Рішення
від 18.07.2011 по справі 51/182
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 51/182 18.07.11

За позовом ОСОБА_1

до Товариства з обмежен ою відповідальністю "ТОРГОВЕ ЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТОЛИЧН ИЙ"

про встановлення факт у виходу зі складу учасників товариства, зобов'язання при вести у відповідність статут ні документи, зобов'язання пр овести державну реєстрацію з мін

Суддя Пригунова А .Б.

Представники:

від позивача: ОСОБА_2

від відповідача: не з' явил ись

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Іващук Інна Іванівна звер нулась до Господарського суд у міста Києва з позовом до Тов ариства з обмеженою відповід альністю "ТОРГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТОЛИЧНИЙ", в якому п росить вважати позивача тако ю, що вийшла зі складу учасник ів відповідача; зобов' язати відповідача привести у відп овідність статутні документ и Товариства з обмеженою від повідальністю "ТОРГОВЕЦЬ ЦІН НИМИ ПАПЕРАМИ "СТОЛИЧНИЙ" у зв ' язку з виходом позивача зі складу учасників відповідач а; зобов' язати відповідача здійснити державну реєстрац ію змін у зв' язку з виходом ОСОБА_1 зі складу учасників відповідача Товариства з об меженою відповідальністю "ТО РГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТ ОЛИЧНИЙ".

Ухвалою Господарського су ду міста Києва від 06.06.2011 р. поруш ено провадження у даній спра ві, призначено справу до розг ляду у судовому засіданні на 29.06.2011 р. за участю представникі в сторін, яких зобов' язано н адати суду певні документи.

Ухвалою Господарського су ду міста Києва від 29.06.2011 р. на під ставі п.п. 1,2 ст. 77 Господарськог о процесуального кодексу Укр аїни розгляд справи відкладе но на 18.07.2011 р.

У даному судовому засіданн і представник позивача підтр имав заявлені позовні вимоги .

Відповідач відзиву на поз ов не надав, явку уповноважен ого представника в судові за сідання не забезпечив, про ча с та місце судового розгляду був повідомлений належним ч ином.

Відповідно до ст. 75 Господа рського процесуального коде ксу України, якщо відзив на по зовну заяву і витребувані го сподарським судом документи не подано, справу може бути ро зглянуто за наявними в ній ма теріалами.

Приймаючи до уваги, що відпо відач був належним чином пов ідомлений про дату та час суд ового засідання, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо документів для ро згляду справи по суті, суд вва жає, що неявка у судове засіда ння представника відповідач а не є перешкодою для прийнят тя рішення у даній справі.

Відповідно до ст. 82 Господар ського процесуального кодек су України рішення у даній сп раві прийнято у нарадчій кім наті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.

У судовому засіданні 18.07.2011 р. в ідповідно до ст. 85 Господарськ ого процесуального кодексу У країни судом проголошено вст упну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали спра ви, заслухавши пояснення пре дставника позивача, Господар ський суд міста Києва, ?

ВСТАНОВИВ:

11.12.2007 р. державним реєстрат ором Печерської районної у м істі Києві державної адмініс трації зареєстровано Товари ство з обмеженою відповідаль ністю "ТОРГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАП ЕРАМИ "СТОЛИЧНИЙ".

Позивач згідно з п. п. 1.6, 6.3 Стат уту відповідача, затверджено го Загальними зборами учасни ків Товариства з обмеженою в ідповідальністю "ТОРГОВЕЦЬ Ц ІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТОЛИЧНИЙ" т а зареєстрованого 16.09.2009 р., є уча сником останнього з часткою у статутному фонді у розмірі 100%.

13.05.2011 р. позивачем складено за яву до Загальних зборів учас ників Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТОЛИЧНИЙ ", в якій повідомлялось про йог о вихід зі складу учасників (з асновників) відповідача. Вка зана заява нотаріально посві дчена, справжність підпису п озивача на вказаній заяві за свідчено нотаріусом Київськ ого міського нотаріального о кругу Караєвою С.Є. 13.05.2011 року та зареєстровано в реєстрі за № 1483. Копія даної заяви міститьс я в матеріалах справи.

13.05.2011 р. позивач надіслав на ю ридичну адресу відповідача з аяву про вихід з товариства, щ о підтверджується фіскальни м чеком та описом вкладення у цінний лист.

Проте відповідачем не було вжито дій щодо скликання поз ачергових загальних зборів з метою внесення змін до устан овчих документів товариства та їх державної реєстрації у зв' язку зі зміною складу уч асників товариства, що місти лася в установчих документах .

Позивач вказує, що відповід ачем порушено його права на в ихід зі складу учасників тов ариства, що стало причиною сп ору та просить суд прийняти р ішення, яким вважати його так им, що вийшов зі складу учасни ків Товариства з обмеженою в ідповідальністю "ТОРГОВЕЦЬ Ц ІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТОЛИЧНИЙ"; з обов' язати відповідача при вести у відповідність статут ні документи Товариства з об меженою відповідальністю "ТО РГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТ ОЛИЧНИЙ" у зв' язку з виходом позивача зі складу учасникі в відповідача; зобов' язати відповідача здійснити держа вну реєстрацію змін у зв' яз ку з виходом позивача зі скла ду учасників Товариства з об меженою відповідальністю "ТО РГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТ ОЛИЧНИЙ".

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім п ереконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об' єктивному розгляді в судовом у засіданні всіх обставин сп рави в їх сукупності, та врахо вуючи, що кожна сторона повин на довести ті обставини, на як і вона посилається як на підс таву своїх вимог і заперечен ь, суд вважає, що позовні вимог и позивача підлягають частко вому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 80 Цивільно го кодексу України юридичною особою є організація, створе на і зареєстрована у встанов леному законом порядку.

Згідно з ч. 1 ст. 83 Цивільного к одексу України юридичні осо би можуть створюватися у фо рмі товариств, установ та в ін ших формах, встановлених зак оном.

Товариство з обмеженою від повідальністю належить до го сподарських товариств (ч. 1 ст. 113 Цивільного кодексу України , ч. 1 ст. 80 Господарського кодек су України).

Відповідно до ст. 1 Закону Ук раїни “Про господарські това риства”господарськими това риствами є підприємства, уст анови, організації, створені на засадах угоди юридичними особами і громадянами шляхо м об'єднання їх майна та підпр иємницької діяльності з мето ю одержання прибутку.

Положенням ч. 2 ст. 83 Цивільно го кодексу України визначено , що товариством є організаці я, створена шляхом об'єднання осіб (учасників), які мають пр аво участі у цьому товариств і.

Згідно з ч. 1 ст. 140 Цивільного к одексу України товариством з обмеженою відповідальністю є засноване одним або кілько ма особами товариство, стату тний капітал якого поділений на частки, розмір яких встано влюється статутом.

Положеннями ч. 1 ст. 89 Цивільн ого кодексу України визначен о, що юридична особа підлягає державній реєстрації у поря дку, встановленому законом. Д ані державної реєстрації вкл ючаються до єдиного державно го реєстру, відкритого для за гального ознайомлення.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 100 Ци вільного кодексу України пра во участі у товаристві є особ истим немайновим правом і не може окремо передаватися ін шій особі. Учасники товарист ва мають право вийти з товари ства, якщо установчими докум ентами не встановлений обов' язок учасника письмово попер едити про свій вихід з товари ства у визначений строк, який не може перевищувати одного року.

Згідно зі ст. 148 Цивільного кодексу України учасник това риства з обмеженою відповіда льністю має право вийти з тов ариства, повідомивши товарис тво про свій вихід не пізніше ніж за три місяці до виходу, я кщо інший строк не встановле ний статутом.

В силу п. 4 ч. 1 ст. 88 Господарськ ого кодексу України учасники господарського товариства м ають право вийти в передбаче ному установчими документам и порядку зі складу товарист ва. Аналогічні положення міс тяться в ст. 10 Закону України “ Про господарські товариства ”.

Так, пп. 8 п. 5.1 та п. 10.1 Статуту від повідача передбачено, що уча сник має право вийти з товари ства в установленому порядку , письмово повідомивши товар иство про свій вихід не пізні ше ніж за один місяць до виход у.

Таким чином, право на вихід є безумовним правом учасника товариства з обмеженою відп овідальністю, а відтак, учасн ик має право у будь-який час ви йти з товариства з обмеженою відповідальністю незалежно від згоди інших учасників чи самого товариства з обмежен ою відповідальністю

Підставою для виходу з това риства з обмеженою відповіда льністю є заява учасника, под ана відповідній посадовій ос обі товариства або за наявно сті доказів вручення заяви ц им особам органами зв'язку.

Відповідно до Постанови Пл енум Верховного суду України “Про практику розгляду суда ми корпоративних спорів”від 24 жовтня 2008 року № 13 учасник тов ариства з обмеженою відповід альністю вправі у будь-який ч ас вийти з товариства незале жно від згоди інших учасникі в та самого товариства. Вихід зі складу учасників товарис тва не пов'язується ні з рішен ням зборів учасників, ні з вне сенням змін до установчих до кументів товариства. У зв'язк у з цим моментом виходу учасн ика з товариства є дата подач і ним заяви про вихід відпові дній посадовій особі товарис тва або вручення заяви цим ос обам органами зв'язку. Положе ння установчих документів, я кі обмежують чи забороняють право на вихід учасника з тов ариства, є незаконними.

З положень пп. 8 п. 5.1 та п. 10.1 Стат уту відповідача вбачається, що позивач має право вийти зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальніст ю "ТОРГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМ И "СТОЛИЧНИЙ", повідомивши ві дповідача про свій вихід не п ізніше ніж за один місяць до в иходу. Після закінчення міся чного терміну з дня повідомл ення учасником товариства пр о свій вихід, незалежно від пр оведення чи не проведення то вариством загальних зборів у часників з цього приводу та п рийняття будь-яких рішень, уч асник, який подав заяву про ви хід вважається таким, що вийш ов зі складу учасників товар иства.

Як встановлено судом, 13.05.2011 р. п озивач звернувся з заявою до відповідача, в якій повідоми в про свій вихід зі складу уча сників (засновників) відпові дача.

Отже, з 13.05.2011 р. позивач є таким , що вийшов зі складу учасникі в відповідача. З цього дня кор поративні права позивача як учасника Товариства з обмеже ною відповідальністю "ТОРГОВ ЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТОЛИЧ НИЙ" припиняються.

При цьому, суд вважає за нео бхідне зазначити наступне.

Стаття 13 Конституції Україн и закріплює обов' язок держа ви забезпечувати захист прав усіх суб'єктів права власнос ті і господарювання.

Статтею 55 Конституції Украї ни встановлено, що права і сво боди людини і громадянина за хищаються судом

Зазначені положення Конст итуції України реалізовані у статті 15 Цивільного кодексу У країни, відповідно до якої ко жна особа має право на захист свого цивільного права у раз і його порушення, невизнання або оспорювання, а також у ста тті 20 Господарського кодексу України, згідно з якою держав а забезпечує захист прав і за конних інтересів суб'єктів г осподарювання та споживачів . Кожний суб'єкт господарюван ня та споживач має право на за хист своїх прав і законних ін тересів.

Реалізація цивільно-право вого захисту відбувається шл яхом усунення порушень цивіл ьного права чи інтересу, покл адення виконання обов' язку по відновленню порушеного п рава на порушника.

Відповідно до ст. 1 Господа рського процесуального коде ксу України підприємства, ус танови, організації, інші юри дичні особи (у тому числі іноз емні), громадяни, які здійснюю ть підприємницьку діяльніст ь без створення юридичної ос оби і в установленому порядк у набули статусу суб'єкта під приємницької діяльності (дал і - підприємства та організац ії), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчіст ю господарських справ за зах истом своїх порушених або ос порюваних прав і охоронювани х законом інтересів, а також д ля вжиття передбачених цим К одексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушен ням.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 Цивіль ного кодексу України способа ми захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визн ання права; 2) визнання правочи ну недійсним; 3) припинення ді ї, яка порушує право; 4) відновл ення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове вик онання обов'язку в натурі; 6) зм іна правовідношення; 7) припин ення правовідношення; 8) відшк одування збитків та інші спо соби відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування мораль ної (немайнової) шкоди; 10) визна ння незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу дер жавної влади, органу влади Ав тономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядув ання, їхніх посадових і служб ових осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 20 Господарськ ого кодексу України кожний с уб'єкт господарювання та спо живач має право на захист сво їх прав і законних інтересів . Права та законні інтереси за значених суб'єктів захищають ся шляхом: визнання наявност і або відсутності прав; визна ння повністю або частково не дійсними актів органів держа вної влади та органів місцев ого самоврядування, актів ін ших суб'єктів, що суперечать з аконодавству, ущемлюють прав а та законні інтереси суб'єкт а господарювання або спожива чів; визнання недійсними гос подарських угод з підстав, пе редбачених законом; відновле ння становища, яке існувало д о порушення прав та законних інтересів суб'єктів господа рювання; припинення дій, що по рушують право або створюють загрозу його порушення; прис удження до виконання обов'яз ку в натурі; відшкодування зб итків; застосування штрафних санкцій; застосування опера тивно-господарських санкцій ; застосування адміністратив но-господарських санкцій; ус тановлення, зміни і припинен ня господарських правовідно син; іншими способами, передб аченими законом.

Отже, чинне законодавство н е передбачає такого способу захисту, як прийняття рішенн я, яким вважати учасника Това риства з обмеженою відповіда льністю таким, що вийшов зі ск ладу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю .

Слід зазначити про те, що п редметом позову може бути ма теріально-правова чи немайно ва вимога позивача до відпов ідача, відносно якої суд пови нен прийняти рішення.

Захист майнового або немай нового права чи законного ін тересу відбувається шляхом п рийняття судом рішення про п римусове виконання відповід ачем певних дій або зобов' я зання утриматися від їх вчин ення.

Вимога про прийняття ріше ння, яким вважати учасника То вариства з обмеженою відпові дальністю таким, що вийшов зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальніст ю по суті є встановленням фак ту, що має юридичне значення, т а може встановлюватись госпо дарськими судами лише при іс нуванні та розгляді між стор онами спору про право цивіль не, його встановлення є елеме нтом оцінки фактичних обстав ин справи та обґрунтованості вимог.

Такої ж позиції дотримуєт ься Вищий господарський суд України про що зазначено в по станові № 16/187-07-5319 від 15.04.2008 р.

Суд може захистити цивіль не право або інтерес іншим сп особом, що встановлений дого вором або законом.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 12 ГПК Украї ни господарським судам підві домчі справи у спорах, що вини кають з корпоративних віднос ин у спорах між господарськи м товариством та його учасни ком (засновником, акціонером ), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) г осподарських товариств, що п ов'язані із створенням, діяль ністю, управлінням та припин енням діяльності цього товар иства, крім трудових спорів.

В законодавстві Укр аїни не міститься визначення юридичних фактів, однак із пр актики застосування термін ів, слів та словосполучень у ю риспруденції слідує, що юрид ичними фактами є передбачені законом конкретні обставини , які тягнуть правові наслідк и у вигляді виникнення, зміни або припинення правовідноси н. Залежно від наявності зв'яз ку із волею суб'єкта юридичні факти поділяються на події т а дії.

Події - це юридично зна чущі явища, що виникають неза лежно від волі людей.

Дії (бездіяльність) - ц е життєві факти, що є результа том свідомої, пов'язаної з вол ею діяльності людей, наприкл ад, правочини, що породжують п рава і обов'язки; адміністрат ивні акти, які містять припис и зобов'язального характеру; дії, що створюють об'єктивний результат (створення об'єкта інтелектуальної власності). Дії у свою чергу поділяються на правомірні, тобто такі, що відповідають правовим норма м, і неправомірні, які супереч ать закону, є правопорушення ми.

З наведеного виплива є, що вимога про встановлення юридичних фактів не може бут и окремою самостійною позовн ою вимогою.

Оскільки вимога позивача про прийняття рішення, яким в важати Іващук І.І. таким, що ви йшов зі складу учасників Тов ариства з обмеженою відповід альністю "ТОРГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТОЛИЧНИЙ" не відпо відає способам захисту цивіл ьних прав та інтересів, перед бачених ст. 16 Цивільного кодек су України та ст. 20 Господарсь кого кодексу України, відпов ідно, підстав для її задоволе ння немає.

Крім того, позива ч просить зобов' язати відпо відача привести у відповідні сть статутні документи у зв' язку з його виходом із склад у учасників товариства з обм еженою відповідальністю "ТО РГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТ ОЛИЧНИЙ".

Відповідно до ч. 1 ст. 87 Цивіл ьного кодексу України для ст ворення юридичної особи її у часники (засновники) розробл яють установчі документи, як і викладаються письмово і пі дписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом н е встановлений інший порядок їх затвердження.

Із положення ч.2 ст.87 Цивільно го кодексу України випливає, що Установчим документом то вариства є затверджений учас никами статут або засновниць кий договір між учасниками, я кщо інше не встановлено зако ном.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 Цивіль ного кодексу України установ чим документом товариства з обмеженою відповідальністю є статут.

В силу ст. 4 Закону Укр аїни "Про господарські товар иства" товариство з обмежено ю відповідальністю створюєт ься і діє на підставі установ чого договору і статуту.

Згідно з ч. 1 ст.88 Цивільного кодексу України у статуті то вариства вказуються наймену вання юридичної особи, орган и управління товариством, їх компетенція, порядок прийня ття ними рішень, порядок всту пу до товариства та виходу з н ього, якщо додаткові вимоги щ одо змісту статуту не встано влені цим Кодексом або іншим законом.

Відповідно до ст. ст. 41, 59 Зак ону України “Про господарськ і товариства” до компетенції загальних зборів належить в несення змін до статуту това риства.

Відповідно до ч. 1 п. 16 П останови Пленуму Верховного суду України «Про практику р озгляду судами корпоративни х спорів»суди не вправі внос ити зміни до статуту товарис тва у зв'язку з тим, що це належ ить до виключної компетенції загальних зборів товариства (статті 41, 42, 59 Закону про господ арські товариства). Підвідом чими судам є спори щодо недій сності внесених змін до уста новчих документів товариств а або визнання недійсними рі шень загальних зборів стосов но внесення змін до установч их документів. Положенн ям ч. 2 п.16 Постанови Пленуму Вер ховного суду України «Про пр актику розгляду судами корпо ративних спорів»на підставі частини другої статті 7 Закон у про господарські товариств а підвідомчими судам є справ и про зобов'язання внести з міни до установчих документі в товариства у випадку вих оду учасника з товариства, ві дчуження частки (її частини) в статутному (складеному) капі талі товариства, вступом пра вонаступника (спадкоємця) уч асника до господарського тов ариства тощо за позовами так их осіб.

Як зазначив Верховний суд України у постанові Пленуму Верховного Суду України “Пр о практику розгляду судами к орпоративних спорів”від 24 жо втня 2008 року № 13, суди не вправі в носити зміни до статуту това риства у зв' язку з тим, що це належить до виключної компет енції загальних зборів товар иства.

Таким чином, приведення у відповідність статутних док ументів відповідача у зв' яз ку з виходом позивача зі скла ду учасників товариства пере дбачає відповідні зміни до с татуту товариства, які повин ні бути затверджені на загал ьних зборах учасників товари ства, що є реалізацією своїх к орпоративних прав учасників товариства та не можуть бути способами захисту таких пра в у суді, оскільки суди не впра ві вносити зміни до установч их документів товариства - ви рішення цього питання не нал ежить до компетенції суду і о значало б втручання у внутрі шню діяльність товариства, т ому заявлені позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Щодо позовної вимоги про з обов'язання провести держав ну реєстрацію змін до устано вчих документів, то дана позо вна вимога підлягає задоволе нню, виходячи з наступного.

Згідно зі ст. 7 Закону Украї ни “Про господарські товарис тва”зміни, які сталися в уста новчих документах товариств а і які вносяться до державно го реєстру, підлягають держа вній реєстрації за тими ж пра вилами, що встановлені для де ржавної реєстрації товарист ва. Частина 2 статті 7 цього ж За кону визначає, що товариство зобов'язане у п'ятиденний стр ок повідомити орган, що прові в реєстрацію, про зміни, які ст алися в установчих документа х, для внесення необхідних зм ін до державного реєстру.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закон у України “Про державну реєс трацію юридичних осіб та фіз ичних осіб-підприємців”держ авна реєстрація юридичних ос іб та фізичних осіб-підприєм ців - це засвідчення факту ств орення або припинення юридич ної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення ста тусу підприємця фізичною осо бою, а також вчинення інших ре єстраційних дій, які передба чені цим Законом, шляхом внес ення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Згідно із ч. 3 ст. 29 Закону Укра їни “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних о сіб-підприємців”нотаріальн о засвідчена копія заяви фіз ичної особи про вихід зі скла ду засновників (учасників), по ряд із іншими документами, по дання яких вимагається, є під ставою для державної реєстра ції змін до установчих докум ентів юридичної особи, які по в'язані із зміною складу засн овників (учасників) цієї юрид ичної особи. При цьому, держав на реєстрація змін до устано вчих документів, в т. ч. і зв'язк у із зміною складу засновник ів (учасників), здійснюється п ротягом трьох робочих днів з моменту подання документів.

Положенням ч.2 п.28 Постанови Пленуму Верховного суду Укр аїни «Про практику розгляду судами корпоративних спорів »визначено, що у разі, якщо тов ариство не вчиняє дії у зв'язк у з поданням учасником заяви про вихід з товариства (не вир ішується питання про внесенн я змін до установчих докумен тів товариства, про їх держав ну реєстрацію), учасник товар иства вправі звернутися до г осподарського суду з позовом про зобов'язання товарист ва до державної реєстрації з мін в установчих документах товариства у зв'язку зі змі ною у складі учасників товар иства на підставі статті 7 Зак ону про господарські товарис тва.

Оскільки відповідач не ви конав своїх зобов'язань щодо проведення реєстрації змін до установчих документів, що відбулися в зв'язку з виходом одного з учасників, то дані Є ДРПОУ містять відомості про те, що позивач є учасником тов ариства, чим порушується без умовне право учасника товари ства на вихід зі складу учасн иків.

За таких обставин, бездіяль ність відповідача в частині здійснення державної реєстр ації змін до установчих доку ментів, пов'язаних із зміною с кладу учасників відповідача , порушує права позивача.

Отже, вимоги позивача про зо бов' язання відповідача про вести державну реєстрацію зм ін до установчих документів, пов'язаних із зміною складу у часників відповідача є обґру нтованими, підтверджуються м атеріалами справи та підляга ють задоволенню.

Згідно з положеннями статт і 4-3 ГПК України судочинство у господарських судах здійсню ється на засадах змагальност і. Сторони та інші особи, які б еруть участь у справі, обґрун товують свої вимоги і запере чення поданими суду доказами .

Статтею 32 Господарського пр оцесуального кодексу Україн и визначено, що доказами у спр аві є будь-які фактичні дані, н а підставі яких господарськи й суд у визначеному законом п орядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на я ких ґрунтуються вимоги чи за перечення сторін, а також інш і обставини, які мають значен ня для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті ст. 33 Го сподарського процесуальног о кодексу України, кожна стор она повинна довести ті обста вини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і з аперечень.

Відповідач заявлених до нь ого вимог не спростував, дока зів вчинення дій щодо провед ення державної реєстрації зм ін у зв' язку з виходом позив ача зі складу учасників Това риства з обмеженою відповіда льністю «ТОРГОВЕЦЬ ЦІННИМИ П АПЕРАМИ «СТОЛИЧНИЙ» не нада в.

Державне мито, судові витра ти на інформаційно-технічне забезпечення судового проце су відповідно до ст. 49 Господа рського процесуального коде ксу України покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 32-34, 44, 49, 82-85 Госп одарського процесуального к одексу України, Господарськи й суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. ОСОБА_1 задово льнити частково.

2. Зобов' язати Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТОЛИЧНИЙ" (01010, м. Київ, вул. Мос ковська, 8, літ. Б, код 35633402) провес ти державну реєстрацію змін у зв' язку з виходом ОСОБА_ 1 (ідентифікаційний код НО МЕР_1) зі складу учасників То вариства з обмеженою відпові дальністю "ТОРГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТОЛИЧНИЙ"(код 35633402).

3. Стягнути з Товариства з об меженою відповідальністю "ТО РГОВЕЦЬ ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ "СТ ОЛИЧНИЙ" (01010, м. Київ, вул. Москов ська, 8, літ. Б, код 35633402) з будь-яког о рахунку, виявленого держав ним виконавцем під час викон ання судового рішення, на кор исть ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, і дентифікаційний код НОМЕР _1) 85 (вісімдесят п' ять) грн. 00 к оп. державного мита та 78 (сімде сят вісім) грн. 67 коп. витрат на інформаційно-технічне забез печення судового процесу.

4. Видати наказ після набран ня рішенням законної сили.

5. В іншій частині у задоволе нні позовних вимог відмовити .

Рішення господарського су ду набирає законної сили піс ля закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апе ляційну скаргу не було подан о. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не с касовано, набирає законної с или після розгляду справи ап еляційним господарським суд ом.

Суддя Пригун ова А.Б.

Дата підписання рішен ня: 25.07.2011 р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.07.2011
Оприлюднено29.08.2011
Номер документу17871030
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —51/182

Рішення від 18.07.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Ухвала від 29.06.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Ухвала від 06.06.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пригунова А.Б.

Постанова від 20.10.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Бернацька Ж.O.

Ухвала від 07.07.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Бернацька Ж.O.

Ухвала від 18.09.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Бернацька Ж.O.

Постанова від 29.04.2009

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Плужник О.В.

Постанова від 12.10.2009

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Студенець В.І.

Рішення від 17.02.2009

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шарко Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні