13/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
Справа № 13/23
25.06.09
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Спецклімат"
ДоЗакритого акціонерного товариства "Холдингова команія "Бліц - Інформ"
Простягнення 16 079,16 грн.
Суддя Курдельчук І.Д.
Представники:
від позивачаПоштар Т.П.- дов. № б/н від 15.05.09 року
від відповідачаФурсік Н.О. - дов. № 47/17 від 03.10.07 року
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
29.05.09 Товариство з обмеженою відповідальністю "Спецклімат" (далі-Позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва про стягнення з Закритого акціонерного товариства "Холдингова команія "Бліц - Інформ" (далі-Відповідач) боргу в сумі 12840,00 грн., пені в сумі 1527, 32 грн., трьох відсотків річних у сумі 344,15 грн., інфляційних втрат у сумі 1367, 70грн.
Крім того, позивач просить стягнути з відповідача судові витрати пов'язанні з розглядом цієї справи.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач всупереч умов договору №178 підряду на виконання робіт від 07.05.08, укладеного між сторонами у справі, не розрахувався в повному обсязі за виконані роботи, внаслідок чого у останнього виникла заборгованість перед позивачем в сумі 12840,00 грн.
Ухвалою від 01.06.09 було порушено провадження у справі № 13/23, позовна заява прийнята до розгляду, розгляд справи був призначений на 11.06.09, на сторони покладено обов'язок надати документи та вчинити дії.
У судовому засіданні 11.06.09 розгляд справи відкладався у зв'язку з неповним виконанням вимог ухвали про порушення провадження у справі і неподанням всіх витребуваних у сторін документів та неявка відповідача.
Перед початком розгляду справи представників сторін ознайомлено з їх правами та обов'язками відповідно до ст.ст. 20, 22, ГПК України та роз'яснено вимоги ст.81-1 ГПК України.
В судовому засіданні відповідно до вимог ст.81-1 ГПК України складений протокол, який долучено до матеріалів справи.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов у повному обсязі через невиконання умов договору, посилаючись на нього та норми законодавства і просив покласти судові витрати на відповідача.
Представник відповідача не виконав вимог ухвал Господарського суду міста Києва, не надав відзив, проте у судовому засіданні проти позову заперечував.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, дослідивши і оцінивши докази, які мають значення розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
07.05.08 між сторонами у справі укладено договір №178 підряду на виконання робіт (далі-договір), відповідно до умов якого (п. 1.1 договору) позивач приймає на себе зобов'язання своїми силами, за свій рахунок та з матеріалів придбаних за обумовленими цінами згідно до технічного завдання (додаток №1) виконати роботи з виготовлення та монтажу газогону з нержавіючої сталі теплоізольованого в оцинкованому кожусі, у зв'язку з встановленням теплообмінника виробництва Relox»на об'єкті прибудови корпусу №14 ЗПКУ «Бліц-Пак», розташованого по вул. Мурманській, 7 в місті Києві (далі-газогін), а відповідач –прийняти виконані роботи та оплатити їх.
Вартість робіт обумовлена договором (п.2.1) і складає 28980,00 грн. в т.ч ПДВ –4830,00 грн.
Відповідно до п.2.2 договору відповідач протягом десяти днів з часу його підписання сплачує аванс у розмірі 16140,00 грн. в т.ч. ПДВ 2690,00 грн., а кінцеві розрахунки здійснюються шляхом перерахування відповідачем на рахунок позивача залишку суми протягом 5 банківських днів після підписання уповноваженими особами сторін акту приймання-передачі виконаних робіт по формі КБ-2в та довідки про вартість виконаних робіт.
За порушення строку проведення розрахунку більше 5 банківських днів після підписання акту приймання-передачі виконаних робіт встановлена відповідальність (п.6.2) у вигляді пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення, яку відповідач повинен виплатити позивачу.
Сторони встановили, що позивач виконує роботи протягом 30 робочих днів з дати перерахування авансу (п.3.2).
Відповідно до п.8.1Договір є чинним до 31.12.08, але у будь-якому випадку до повного виконання зобов'язань.
Умови договору свідчать про те, що за своєю правовою природою вищевказаний договір є договором будівельного підряду.
На виконання умов договору відповідач 30.05.08 перерахував аванс у повному обсязі (16140,00 грн.), що підтверджується банківською випискою про рух коштів на рахунку позивача, копія якої долучена до матеріалів справи і оригінал оглянутий в судовому засіданні, а також підтверджується позивачем.
Виконуючи свої зобов'язання, позивач виготовив та здійснив монтаж газогону, що підтверджується актом здачі-приймання виконаних робіт (надання послуг) №ОУ-00125 та додатком №1 до цього акту про вартість виконаних робіт, які підписані 24.06.08 з боку позивача директором Куценком Є.І. та з боку відповідача директором департаменту по експлуатаційно-технічним та господарським роботам Яценком А.С., і їх підписи скріплені відбитками печаток юридичних осіб підприємств.
Згідно з додатком №1 до акту вартість робіт становить 28980,00 грн., в т.ч. ПДВ 4830,00грн.
Кінцева сума, яка підлягає оплаті складає різницю між повною вартістю газогону та сплаченим авансом: 28980,00 –16140,00 =12840,00
Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, господарський суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Згідно до положень ЦК України за договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх (ст.857).
Договір будівельного підряду укладається на здійснення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічне переоснащення) підприємств, будівель, споруд, виконання монтажних, проектно-налагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов'язаних із місцезнаходженням об'єкта. Тобто предметом договору є побудований відповідно до затвердженої документації об'єкт, зданий комісії замовника і підготовлений до експлуатації.
Сторони в договорі на будівельний підряд - замовник і підрядник -це організації, наділені правами юридичної особи, або громадяни (фізичні особи). Цей договір має консенсуальний, двосторонній і оплатний характер.
Положеннями ст.854 ЦК України визначено, що замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк.
Частиною 1 ст.857 ЦК України визначено, що робота, виконана підрядником, має відповідати умовам договору підряду, а в разі їх відсутності або неповноти - вимогам, що звичайно ставляться до роботи відповідного характеру.
Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких Господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 525 ЦК України (далі-ЦК) встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст.629 ЦК договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст.526 ЦК зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст.530 ЦК, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Доказів недійсності або розірвання договору №178 підряду на виконання робіт від 07.05.08 господарському суду не надано.
Судом встановлено, що сторони погодили строк виконання зобов'язання щодо оплати кінцевої вартості виконаних робіт (п. 2.3), проте відповідач в порушення вимог чинного законодавства та умов договору за виконані роботи не розрахувався.
Заперечень, спростувань або заяв щодо іншого розміру заборгованості, а також доказів вчасного повідомлення про невідповідність наданих послуг за якістю господарському суду не надано.
Таким чином, враховуючи те, що наявні у справі матеріали свідчать про обґрунтованість вимог позивача, а відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростував, розміру позовних вимог не оспорив, тому за таких обставин, позов в частині стягнення боргу в розмірі 12840,00 грн. визнається судом обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.14 ЦК України, цивільні обов‘язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Зобов‘язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 ЦК України). Одностороння відмова від зобов‘язання, в силу ст. 525 ЦК України, не допускається.
Згідно ч.1 ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
В силу положень ч. 6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано. Діючим господарським законодавством не передбачена можливість нарахування пені більше ніж за півроку і цей строк є присічним.
Враховуючи вищенаведені приписи, зокрема ч. 2 ст. 530 ЦК України, відповідач по справі повинен був виконати обов‘язок по оплаті кінцевої вартості робіт у строк протягом 5 банківських днів від дня підписання акту і додатку № 1 до нього (довідки) тобто від 24.06.08 і, з урахуванням вихідних та святкових днів, до 02.07.08 включно.
Сума пені, що підлягає стягненню з відповідача розрахована з урахуванням строку настання платежу за обліковою ставкою 12% встановленою Постановою НБУ № 107 від 21.04.08 та в межах строку встановленого законом (не більше ніж за 6 місяців) і складає 1527,32 грн.
Відповідно до положень ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
З урахуванням терміну прострочення зобов'язання по перерахуванню кінцевої вартості оплати, відповідач повинен сплатити на користь позивача у сумі нарахованій останнім в межах сукупного індексу інфляції (згідно інформації вміщеній в газеті «Урядовий кур'єр») за період з 03.07.08 до 29.05.09 складає 1367,70 грн., а також три проценти річних від простроченої суми у розмірі визначеному позивачем в межах суми заборгованості та строку прострочення в сумі 344,15 грн.
Витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 610, 626, 629, 857, 854, 875 Цивільного кодексу України, ст.ст.193, 321, 318 Господарського кодексу України, ст.ст.32, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Холдингова команія "Бліц - Інформ" (02156, м. Київ, вул. Кіото, 25 п/р26004012720520 в філії ВАТ «Укрексімбанк»м. Київ, МФО 380333 код ЄДРПОУ 20050164, або з іншого рахунку, виявленого державним виконавцем) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецклімат" (04655, м.Київ, проспект Алішера Навої, 76, п/р 26002056100177 в філії АКБ «КиївСіті»Приватбанку МФО 380775 код ЄДРПОУ 32662954) 12840 (дванадцять тисяч вісімсот сорок),00 грн. - основного боргу, 1527(одна тисяча п'ятсот двадцять сім),32 грн.- пені, 344 (триста сорок чотири),15 грн. - трьох відсотків річних, 1367(одну тисячу триста шістдесят сім),70 грн.- інфляційних витрат, 160 (сто шістдесят),79 грн. - витрат по сплаті державного мита та 312(триста дванадцять),50 грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
3.Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
4.Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст.84 Господарського процесуального кодексу України.
СуддяІ.Д. Курдельчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2009 |
Оприлюднено | 11.08.2009 |
Номер документу | 4274017 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні