14/361
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" лютого 2008 р. Справа № 14/361
Господарський суд Чернівецької області в складі: головуючого судді Швеця Миколи Васильовича, при секретарі судового засідання Мостовій М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі
до Відкритого акціонерного товариства “Іванівецьке ремонтно-транспортне підприємство”
проСтягнення заборгованості –4761,47 грн..
За участю представників сторін:
Від позивачаспеціаліст-юрисконсульт Мойсова С.В. доручення № 202/09 від 09.01.2008 року
Від відповідачане з'явився
СУТЬ СПОРУ :
Позивач звернувся із позовною заявою до суду про стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з січня по квітень (включно) 2007 року в сумі 4761,47 грн..
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному об'ємі.
Відповідач належним чином був повідомлений про день та час слухання справи, проте явку свого представника в два судових засідання не забезпечив. Нез'явлення представника відповідача в судове засідання не перешкоджає вирішенню спору по суті, справу може бути розглянуто без його участі за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив.
Відповідно до ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” ВАТ „Іванівецьке РТП” були подані до ПФУ довідки на призначення пільгової пенсії громадянам: Конику І.І., Крохмалюку І.В. - за п. „б” та громадянам: Гилка М.Ф., Фортуна В.І., Гуцул В.Д., Харабара В.В. - за п. „в".
Згідно п. 6.2 Інструкції №12-1 від 19 грудня 2003 року, зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 16 січня 2004 року витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. Оскільки громадяни, які представлені відповідачем на пільгову пенсію набули необхідного пільгового стажу в ВАТ „Іванівецьке РТП” (згідно поданих відповідачем довідок, які дають право на призначення пенсій на пільгових умовах), то відшкодовувати ці витрати повинен відповідач.
Відшкодуванню піддягають витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених вказаним громадянам згідно ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення", незалежно від часу їхнього призначення та місця останньої роботи, до досягнення працівниками пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а саме : для чоловіків -60 років, для жінок - 55 років.
Відповідно до ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” пункту „б”: „працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах” та пункту „в”: „трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі”.
Згідно розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. „б” та п. „в" ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення" заборгованість відповідача по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, за період з січня по квітень (включно) 2007 року становить 4761,47 грн..
Станом на день розгляду справи заборгованість ВАТ „Іванівецьке РТП” по відшкодуванню УПФУ в Кельменецькому районі витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з січня по квітень (включно) 2007 року становить - 4761,47 грн., яка підлягає стягненню. Дана заборгованість підтверджується матеріалами справи (довідками ЧД ЦОС № 6 ДППЗ „Укрпошта” № 168, від 14.12.2007 року, ЧД ЦОС № 10 ДППЗ „Укрпошта” № 491, від 22.08.2007 року та довідкою ПФУ у Кельменецькому районі № 795/03 від 15.02.2008 року).
Згідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, відповідач не надав доказів сплати заборгованості з відшкодування пільгових пенсій.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. ст. 160-163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з активів Відкритого акціонерного товариства “Іванівецьке ремонтно-транспортне підприємство” (с. Іванівці, Кельменцький район); р/р 290207 у АППБ „Райффайзен Банк Аваль”, МФО 356464, код 03767179
на користь Управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі (смт. Кельменці, вул. Бесарабська, 39); р/р 25609301100300 в ФЧОУ ВАТ „Державний ощадний банк України”, МФО 356334, код 21430638
–заборгованість з відшкодування пільгових пенсій в сумі 4761,47 грн..
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Після набрання постановою законної сили видати виконавчий лист.
Суддя Швець М.В.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2008 |
Оприлюднено | 04.04.2008 |
Номер документу | 1494551 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Прудніков Володимир Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Панна Світлана Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні