Ухвала
від 04.01.2012 по справі 10-2/12
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 10-2/ 12 Головуючий у І інстанції Буймова Л.П.

Категорія Доповідач у 2 інстанції Димарецький

24.01.2012

УХВАЛА

Іменем України

04 січня 2012 року м. Київ

Колегія суддів судової п алати з розгляду кримінальни х

справ Апеляційного суду Ки ївської області в складі:

Головуючого - ЛІТВІНОВ А Є.В.

Суддів: ДИМАРЕЦЬКОГО В.М. т а БЕХА М.О.

за участю прокурора ГУЩЕСО ВА С.В., обвинуваченого ОСОБ А_3, розглянувши у відкритом у судовому засіданні в м. Києв і матеріали кримінальної спр ави за апеляцією прокурора, я кий брав участь в суді першої інстанції, на постанову Фаст івського міськрайонного суд у Київської області від 15 груд ня 2011 року, якою в задоволенні п одання про обрання запобіжн ого заходу у вигляді взяття п ід варту відмовлено щодо

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

уродженця м. Фастова Ки ївської області, судимого 25. 02. 2010 р.

Фастівським міськрайонн им судом Київської обл. з а ст. 187, ч. 1 КК

України до позбавлення волі строком на 3 роки, умов но - достроково

звільненого 20 .05. 2011 року з не відбутим строком в 1 рік 4 мі с. 2 дн.,

проживаючого в АДРЕСА_1

в с т а н о в и л а :

Слідчий СВ Фастівсько го МВ ГУ МВС України в Київськ ій області звернувся до суду з поданням про обрання запоб іжного заходу у вигляді взят тя під варту щодо ОСОБА_3, я кий обвинувачується у вчинен ні злочину, передбаченого ст . 186, ч.2 КК України.

Постановою Фастівського м іськрайонного суду Київсько ї області від 15 грудня 2011 року в задоволенні вищевказаного п одання було відмовлено, щодо ОСОБА_4 судом обрано запо біжний захід у вигляді підпи ски про невиїзд.

В обгрунтування пр ийнятого судом першої інстан ції рішення, останній вказав , що він дійшов висновку про те , що в даному випадку для досяг нення мети, передбаченої ст. 14 8 КПК України, а саме: запобігт и спробам ухилитися від слід ства або суду, перешкодити вс тановленню істини у кримінал ьній справі, або продовжити з лочинну діяльність буде дост атнім обрання щодо ОСОБА_4 підписки про невиїзд. При цьо му судом, як зазначено в поста нові, враховувалось те, що ост анній має постійне місце про живання, позитивно характери зується, перебуває в цивільн ому шлюбі.

В апеляції прокурор, не по годжуючись з постановою суду першої інстанції, просить її скасувати, як незаконну, а под ання направити на новий судо вий розгляд. В обгрунтування апеляції посилається на нас тупне. Судом, не дивлячись на т е, що слідчий зазначив це в сво єму поданні, при обранні запо біжного заходу не враховано, що ОСОБА_3 раніше судимий за скоєння однорідних злочи нів та, будучи умовно дострок ово звільненим 20.05.2011 року з не в ідбутим строком 1 рік 4 місяці знову вчинив тяжкий умисний злочин, санкція якого передб ачає позбавлення волі понад 3 роки, що є достатньою підстав ою вважати, що перебуваючи на свободі він буде продовжува ти свою злочинну діяльність. Також, в порушення вимог ст. 16-2 КПК України про те, що криміна льні справи, скарги, подання т а інші, передбачені законом п роцесуальні документи, що по даються до суду й можуть бути предметом судового розгляду , в порядку їх надходження, під лягають обов' язковій реєст рації в автоматизованій сист емі документообігу суду, яка здійснюється працівниками а парату відповідного суду в д ень їх надходження. Вищевказ ане подання не було зареєстр овано в автоматизованій сист емі документообігу Фастівсь кого міськрайонного суду, чи м порушено принцип об' єктив ності та неупередженості ро зподілу справ між суддями з д одержанням принципу чергово сті. Крім того, в порушення вим ог ст. 84 КПК України про обов' язковість ведення протокол у в судових засіданнях суду п ершої інстанції, під час розг ляду подання про обрання ОС ОБА_5 запобіжного заходу у в игляді взяття під варту прот окол не вівся.

Заслухавши доповідь судді, пояснення: прокурора, я кий підтримав апеляцію, обви нуваченого, який заперечував проти апеляції, дослідивши м атеріали судового розгляду т а кримінальної справи, обгов оривши доводи апеляції, коле гія суддів приходить до наст упного.

Так, розглядаючи по дання про обрання запобіжног о заходу у вигляді тримання п ід вартою, суду необхідно з'яс овувати обставини, передбаче нні ст. 148, 150, 155 КПК України.

Вищезазначеним за коном передбачено, що запобі жні заходи застосовуються до підозрюваного, обвинувачено го з метою запобігти спробам ухилитись від дізнання, слід ства або суду, перешкодити вс тановленню істини по справі або продовжити злочинну діял ьність, а також для забезпече ння виконання процесуальних рішень.

Також при вирішен ні питання про застосування запобіжного заходу враховую ться тяжкість злочину, вік ос оби, яка підозрюється або обв инувачується у вчиненні злоч ину, її стан здоров”я, сімейни й і матеріальний стан, вид дія льності, місце проживання та інші обставини, що її характ еризують.

Крім того, взяття під варт у як запобіжний захід застос овується в справах про злочи ни, за які законом передбачен о покарання у вигляді позбав лення волі на строк понад три роки і є найбільш суворим зап обіжним заходом, у зв'язку з чи м він обирається лише за наяв ності підстав вважати, що біл ьш м'які запобіжні заходи мож уть не забезпечити належної поведінки обвинуваченого та виконання ним процесуальних обов'язків.

З матеріалів справи вбача ється, що судом 1-ї інстанції в казані вимоги закону не були в повній мірі враховані при р озгляді подання слідчого та обранні запобіжного заходу щ одо ОСОБА_5

Так, судом першої інстанції було встановлено, що ОСОБА _5 раніше неодноразово суди мий за вчинення аналогічних злочинів, будучи умовно-дост роково звільненим 20.05.2011 року з н евідбутим строком в 1 рік 4 міс . 2 дн., він знову 06.08.2011 року вчинив тяжкий злочин, передбачений ст. 186, ч. 2 КК України. Але на ці о бставини суд першої інстанці ї уваги не звернув й не дав їм належної оцінки. В той же час вказані обставини, а також су спільна небезпечність злочи ну, у вчиненні якого ОСОБА_5 обвинувачується, свідчать п ро те, що ОСОБА_5 є особою, я ка схильна до продовження зл очинної діяльності і обраний судом першої інстанції запо біжний захід щодо останього може не забезпечити належної поведінки обвинуваченого та виконання ним процесуальних обов' язків.

За таких обставин постанов а суду першої інстанції не мо же бути визнана законною та о бґрунтованою і тому підлягає скасуванню, а справа направл енню на новий судовий розгля д.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 365, 366, 382 КПК Укра їни, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляцію прокурора, який брав участь в суді першої інс танції, задовольнити.

Постанову Фастівського мі ськрайонного суду Київської області від 15 грудня 2011 року пр о відмову у задоволенні пода ння слідчого СВ Фастівськог о МВ ГУ МВС України в Київські й області про обрання міри за побіжного заходу у вигляді в зяття під варту щодо ОСОБА _3 скасувати, а справу напра вити на новий судовий розгля д до того ж суду в іншому склад і.

З оригіналом згідно,

Суддя Апеляційного суду

Київської області В. ДИМАРЕЦЬКИ Й

СудАпеляційний суд Київської області
Дата ухвалення рішення04.01.2012
Оприлюднено08.02.2012
Номер документу21259535
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —10-2/12

Постанова від 20.12.2011

Кримінальне

Апеляційний суд Львівської області

Тенюх В. П.

Ухвала від 19.01.2012

Кримінальне

Апеляційний суд Черкаської області

Безверхий І. В.

Ухвала від 21.02.2012

Кримінальне

Апеляційний суд Львівської області

Тенюх В. П.

Ухвала від 02.03.2012

Кримінальне

Апеляційний суд Львівської області

Тенюх В. П.

Ухвала від 05.01.2012

Кримінальне

Апеляційний суд Миколаївської області

Міняйло М. П.

Ухвала від 05.01.2012

Кримінальне

Апеляційний суд Тернопільської області

Коструба Г. І.

Ухвала від 04.01.2012

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Димарецький В. М.

Постанова від 05.01.2012

Кримінальне

Апеляційний суд Кіровоградської області

Олексієнко І. С.

Ухвала від 05.01.2012

Кримінальне

Апеляційний суд Рівненської області

Баглик С.П. С. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні