Справа № 11-1229/11 р.
Головуючий у суді 1-ї інстанції Слободяник Т.В.
Доповідач Слободян К.Б.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Слободяна К.Б.,
Суддів: Мішеніної С.В., Спринчука В.В.
З участю прокурора Кузьміна С.В.
Амністованого ОСОБА_2
розглянула «23»листопада 2011 року у відкритому судовому засіданні у м. Вінниці кримінальну справу за апеляцією потерпілої ОСОБА_3 на постанову Немирівського районного суду від 15 серпня 2011 року, якою
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, українця,
громадянина України, уродженця та мешканця
АДРЕСА_1,
з середньою освітою, одруженого, приватного підприємця,
раніше не судимого,-
звільнено від кримінальної відповідальності за ст. 128 КК України на підставі ст. 1 п. п. «е», «є»Закону України «Про амністію»від 08.07.2011 року, кримінальну справу стосовно нього закрито на підставі ст. 6 п. 4 КПК України.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, потерпіла ОСОБА_3 оскаржила її в апеляційному порядку, зазначивши, що постанова суду є незаконною та підлягає скасуванню через істотне порушення вимог КПК України, неповноту судового слідства, а також невідповідності висновків суду, викладених у постанові, фактичним обставинам справи. Зокрема, як зазначено в апеляції потерпілої, суд безпідставно звільнив ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі Закону «Про амністію», не повідомивши її про час та місце розгляду справи та не направивши їй копію постанови. Крім того, звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності порушило її право на відшкодування завданих злочином збитків. У звязку з зазначеними обставинами, потерпіла просить скасувати постанову суду, матеріали справи направити на новий судовий розгляд.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, прокурора Кузьміна С.В., амністованого ОСОБА_2, які заперечували щодо задоволення апеляції, вважаючи постанову суду законною та обґрунтованою, перевіривши матеріали кримінальної справи та доводи апеляцій, колегія суддів не вбачає підстав для її задоволення.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про амністію у 2011 році»від 08.07.2011 року звільненню від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених вказаним Законом, підлягають особи, які підпадають під дію ст. 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання чинності цим Законом.
Тобто положення ст.ст. 1, 6 Закону України «Про амністію у 2011 році»усувають застосування до осіб, які підпадають під дію цього Закону не тільки покарання за вчинене діяння, а й настання кримінальної відповідальності за це діяння.
Тому суд, установивши в судовому засіданні при розгляді кримінальної справи наявність підстав для застосування ст. 6 Закону, повинен звільнити особу від кримінальної відповідальності із закриттям провадження у справі. При цьому положення Закону України «Про амністію у 2011 році»від 08.07.2011 року, що набрав чинності 28.07.2011 року, мають пріоритет перед ч. 2 ст. 6 КПК України, оскільки Закон передбачає спеціальний порядок застосування амністії і прийнятий пізніше у часі.
Таким чином, суд першої інстанції, установивши при розгляді кримінальної справи щодо ОСОБА_2, що ним до набрання чинності Законом «Про амністію у 2011 році»від 08.07.2011року було вчинено з необережності злочин, передбачений ст. 128 КК України, і ОСОБА_2 є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи - особою, яка підпадає під дію Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 від 20.09.2001 року, а також на день набрання чинності Законом «Про амністію»мав обох батьків, які досягли 70 річного віку, тобто відповідно до ст. 1 п. «е»та п. «є»Закону України «Про амністію у 2011 році»є субєктом амністії, отримавши від ОСОБА_2 письмову та усну заяви про застосування акту амністії, подані під час судового розгляду справи ( а.с. 138, 142), правильно застосував Закон України «Про амністію»від 08.07.2011 року, звільнивши ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності, закривши щодо нього справу на підставі ч.1 п. 4 ст. 6 КПК України.
За таких обставин підстав для задоволення апеляції потерпілої ОСОБА_3 колегія суддів не вбачає.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляції потерпілої ОСОБА_3 залишити без задоволення.
Постанову Немирівського районного суду від 15 серпня 2011 року про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за ст. 128 КК України на підставі, відповідно, ст. 1 п. «е»та п. «є»Закону України «Про амністію у 2011 році»від 08.07.2011 року залишити без зміни.
Судді:
Згідно з оригіналом:
Суд | Апеляційний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2011 |
Оприлюднено | 09.12.2022 |
Номер документу | 20301083 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Вінницької області
Слободян К. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні