Справа № 181/1777/24
Провадження № 2/206/589/25
УХВАЛА
29 січня 2025 року м. Дніпро
суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Гаркуша В.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Межівської селищної обєднаної територіальної громади, третя особа шоста дніпровська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області, про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Самарського районного суду м. Дніпропетровська перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Межівської селищної обєднаної територіальної громади, третя особа шоста дніпровська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області, про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.
27.01.2025 від представника позивача Мисечко Катерини Олександрівни надійшла заява про участь у засіданні призначеному на 03.02.2025 року та в усіх наступних в режимі відео конференції засобами власного зв`язку.
Згідно з ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Відповідно до вимог ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечення проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Згідно з ч. 3 ст. 212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Таким чином, для забезпечення швидкого та ефективного розгляду справи, а також недопущення порушення розумних строків її розгляду, суд доходить висновку про можливість участі представника позивача в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 212, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Проводити судові засідання з розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Межівської селищної об`єднаної територіальної громади, третя особа шоста дніпровська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області, про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, поза межами приміщення суду в режимі відео конференції засобами власного зв`язку з представником позивача Мисечко Катериною Олександрівною.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
Учасникам судового засідання має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Гаркуша
Суд | Самарський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124761126 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Самарський районний суд м.Дніпропетровська
Гаркуша В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні