київський слідчий ізолятор» до суду для їх участі в судовому засіданні з розгляду даного кримінального провадження.
Здійснення судового виклику учасників кримінального провадження, які перебувають під вартою а також прийняття рішення про забезпечення їхньої участі від час судового засідання є дискреційними повноваженнями суду.
Окрім того, в даному кримінальному провадженні до обвинувачених не було застосовано привід, а доводи клопотання захисника ґрунтуються на невірному тлумаченні норм кримінального процесуального законодавства, тому в цій частині клопотання є безпідставним та задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 139, 140, 336, 372 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання захисника ОСОБА_4 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції в кримінальному провадженні, внесеному 06.04.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020110070000214 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, та ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 289 КК України - відмовити.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Березанський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122983132 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Березанський міський суд Київської області
Капшученко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні