Рішення
від 28.07.2009 по справі 44/340
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

44/340

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  44/340

28.07.09

За позовомВідкритого акціонерного товариства “Укртелеком” в особі Інформаційно-розрахункового центру Київської міської філії

ДоДитячої поліклініки № 2 Шевченківського району Головного управління охорони здоров'я КМДА

Простягнення 4 486,36  грн.

      Суддя Чеберяк П.П.

Представники:

Від позивачаКіяніцина О.С. –представник

Від відповідачане з`явився  

Рішення прийняте 28.07.2009 p., оскільки в судовому засіданні 13.07.2009 р. розгляд справи відкладався в порядку ч. 1 ст. 77 ГПК України.

У судовому засіданні 28 липня  2009 року, згідно з вимогами статті  85 ГПК України було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Відкрите акціонерне товариство “Укртелеком” в особі Інформаційно - розрахункового центру Київської міської філії звернулося до господарського суду міста Києва з позовною заявою про стягнення із Дитячої поліклініки № 2 Шевченківського району Головного управління охорони здоров'я КМДА заборгованості за несплату телекомунікаційних послуг в розмірі 4 486 (чотири тисячі чотириста вісімдесят шість) грн. 36 коп., в зв'язку з неналежним виконанням останнім своїх зобов'язань за Договором про надання послуг електрозв'язку    № 7700199075 від 25.02.2003 року.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.06.2009 року прийнято позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі № 44/340 та призначено розгляд справи на 13.07.2009 року.

Відповідач у судовому засіданні подав докази сплати боргу.

Ухвалою від 13.07.2009р. розгляд справи відкладено до 28.07.2009р. у зв'язку з необхідністю витребувати додаткові документи.

28.07.2008р. до суду надійшло клопотання позивача про стягнення з відповідача залишку заборгованості –564, 32 грн., пеню у розмірі 162, 21 грн., 3% річних –16, 71грн., інфляційних втрат –122,12 грн., а також суму  державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

У судове засідання 28.07.2009р. представник відповідача не з'явився.

Особи, які беруть участь у розгляді справи, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (див. Роз'яснення Президії ВАСУ від 18.09.97р. № 02-5/289 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України").

Відповідно до ст.75 ГПК України якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Між сторонами 25.02.2003р укладено Договір № 7700199075 про надання послуг електрозв'язку, за умовами якого позивач, як підприємство зв'язку, зобов'язався забезпечувати відповідачу, як споживачу, безперебійне і якісне надання послуг телефонного зв'язку, а відповідач - прийняти та своєчасно сплачувати вартість наданих послуг на умовах, викладених в договорі.

Відповідно до п. 4.1. Договору, послуги, які надаються Позивачем, оплачуються за тарифами, затвердженими згідно з чинним законодавством.

Розділом 4 договору передбачено, що відповідач сплачує послуги електрозв'язку з поданням рахунків.

Статтею 63 ЗУ “Про телекомунікації ” врегульовано порядок надання та отримання телекомунікаційних послуг. Положеннями цієї статті визначено, що телекомунікаційні послуги надаються відповідно до законодавства. Також визначено умови надання зазначених послуг, якими є укладення договору між оператором, провайдером телекомунікацій і споживачем телекомунікаційних послуг, відповідно до основних вимог договору про надання телекомунікаційних послуг, встановлених НКРЗ та наявність оплати замовленої споживачем телекомунікаційної послуги.

Статтею 33 ЗУ “Про телекомунікації” встановлений обов'язок споживача своєчасно сплачувати за отримані телекомунікаційні послуги.

Позивач на виконання умов договору надавав відповідачу послуги електрозв'язку, забезпечував працездатність каналу зв'язку, що підтверджується матеріалами справи та пред'явленими доказами щодо обліку виконання послуг.

Згідно ч.1 ст. 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч.1 ст. 903 ЦК України).

Відповідно до ст. 525,526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Станом на 27.07.2009р. відповідач сплатив 5 662,04грн.

Позивач у своєму клопотанні просить стягнути з відповідача залишок заборгованості –564, 32 грн., пеню у розмірі 162, 21 грн., 3% річних –16, 71грн., інфляційних втрат – 122,12грн., посилаючись на те, що у період з 05.05.2009р. по 23.07.2009р. відповідачу були додатково надані телекомунікаційні послуги на суму 2 041, 04грн.

Відповідно до п. 4.5. договору, розрахунки за фактично отримані в  кредит послуги електрозв'язку за кожен попередній місяць проводяться відповідачем протягом десяти днів з дня одержання рахунка, але не пізніше 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим.

Враховуючи викладене суд вважає кошти, що їх вимагає стягнути в своєму клопотанні позивач – 564, 32грн. такими, строк сплати яких ще не настав.

Відповідно до п.5.8 Договору, у разі несплати за надані послуги електрозв'язку понад установлений термін споживач сплачує пеню, яка обчислюється від вартості неоплачених послуг у розмірі облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховується пеня, за кожну добу затримки платежу.  

Відповідно до ч.2 ст. 36 Закону України “Про телекомунікації”, у разі затримки плати за надані оператором, провайдером телекомунікаційні послуги споживачі сплачують пеню, яка обчислюється від вартості неоплачених послуг у розмірі облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який нараховується пеня.

Згідно ч.6 ст. 232 ГК України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Штрафними санкціями у Господарському кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання (ч.1 ст. 230 ГК України).

Позивач надав суду розрахунок пені, який суд вважає обґрунтованим та вчиненим з урахуванням вимог чинного законодавства.

Відповідно до ч.2 ст. 625 ЦК України  боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до п. 3 ст. 83 ГПК України, господарський суд, приймаючи рішення, має право зменшувати у виняткових випадках розмір неустойки (штрафу, пені), яка підлягає стягненню зі сторони, що порушила зобов'язання.

Згідно зі ст. 233 ГК України у разі якщо належні до сплати штрафні санкції надмірно великі порівняно із збитками кредитора, суд має право зменшити розмір санкцій. При цьому повинно бути взято до уваги: ступінь виконання зобов'язання боржником; майновий стан сторін, які беруть участь у зобов'язанні; не лише майнові, але й інші інтереси сторін, що заслуговують на увагу.

Частиною 3 ст. 551 ЦК України передбачено, що розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.

Відповідно до п. 2.4. роз'яснення Вищого арбітражного суду України «Про деякі питання практики застосування майнової відповідальності за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань»від 29 квітня 1994 № 02-5/293 Вирішуючи питання про зменшення розміру пені, яка підлягає стягненню зі сторони, що порушила зобов'язання (пункт 3 статті 83 Арбітражного процесуального кодексу України), арбітражний суд повинен об'єктивно оцінити, чи є даний випадок винятковим, виходячи з інтересів сторін, які заслуговують на увагу, ступеня виконання зобов'язань, причини неналежного виконання або невиконання зобов'язання, незначності прострочення у виконанні зобов'язання, невідповідності розміру пені наслідкам порушення, негайного добровільного усунення винною стороною порушення та його наслідків. 

Виходячи з зазначеного, з урахуванням принципів розумності, справедливості, враховуючи погіршення фінансового становища відповідача та його недофінансування з бюджетів, суд відмовляє позивачу у стягненні з відповідача штрафних санкцій.

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно ст. 44 ГПК України, позивачем понесені судові витрати, пов'язані з розглядом справи, зокрема витрати на оплату інформаційно-технічного забезпечення судового процесу та державного мита, відшкодовуються за рахунок відповідача (ст. 49 ГПК України).

На підставі викладеного та керуючись  ст. ст. 33, 43, 49, 82-85 ГПК України, Договором сторін, Господарський суд міста Києва –

ВИРІШИВ:

               1.   В частині стягнення основного боргу в сумі  4 185, 32 грн.  провадження припинити.

2.  Стягнути з Дитячої поліклініки № 2 Шевченківського району Головного управління охорони здоров'я КМДА (01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, б.46, кв. 2, ЗКПО 26199045) на користь Відкритого акціонерного товариства “Укртелеком в особі Інформаційно-розрахункового центру Київської міської філії (02192 м. Київ, вул. Міста Шалетт,1,ЗКПО 26199045) 102 (сто дві) грн. держмита та 312 (триста дванадцять) грн. 50 коп. витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.

3. Видати наказ.

4. В іншій частині позову відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.          

Суддя                                                                                                           П.П. Чеберяк

Дата підписання рішення  31.07.2009р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.07.2009
Оприлюднено08.10.2009
Номер документу4851413
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —44/340

Постанова від 01.08.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Коваленко В.М.

Ухвала від 09.07.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Коваленко В.М.

Ухвала від 16.05.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Коваленко В.М.

Ухвала від 28.11.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 24.06.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Попков Д.О.

Ухвала від 16.06.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Попков Д.О.

Постанова від 06.04.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Коваленко В.М.

Постанова від 08.02.2011

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Дзюбко П.О.

Ухвала від 09.11.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Постанова від 09.11.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні