ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"07" липня 2014 р. № 12/388
м. Черкаси
Суддя господарського суду Черкаської області Грачов В.М., розглянувши позовну заяву суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 до Головного управління юстиції в Черкаській області особі Смілянського міського відділу державної виконавчої служби Смілянського міськрайонного управління юстиції в Черкаської області про скасування постанов, прийнятих при примусовому виконанні рішення господарського суду Черкаської області у справі №12/388, -
ВСТАНОВИВ:
04.07.2014 року суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_1 до господарського суду Черкаської області подана позовна заява до Головного управління юстиції в Черкаській області особі Смілянського міського відділу державної виконавчої служби Смілянського міськрайонного управління юстиції в Черкаської області, у якій він просить скасувати постанови старшого державного виконавця Смілянського міського відділу ДВС Смілянського МРУЮ в Черкаській області Ткаченка В.І. від 21.05.2014 року у виконавчих провадженнях №43373816, №43374724, №43375144, як такі, що винесені незаконно в зв'язку з прийняттям виконавчого документа, строк пред'явлення для примусового виконання якого закінчився.
Зі змісту вказаної позовної заяви вбачається, що оскаржувані постанови прийняті старшим державним виконавцем Смілянського міського відділу ДВС Смілянського МРУЮ в Черкаській області Ткаченком В.І. на підставі наказів господарського суду Черкаської області від 17.06.2011 року у справі №12/388. Також заявник посилається на статтю 121-2 Господарського процесуального кодексу України щодо права сторони на оскарження дій органу державної виконавчої служби.
Отже, вказана позовна заява по суті є скаргою на дії органі Смілянського міського відділу державної виконавчої служби, вчинені при примусовому виконанні рішення господарського суду Черкаської області у справі №12/388.
Згідно ч.1 ст.121-2 ГПК України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Таким чином, у разі оскарження дій органів Державної виконавчої служби до господарського суду повинна подаватись скарга, а не позовна заява.
Відповідно до п.9.9 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17 жовтня 2012 року №9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" скарга має відповідати загальним вимогам щодо змісту та форми позовної заяви, передбаченим статтею 54 ГПК, з доданням до неї документів, зазначених у пунктах 2, 4 частини першої цієї статті і за необхідності - зазначених у частинах другій і третій статті 57 названого Кодексу, а також містити відомості, перелічені в пунктах 3 - 5 частини сьомої статті 82 Закону України "Про виконавче провадження". У вирішенні питань, які виникають у розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб Державної виконавчої служби, до заяв учасників виконавчого провадження (заявників) мають застосовуватися положення ГПК, якими врегульовано аналогічні питання, зокрема, статей 2, 18, 21, 22, 26, 29, 31, 41, 42, 62, пунктів 1 - 3, 5, 6, 9 частини першої статті 63, статті 64, розділів XI, XII, XII 1 ГПК тощо.
Отже, у скарзі повинні зазначатись назви сторін у справі та органу ДВС, дії якого оскаржуються, до скарги повинні додаватись докази направлення її копії іншим учасникам процесу та органу ДВС.
В порушення зазначених вимог скаржником не зазначено найменування стягувача (позивача за первісним позовом), не вказаний орган ДВС, дії якого оскаржуються (вказане Головне управління юстиції в Черкаській області, хоча фактично оскаржуються дії Смілянського міського відділу державної виконавчої служби), не надані докази направлення копії скарги стягувачу та органу ДВС,
Зазначені обставини, відповідно до п.п.2, 6 ч.1 ст.63, ст.121-2 ГПК України, є підставою для повернення скарги з доданими до неї доукментами без розгляду.
Після усунення допущених порушень скарга може бути подана в загальному порядку.
Керуючись ст.ст.63, 86, 121-2 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
Скаргу суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 повернути скаржнику без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області протягом п'яти днів.
Суддя Грачов В.М.
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2014 |
Оприлюднено | 25.07.2014 |
Номер документу | 39864484 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Грачов В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні