cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"17" вересня 2012 р. Справа № 9/83-10 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Головуючого Плюшка І.А., суддівКочерової Н.О., Мележик Н.І., перевіривши касаційну скаргу Державної екологічної інспекції в Херсонській області на постановуОдеського апеляційного господарського суду від 07.06.2012 р. у справі№ 9/83-10 господарського суду Херсонської області за позовомДержавної екологічної інспекції в Херсонській області доВільненського сільського комунального підприємства "Комунальник" простягнення 21 519, 83 грн.
ВСТАНОВИВ:
Подана Державною екологічною інспекцією в Херсонській області касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч. 2 ст. 44 ГПК України).
01.11.2011 р. набрав чинності Закон України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 р., який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно з підпунктами 1 та 5 п.2 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2 (двох) відсотків ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат, а за подання касаційної скарги на рішення господарського суду у справі майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Однак, скаржником до касаційної скарги не додано доказів сплати судового збору в порядку та розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір", проте заявлено клопотання про звільнення його від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір", суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
Аналіз правового змісту зазначеної норми свідчить про те, що звільнення скаржника від сплати судового збору є правом суду і може мати місце за наявності виключних обставин.
Клопотання скаржника про звільнення від сплати судового збору обґрунтовано тим, що Державна екологічна інспекція в Херсонській області є неприбутковою державною установою, а ставки судового збору, встановлені Законом України "Про судовий збір" є непомірно великими для державного підприємства, яке фінансується з державного бюджету України.
У зв'язку з цим, колегія суддів Вищого господарського суду України зазначає, що статтею 129 Конституції України закріплено принцип рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, в тому числі державних органів влади, а тому фінансування організації або установи за рахунок коштів Державного бюджету України та не закладення коштів на справляння судового збору до державного бюджету не може бути безумовною підставою для звільнення від сплати судового збору.
Відтак, Державною екологічною інспекцією в Херсонській області не наведено обставин, які мали б виключний характер та свідчили б про наявність належних підстав для звільнення її від сплати судового збору.
Оскільки звільнення від сплати судового збору є правом господарського суду, яким суд користується за наявності виключних обставин, яких у даному випадку скаржником не наведено, то колегія суддів не вбачає підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Таким чином, оскільки в надісланих скаржником до Вищого господарського суду України матеріалах касаційної скарги відсутні докази сплати судового збору у визначеному законом порядку, то касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом на підставі п.4 ч.1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 86, 111, п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної екологічної інспекції в Херсонській області на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 07.06.2012 р. у справі № 9/83-10 повернути скаржнику.
Головуючий І. Плюшко
Судді Н. Кочерова
Н. Мележик
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2012 |
Оприлюднено | 20.09.2012 |
Номер документу | 26045219 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Кочерова Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні