Рішення
від 29.10.2010 по справі 2-47-10
НЕТІШИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

№ 2-47-10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2010 року Нетішинський міський суд Хмельницької області в складі судді

ОСОБА_1, при секретарі Алексюк О.О. розглянувши справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення батьківства, стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, стягнення аліментів на утримання матері дитини віком до трьох років,

ВСТАНОВИВ:

Згідно позовної заяви та усних пояснень позивачки в судовому засіданні з відповідачем познайомились по телефону в березні 2006 року, коли той перебував в Італії. В другій половині березня 2007 року відповідач приїхав на Україну, певний період часу проводили у неї вдома у м. Нетішині, після у його батьків в с. Колодіївка Підволочиського району Тернопільської області, мали інтимні стосунки, в результаті чого завагітніла, була домовленість щодо укладення шлюбу, проте відповідач на обумовлену дату подачі заяви не приїхав. 21 грудня 2007 року народила дочку ОСОБА_4. В телефонній розмові визнавав себе батьком дитини, проте на реєстрацію народження дочки також не з'явився, тому запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провела за своїм прізвищем. Спочатку відповідач телефонував, надавав для дитини через її сестру, яка також знаходиться в Італії, певні подарунки, гроші, в подальшому, коли взнав, що вона подала позов до суду, просив забрати заяву, обіцяв добровільно допомагати дитині, при цьому зі сторони його родичів мали місце погрози.

З липня 2009 року до травня 2010 року не телефонував, а в травні знову повідомив, що хоче сімї, бути з дитиною, обіцяв приїхати, знову просив, припинити провадження у справі.

Просить визнати відповідача батьком народженої нею 21 грудня 2007 року дочки ОСОБА_4; в актовому записі про народження № 437 від 25 грудня 2007 року на ОСОБА_5, у відомостях про батька записати батьком ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, а у відомостях про дитину по батькові вказати за іменем батька ОСОБА_7, а прізвище залишите без змін - Гриб; стягнути з ОСОБА_3 на її користь на утримання дочки аліменти в розмірі 1\4 частки всіх доходів відповідача, щомісячно, починаючи з часу подання позову до суду і до виповнення дочкою повноліття; стягнути з відповідача аліменти на своє утримання в розмірі 700 гривень щомісячно, починаючи з часу подання позову до суду і до досягнення дочкою трьох років.

Крім того зазначила, що клопотання про призначення експертизи знімає, оскільки така проводиться за участю обох сторін та дитини, а відповідач в судові засідання не з'являється і рішення просить приймати на підставі досліджених доказів. Відповідач в судове засідання не з'явився.

Дослідивши докази по справі суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Відповідно до змісту ст.ст. 121, 125, 128, 135 ч. 1 Сімейного кодексу України: права та обов'язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу;

якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду;

за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.

Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу;

при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою. Відповідно до постанови № 3 Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 р. «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» відповідно до статей 213, 215 ЦПК рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім'я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено).

Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Висновки експертизи, у тому числі судово-генетичної, необхідно оцінювати з урахуванням положень ст. 212 ЦПК, згідно з якою жоден доказ не має для суду наперед установленого значення, він оцінює докази в їх сукупності, а результати оцінки відображає в рішенні з наведенням мотивів їх прийняття чи відхилення.

У разі коли ухилення сторони у справі зазначеної категорії від участі в експертизі або від подання необхідних матеріалів, документів тощо унеможливлює її проведення, суд відповідно до ст. 146 ЦПК може визнати факт, для з'ясування якого її було призначено, або відмовити в його визнанні (залежно від того, хто зі сторін ухиляється, а також яке значення має для них ця експертиза). Якщо відповідач у такій справі ухиляється від участі у проведенні судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи, суд вправі постановити ухвалу про його примусовий привід.

Згідно ст. 145 ЦПК України призначення експертизи є обов'язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами.

Призначення експертизи є обов'язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити:

1) характер і ступінь ушкодження здоровя;

2) психічний стан особи;

3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.

Відповідно до ст. ст. 180, 182, 84 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати

дитину до досягнення нею повноліття;

мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу;

дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Так, пояснення позивачки по сутті заявлених нею позовних вимог є переконливими для суду, такими що узгоджуються з іншими доказами.

Свідок ОСОБА_8 показала, що є рідною сестрою позивачки. На протязі п'яти років знаходиться на роботі в Італії, чотири роки знає відповідача, який недалеко мешкає від її помешкання, там знаходиться і сестра відповідача. Той в 2006 році зажадав, щоб познайомити з сестрою ОСОБА_2 по телефону, що і зробила, в подальшому поїхав на Україну, в м. Нетішин, де вони зустрілися. По приїзду в Італію обіцяв, що буде одружуватися, під час вагітності сестри та після народження дитини визнавав себе батьком дитини, публічно про це заявляв, українців в означеному місці проживання, в тому числі з м. Нетішина досить багато. На перших порах допомагав матеріально, передавав гроші, подарунки, просив показати фотографії дитини, при наданні таких пробуджувалось батьківство, плакав, проте офіційному визнанню батьківства, оформленню шлюбних стосунків з сестрою перечила і перечить його сестра, від якої є залежним, дитина схожа на нього.

Об'єктивно обґрунтованість вимог позивачки підтверджується:

ксерокопією паспорту, згідно якого позивачка є ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженка м. Нетішин Хмельницької області;

актовим записом про народження № 437 від 25 грудня 2007 року, згідно якого ОСОБА_5 народилася 21 грудня 2007 року в м. Нетішин, у відомостях про батька значиться ОСОБА_9, у відомостях про матір значиться ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, підставою запису відомостей про батька є заява матері № 788 від 25 грудня 2007 року;

паспортом на ім'я ОСОБА_3 05 березня 1979 року уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_5 з 25 квітня 1996 року, якого надала для огляду в судовому засіданні позивачка; довідкою будинкоуправління від 12 лютого 2009 року згідно якої ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_6 проживає в ІНФОРМАЦІЯ_7 разом з дочкою ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_8, дочка знаходиться на її утриманні;

листом начальника СГІ РФО Підволочиського РВ УМВС У в Тернопільській області від 27 вересня 2010 року згідно якого ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою ІНФОРМАЦІЯ_9.

Таким чином сукупність досліджених доказів свідчить про підставність заявлених вимог. На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 121, 125, 128, 135 ч. 1, 180, 182, 84 Сімейного кодексу України,

ВИРІШИВ:

Встановити, що ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 є батьком дочки ОСОБА_4, яку 21 грудня 2007 року народила ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3.

В актовому записі про народження № 437 від 25 грудня 2007 року, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Нетішинського міського управління юстиції Хмельницької області на ОСОБА_5, у відомостях про батька записати батьком ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_2.

У відомостях про дитину по батькові вказати за іменем батька ОСОБА_7, а прізвище залишите без змін - Гриб.

Стягнути щомісячно з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_10 в розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 02 квітня 2009 року і до досягнення повноліття.

Стягнути щомісячно з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти на користь і на утримання ОСОБА_2 в розмірі 700 гривень щомісячно, починаючи з 02 квітня 2009 року і до виповнення дочкою трьохрічного віку, а саме, до 21 грудня 2010 року.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини та дружини.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в розмірі 51 гривні, 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Хмельницької області через Нетішинський міський суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строків на апеляційне оскарження - 08 листопада 2010 року.

Суддя Ходоровський Б.В.

СудНетішинський міський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення29.10.2010
Оприлюднено10.09.2015
Номер документу49688084
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-47-10

Ухвала від 27.11.2020

Цивільне

Нетішинський міський суд Хмельницької області

Гавриленко О. М.

Ухвала від 27.11.2020

Цивільне

Нетішинський міський суд Хмельницької області

Гавриленко О. М.

Рішення від 29.10.2010

Цивільне

Нетішинський міський суд Хмельницької області

Ходоровський Б. В.

Рішення від 29.10.2010

Цивільне

Нетішинський міський суд Хмельницької області

Ходоровський Б. В.

Рішення від 24.11.2010

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Розман Михайло Михайлович

Рішення від 08.09.2010

Цивільне

Покровський районний суд Дніпропетровської області

Єланський Олег Геннадійович

Рішення від 31.03.2010

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Безрученко Анатолій Миронович

Рішення від 09.06.2010

Цивільне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Клікунова Анастасія Сергіївна

Рішення від 14.05.2010

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Притуло Любов Володимирівна

Рішення від 25.05.2010

Цивільне

Пролетарський районний суд м.Донецька

Семіряд Ігор Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні