20/284
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
13.12.10 р. Справа № 20/284
Суддя господарського суду Донецької області Донець О.Є.
розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю „Паралель-М ЛТД”, м.Донецьк
до відповідача: Акціонерного товариства закритого типу „Костянтинівська ковбасна фабрика”, м.Костянтинівка
про стягнення 31982,04 грн.
За участю представників:
від позивача: Кириченко М.О. – дов.
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
До господарського суду Донецької області звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю „Паралель-М ЛТД”, м.Донецьк, із позовом до Акціонерного товариства закритого типу „Костянтинівська ковбасна фабрика”, м.Костянтинівка, про стягнення 31982,04 грн., з яких 28912,55 грн. – сума заборгованості за поставлені нафтопродукти, 1461,19 грн. – сума пені, 1329,97 грн. – сума інфляції, 278,33 грн. – сума 3% річних.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов договору № 0000193/10-10-ЛС від 01.01.10 р., на приписи Господарського та Цивільного кодексів України та на надані суду документи, що наявні в матеріалах справи.
Відповідач проти задоволення позову заперечив, про що надав суду письмовий відзив на позов від 06.12.10 р., в якому просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити.
У клопотанні від 13.12.10 р. відповідач посилався на тяжке фінансове становище підприємства, у зв'язку із чим просив суд відстрочити виконання рішення до лютого-березня 2011 року.
У судовому засіданні оголошувалась перерва з 06.12.10 р. до 13.12.10 р.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
01 січня 2010 року між Акціонерним товариством закритого типу „Костянтинівська ковбасна фабрика” (далі-Покупець) та Товариством з обмеженою відповідальністю „Паралель-М ЛТД” (далі-Продавець) було укладено договір № 0000193/10-10-ЛС (далі-Договір).
Відповідно до п.1.1 Договору, Продавець передає у власність, а Покупець приймає та зобов'язується оплатити паливо (бензини автомобільні, паливо дизельне та газ) в строки та на умовах, визначених Договором, шляхом здійснення заправки автомобіля Покупця за паливними картами на протязі дії Договору.
Згідно із п.2.1 Договору, ціна, асортимент та кількість палива визначається (узгоджується) сторонами в момент заправки, згідно із діючою ціною на АЗС (ціна реалізації по безготівковому розрахунку). Загальною сумою договору є вартість палива, яке отримане на протязі дії договору та зазначене у накладних (акті).
Пунктом 2.6 Договору передбачено, що за паливо, яке відпускається за Договором, Покупець зобов'язаний здійснювати оплату щотижня не пізніше 4 календарних днів з моменту отримання рахунку, який передається Покупцю щотижня кожний понеділок або вівторок. У випадку якщо день платежу співпадає із святковим або неробочим банківським днем, оплата здійснюється в наступний банківський день. За бажанням Покупця, він може отримати у Продавця рахунок на оплату. Остаточний розрахунок за паливо, яке отримано на протязі звітного місяця, повинен бути здійснений Покупцем до 10 робочого дня місяця, наступного за звітним, на підставі накладної (акта), з урахуванням платежів, здійснених Покупцем на протязі звітного місяця. У випадку якщо розмір авансових платежів перевищує розмір вартості отриманого палива, то різниця зараховується у наступному місяці. Обов'язок отримання оригіналу рахунка та видаткової накладної покладається на Покупця. Неоплата повністю або частково Покупцем отриманого палива/послуг через неотримання Покупцем за своєю виною оригіналу рахунку та/або видаткової накладної є прострочкою Покупця.
Відповідно до п.2.10 Договору, Покупець за прострочку виконання зобов'язань по оплаті палива/послуг сплачує на користь Продавця пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла в період, за який сплачується пеня, виходячи з вартості палива/послуг, за кожний день прострочки.
Як стверджує позивач, відповідно до видаткових накладних № 19651/2 від 30.06.10 р., № 24081/2 від 31.07.10 р. за нафтопродукти, отримані в період червень-липень 2010 року, Покупець не здійснив оплату та загальна заборгованість Покупця за отримані нафтопродукти станом на 15.11.2010 р. складає 28912,55 грн.
Посилаючись на вищевикладене, позивач звернувся до суду із позовом про стягнення з відповідача 31982,04 грн., з яких 28912,55 грн. – сума заборгованості за поставлені нафтопродукти, 1461,19 грн. – сума пені, 1329,97 грн. – сума інфляції, 278,33 грн. – сума 3% річних.
Відповідач проти задоволення позову заперечив, про що надав суду письмовий відзив на позов. Разом з цим, відповідач просив суд відстрочити виконання рішення, чим фактично погодився із позовними вимогами.
Згідно із ст.4-2) Господарського процесуального кодексу України, правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до ст.4-3) зазначеного кодексу, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Статтею 33 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно із ст.43 зазначеного кодексу, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Згідно із ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно із ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Свої позовні вимоги позивач підтверджує наявними в матеріалах справи документами, а саме - договором № 0000193/10-10-ЛС від 01.01.10 р., додатком до Договору, актом прийому-передачі смарт-карт у користування, видатковими накладними, довіреностями на отримання ТМЦ, розрахунком позовних вимог, а також актами звірки, що наявні в матеріалах справи та підписані сторонами без зауважень та заперечень.
На підставі вищевикладеного, позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 28912,55 грн. – суми заборгованості за поставлені нафтопродукти є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до п.2.10 Договору, за прострочку виконання зобов'язань по оплаті палива/послуг Покупець сплачує на користь Продавця пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла в період, за який сплачується пеня, виходячи з вартості палива/послуг, за кожний день прострочки.
Згідно із ст.625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Таким чином, позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 1461,19 грн. – суми пені, 1329,97 грн. – суми інфляції, 278,33 грн. – суми 3% річних є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Клопотання відповідача щодо відстрочки виконання рішення господарського суду Донецької області до лютого-березня 2011 року суд залишає без задоволення, оскільки відповідач не надав суду будь-яких доказів наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення суду або роблять його неможливим.
Судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.4-2, 4-3, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, ст.193 Господарського кодексу України, ст.ст.509, 525, 526, 530, 625 Цивільного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю „Паралель-М ЛТД”, м.Донецьк, до Акціонерного товариства закритого типу „Костянтинівська ковбасна фабрика”, м.Костянтинівка, – задовольнити повністю.
Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу „Костянтинівська ковбасна фабрика” (85114, Донецька область, м.Костянтинівка, вул.Горького, 38; п/р 26002198047431 у ДФ ВАТ „Кредит промбанк”, МФО 335593, ідентифікаційний номер 04541632) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Паралель-М ЛТД” (83045, м.Донецьк, вул.Олімпієва, 2 б; поштова адреса: 83037, м.Донецьк, вул.Петровського, 4/8; п/р 26001959969593 в Донецькій філії Публічного акціонерного товариства „Перший Український Міжнародний Банк”, МФО 335537, ідентифікаційний код 24316073) 28912,55 грн. – суму заборгованості за поставлені нафтопродукти, 1461,19 грн. – суму пені, 1329,97 грн. – суму інфляції, 278,33 грн. – суму 3% річних, 319,82 грн. – суму держмита, 236,00 грн. – суму витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ у встановленому порядку.
Вступну та резолютивну частини рішення оголошено 13.12.10 р.
Повне рішення складено 20.12.10 р.
Суддя Донець О.Є.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2010 |
Оприлюднено | 10.01.2011 |
Номер документу | 13376348 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Господарський суд Донецької області
Донець О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні