Рішення
від 09.09.2008 по справі 2/295
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2/295

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа №  2/295

09.09.08

За позовомЗаступника прокурора Оболонського району міста Києва в інтересах держави в особі Управління комунального майна району виконавчого органу Оболонської районної у місті Києві ради (Оболонської районної у місті Києві державної адміністрації)

ДоПриватного підприємства «Ромашка»

простягнення 11 791,73 грн.

Суддя  Домнічева І.О.

Представники:

від позивачів         Мусійчук В.А.

Від відповідачане з'явився

від прокуратури Ноздрякова Ю.В.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд господарського суду міста Києва передані вимоги Заступника прокурора Оболонського району міста Києва в інтересах держави в особі Управління комунального майна району виконавчого органу Оболонської районної у місті Києві ради (Оболонської районної у місті Києві державної адміністрації) до Приватного підприємства «Ромашка»про стягнення збитків в сумі 11 791,73 грн.

Ухвалою від 08.08.08р. суд порушив провадження у справі та призначив судове засідання.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (роз'яснення Президії Вищого арбітражного суду України від 18.09.97 № 02-5/289 із змінами “Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України”).

Крім того, в інформаційному листі Вищого господарського суду України від 14.08.2007р. № 01-8/675 “Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2007 року”(пункт 15) зазначено, що відповідно до пункту 2 частини другої статті 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, місцезнаходження сторін (для юридичних осіб).

Згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

У пункті 11 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2007р. N 01-8/123 “Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році” зазначено, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.

Водночас законодавство України, в тому числі Господарський процесуальний кодекс України, не зобов'язує й сторону у справі, зокрема позивача, з'ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони (сторін) у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із згаданою статтею 93 Цивільного кодексу України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах.

З матеріалів справи вбачається, що ухвали суду надсилались відповідачу за адресою, зазначеною в позовній заяві та документах, доданих до матеріалів справи.

В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.

Сторони були належним чином повідомлені про призначення справи до розгляду в засіданні суду, про час і місце його проведення.

Прокуратура та Позивач у судових засіданнях підтримували викладені у позові обставини, та просили позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судові засідання не з'являвся, клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило. Про поважні причини неявки в судові засідання повноважного представника відповідача суд не повідомлений. Відзив на позов відповідач не подав.

За таких обставин рішення по справі винесене на підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у справі матеріалами.  

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення присутніх представників позивача та прокуратури, оглянувши надані оригінали документів, на які вони посилаються, як на підставу своїх вимог, та копії яких долучені до матеріалів справи, суд —                               

ВСТАНОВИВ:

17.03.06р. між Управлінням комунального майна району виконавчого органу Оболонської районної у місті Києві ради (Оболонської районної у місті Києві державної адміністрації) (Позивач) та Приватним підприємством «Ромашка»(Відповідач) був укладений договір оренди №14017, згідно з яким Відповідач отримав в орендне користування нежитлове приміщення загальною площею 129,9 кв.м. в будинку №10 по вул.. Маршала Рокоссовського.

Приміщення передано Відповідачу по Акту приймання-передачі; строк дії Договору оренди встановлено до 15.03.2007р.

20.05.2008р. було відкрито виконавче провадження на виконання Наказу Господарського суду міста Києва від 06.05.08р. №35/381 про примусове виселення Відповідача з орендованого за Договором приміщення.

25.07.08р. приміщення було повернуто Відповідачем за актом приймання-передачі.

Згідно умов Договору, орендар зобов'язаний вносити орендні платежі своєчасно і в повному обсязі, незалежно від наслідків господарської діяльності, по день фактичної передачі (повернення) приміщенні Відповідачем по акту приймання-передачі.

У результаті неправомірних дій Відповідача, пов'язаних з несплатою належних платежів за фактичне користування нежилим приміщенням, останній зі своєї вини наніс Позивачу позадоговірну шкоду у вигляді неодержаної належної плати за використання вказаного приміщення.

Відповідно до статті 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів, зокрема, є відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Статтею 22 ЦК України передбачено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їхнє відшкодування. Збитками є втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Відповідно до п.1 ст. 1214 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, зобов'язана відшкодувати всі доходи, які вона одержала або могла одержати від цього майна з часу, коли ця особа дізналася або могла дізнатися про володіння цим майном без достатньої правової підстави.

Частиною 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України встановлено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до умов Договору, а саме відповідно до п. 3.5 та 3.6 орендна плата сплачується Відповідачем починаючи з дати підписання акту приймання-передачі. Останнім днем сплати орендної плата є дата підписання Сторонами акту приймання-передачі при поверненні об'єкта оренди або дата примусового виселення Відповідача. Орендна плата сплачуються Відповідачем незалежно від наслідків господарської діяльності Відповідача щомісячно не пізніше 15 числа поточного місяця на рахунок Позивача.

Таким чином, у Відповідача виникло зобов'язання по відшкодуванню майнових втрат Позивачу за безкоштовне і незаконне використовування приміщенням, у вигляді недоотриманої очікуваної Позивачем орендної плати в сумі 11 791,73 грн., яку Відповідач повинен був сплатити Позивачу за умовами Договору та законом.

Статтею 33 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку, що заявлені прокуратурою вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у відповідності до наданого розрахунку позовних вимог.

Відповідно ст. 49 ГПК України, з Відповідача до державного бюджету на спеціальні рахунки стягуються суми витрат по сплаті державного мито та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу за звернення з позовом до Господарського суду міста Києва.

Керуючись ст.ст. 2, 12, 13, 16, 33, 34, 49, 64, 75, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд –

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Ромашка»(04212, м. Київ, вул. Маршала Малиновського, 11, кв. 64; код 30045213) на користь Управління комунального майна району виконавчого органу Оболонської районної у місті Києві ради (Оболонської районної у місті Києві державної адміністрації) (04205, м. Київ, вул. Тимошенко, 16) 11 791 (одинадцять тисяч сімсот дев'яносто одна) грн. 73 коп. збитків.

Стягнути з Приватного підприємства «Ромашка»(04212, м. Київ, вул. Маршала Малиновського, 11, кв. 64; код 30045213) в доход державного бюджету України 117 (сто сімнадцять) грн. 92 коп. державного мита.

Стягнути з Приватного підприємства «Ромашка»(04212, м. Київ, вул. Маршала Малиновського, 11, кв. 64; код 30045213) до спеціального фонду Державного бюджету за кодом класифікації доходів бюджету 22050000 118 (сто вісімнадцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.

Суддя                                                                                                   І.О.Домнічева

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.09.2008
Оприлюднено26.11.2008
Номер документу2367576
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2/295

Постанова від 21.07.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Борденюк Є.М.

Рішення від 18.01.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Домнічева І.О.

Постанова від 13.01.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Кочерова Н.О.

Ухвала від 10.01.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 04.01.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Кочерова Н.О.

Постанова від 19.10.2010

Господарське

Запорізький апеляційний господарський суд

Шевченко Т. М.

Ухвала від 02.12.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Домнічева І.О.

Постанова від 09.11.2010

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Вербицька О.В.

Ухвала від 19.11.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Домнічева І.О.

Судовий наказ від 09.11.2010

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пригуза П.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні