01/400
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
19 травня 2009 р. № 01/400
Вищий господарський суду України у складі колегії суддів:
головуючого Хандуріна М.І.,
суддів Короткевича О.Є.,
Панової І.Ю.,
розглянувши матеріали касаційної скарги
Товариства з обмеженою відповідальністю "Дубова"
на ухвалуКиївського міжобласного апеляційного господарського суду від 23 березня 2009 року
у справі господарського суду№ 01/400Черкаської області
за позовомПриватного сільськогосподарського підприємства "Вільшана Слобідка"
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Дубова"
про визнання права ввласності,
ВСТАНОВИВ:
Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
ТОВ "Дубова" звернулося з касаційною скаргою на ухвалу від 23.03.2009 Київського міжобласного апеляційного господарського суду.
Зазначеною ухвалою відмовлено у прийнятті апеляційної скарги ТОВ "Дубова" на ухвалу господарського суду Черкаської області від 26.02.2009, справу повернуто до господарського суду Черкаської області.
З матеріалів справи вбачається, що ухвалою господарського суду Черкаської області від 26.02.2009, винесеною в порядку ст. 77 ГПК України, розгляд справи відкладено, призначивши його на 17.03.2009 на 10-00 год., зобов'язано сторони надати суду відповідні докази, в судове засідання викликано повноважних представників сторін.
Пункт 8 частини 3 статті 129 Конституції України встановлює серед основних засад судочинства, зокрема, забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем у ст.12 Закону України “Про судоустрій України”, згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Отже, реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться у залежність від положень процесуального закону.
Тобто, Господарський процесуальний кодекс України повинен містити імперативні норми про те, в яких випадках учасники судового процесу та інші особи мають право на апеляційне оскарження ухвали господарського суду першої інстанції.
Згідно зі ст.ст. 106 та 11113 Господарського процесуального кодексу України ухвали місцевого або апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному та касаційному порядках у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Приписами Господарського процесуального кодексу України, зокрема ст. 77, не передбачено можливості оскарження ухвали суду про відкладення розгляду справи.
Зважаючи на відсутність нормативних підстав для оскарження ухвали господарського суду Черкаської області від 26.02.2009 Київський міжобласний апеляційний господарський суд обґрунтовано відмовив у прийнятті апеляційної скарги на зазначену ухвалу.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що касаційна скарга ТОВ "Дубова" не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України, скарга не дає підстав для перегляду ухвали Київського міжобласного апеляційного господарського суду в касаційному порядку.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 86, 11113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
Відмовити Товариства з обмеженою відповідальністю "Дубова" у прийнятті касаційної скарги на ухвалу Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 23 березня 2009 року у справі № 01/400.
Головуючий: М.І. Хандурін
Судді О.Є. Короткевич
І.Ю. Панова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2009 |
Оприлюднено | 28.05.2009 |
Номер документу | 3669563 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Хандурін М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні