8/35-08
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2009 р. № 8/35-08
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого Остапенка М.І.
суддів :Борденюк Є.М.Харченко В.М.
розглянувши касаційну скаргу ТОВ виробничо-комерційного підприємства "Літан-Імпекс"
на ухвалуДніпропетровського апеляційного господарського суду від 12.01.2009 року
у справі за позовомТОВ виробничо-комерційного підприємства "Літан-Імпекс"
доВАТ "Дніпропетровський ремонтний завод електротранспорту"
провизнання права користування житловим приміщенням
В С Т А Н О В И В:
ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 12.01.2009 року апеляційну скаргу ТОВ виробничо-комерційного підприємства "Літан-Імпекс" на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 07.04.2008 року, якою зупинено провадження у даній справі, повернуто без розгляду на підставі частини другої ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.
Зазначену ухвалу апеляційного господарського суду оскаржено у касаційному порядку й ухвалою Вищого господарського суду України від 02.03.2009 року порушено касаційне провадження у справі за касаційною скаргою позивача, у якій він посилається на безпідставність повернення його апеляційної скарги, порушення процесуальних норм і просить ухвалу Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 12.01.2009 року скасувати, а справу передати до того ж суду для перегляду справи в апеляційному порядку.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши викладені в касаційній скарзі доводи, судова колегія не вбачає підстав для її задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої ст. 91 ГПК України сторона у справі має право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили.
Згідно частини першої ст. 93 ГПК України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом, а у разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Апеляційний господарський суд може відновити пропущений процесуальний строк в разі наявності поважних причин пропуску цього строку (ст. 53 ГПК України).
Разом з тим, імперативні положення частини другої ст. 93 ГПК України наділяють апеляційний господарський суд правом відновити пропущений строк подання апеляційної скарги на протязі трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом.
Вказаний трьохмісячний строк, протягом якого апеляційний господарський суд вправі відновити пропущений процесуальний строк для подачі апеляційної скарги в разі наявності поважних причин пропуску цього строку, – є присічним.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено апеляційним господарським судом, оскаржувана в апеляційному порядку ухвала господарського суду Дніпропетровської області прийнята 07.04.2008р., а апеляційну скаргу із клопотанням про відновлення пропущеного процесуального строку позивачем подано до суду апеляційної інстанції 26.12.2008р., тобто зі значним (майже півроку) пропуском трьохмісячного процесуального строку.
При такому положенні, апеляційний господарський суд правомірно відмовив ТОВ виробничо-комерційному підприємству "Літан-Імпекс" у прийнятті апеляційної скарги і підстав для скасування ухвали апеляційного господарського суду, за наведених у касаційній скарзі мотивів, судова колегія не вбачає.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 1119, 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України, -
П О С Т А Н О В И В:
Касаційну скаргу залишити без задоволення, а ухвалу Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 12.01.2009 року –без змін.
Головуючий М.І. Остапенко
Судді Є.М. Борденюк
В.М. Харченко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2009 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3581936 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Остапенко М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні