41/486
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 41/486
18.09.09
За позовомВідкритого акціонерного товариства «Черкаське хімволокно»в особі відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ»
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Житлобуд –інвест –К»
простягнення 110 746,13 грн.
Суддя Спичак О.М.
Представники сторін:
від позивача: Вишник Д.С. –дов. № 469 від 22.07.2009 року;
від відповідача: не з'явився;
Обставини справи:
Відкрите акціонерне товариство «Черкаське хімволокно»в особі відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ»звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлобуд –інвест –К»про стягнення боргу в розмірі 110 746,13 грн.
Крім того, позивач просить стягнути з відповідача сплачене державне мито та витрати за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не виконані в повному обсязі зобов'язання щодо оплати коштів за отриману та спожиту теплову енергію відповідно до договору № 834 від 12.11.2008 року.
Ухвалою від 30.07.2009 року було порушено провадження по справі та призначено її розгляд на 31.08.2009 року.
В судовому засіданні 31.08.2009 року, представник позивача надав документи на вимогу ухвали суду про порушення провадження у справі та усні пояснення по суті спору, відповідно до яких, просив суд задовольнити позов.
Представник відповідача в судове засідання 31.08.2009 року не з'явився, вимоги ухвали про порушення провадження у справі не виконав, про причину неявки суд не повідомив, про день та час проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
У зв'язку з неявкою представника відповідача та у зв'язку з необхідністю витребування додаткових доказів розгляд справи було відкладено на 18.09.2009 року
В судовому засіданні 18.09.2009 року представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання 18.09.2009 року вдруге не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та дату проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Відповідно до положень статті 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні 18.09.2009 року на підставі ст. 85 ГПК України за згодою представника позивача оголошено вступну та резолютивну частини рішення суду.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
12 листопада 2008 року між Відкритим акціонерним товариством «Черкаське хімволокно»в особі відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ»(енергопостачальна організація, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Житлобуд –інвест –К»(споживач, відповідач) був укладений договір на постачання теплової енергії в гарячій воді № 834 (далі - Договір), відповідно до умов якого (п. 1.1) сторони погодили, що за цим Договором енергопостачальна організація бере на себе зобов'язання постачати споживачу теплову енергію в гарячій воді, а споживач зобов'язується оплачувати одержану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) в терміни, передбачені цим Договором.
Відповідно до Розділу 2 Договору теплова енергія постачається Споживачу орієнтовно в обсягах згідно з додатком 1 до цього договору у вигляді гарячої води на такі потреби:
¦ опалення - в період опалювального сезону;
¦ гаряче водопостачання - протягом року;
Фактичне споживання теплової енергії за звітний період визначається на підставі показників приладів обліку. Теплова енергія вважається поставленою Споживачу на межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності теплових мереж Енергопостачальної організації.
Усі нові або реконструйовані системи теплоспоживання споживача, до введення їх в роботу, повинні бути прийняті в експлуатацію енергопостачальною організацією згідно з вимогами Правил користування тепловою енергією та правил технічної експлуатації теплоспоживальних установок і теплових мереж з оформленням відповідного акта-допуску.
Відповідно до пункту 3.2 Договору споживач теплової енергії зобов'язується:
? додержуватися встановлених договором максимальні погодинні навантаження за кожним з видів споживання;
? виконувати умови та порядок оплати спожитої теплової енергії в обсягах і в терміни, які передбачені договором;
? повідомити енергопостачальну організацію про всі об'єкти теплоспоживання, підключені до теплових мереж споживача
(найменування, максимальні теплові навантаження, обсяги теплоспоживання, займана площа орендарів тощо);
? додержуватись умов та порядку припинення подачі теплової енергії, які передбачені Правилами користування тепловою енергією, додатком 3 та іншими нормативними актами;
? безперебійно забезпечувати тепловою енергією власні системи теплопостачання, а також системи теплопостачання субспоживачів, приєднаних до теплового обладнання споживача та інші.
В свою чергу, відповідно до пункту 4.2 Договору до обов'язків енергопостачальної організації належать:
? забезпечувати постачання теплової енергії споживачу в обсягах згідно з договором;
? гарантувати безпечне користування тепловою енергією за умови дотримання споживачем умов договору, Правил користування тепловою енергією, правил експлуатації теплоспоживального обладнання;
? повідомляти споживача письмово або в засобах масової інформації про зміну тарифів. У разі зміни тарифів, внесення відповідних змін до цього договору (додатку 1 до договору) не є обов'язковим;
? видержувати температуру прямої мережної води на колекторній ТЕЦ у відповідності з температурним графіком.
Розділом 6 Договору сторони узгодили, що розрахунки за теплову енергію, що споживається, проводяться виключно в грошовій формі відповідно до встановлених тарифів. Розрахунки здійснюються шляхом перерахування на поточний рахунок енергопостачальної організації коштів (показань приладу обліку) не пізніше 10 (десятого) числа наступного за розрахунковим місяця. За згодою сторін, розрахунки за спожиту теплову енергію можуть здійснюватись в іншій формі ніж в тій, яка передбачена п. 6.1 цього Договору. Зокрема, розрахунки можуть здійснюватись із застосуванням векселів, шляхом проведення заліку взаємної заборгованості в іншій формі, що не суперечить чинному законодавству України. Споживач має право здійснювати оплату теплової енергії, що буде спожита ним в наступному періоді ( попередня оплата) що не перевищує розмір оплати теплової енергії за попередній розрахунковий період. Остаточний розмір оплати уточнюється згідно показників приладів обліку, або розрахунковим способом (п.5.4. Договору) в кінці звітного місяця
За період з 01.02.2009 року по 01.04.2009 року відповідачем було спожито 334,43 Гкал теплової енергії, що підтверджується довідкою про споживання теплової енергії, з них 207,56 Гкал –спожито за лютий та 126,87 Гкал –спожито за березень.
Кількість спожитої теплової енергії позивач розраховує відповідно до діючих тарифів згідно з Рішеннями Черкаської міської ради від 04.03.2008 року № 311 та від 24.02.2009 року № 213 за вищезазначений період наступним чином:
? 207,56 Гкал відповідач розраховує за тарифом 246,6833 грн. за 1 Гкал. + ПДВ –20 % на суму 61 441,91 грн., що підтверджується копією рахунку-фактури № Р-00000826 від 20.02.2009 року;
? 126,87 Гкал відповідач розраховує за тарифом 323,85 грн. за 1 Гкал. + ПДВ –20 % на суму 49 304,22 грн., що підтверджується копією рахунку-фактури на суму 49 304,22 грн. від 26.03.2009 року.
Таким чином, позивач на виконання умов Договору поставив відповідачу теплову енергію на суму 110 746,13 грн., однак відповідач в порушення умов Договору свої зобов'язання не виконав, за поставлену та спожиту теплову енергію не розрахувався, у зв'язку з чим у останнього виникла заборгованість у сумі 110 746,13 грн., що підтверджується розрахунком позивача, рахунками фактури та умовами Договору.
Згідно статті 714 Цивільного кодексу України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Відповідно до статті 275 Господарським кодексом України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 527 Цивільного кодексу України визначено, що боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Відповідно до 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
За умовами ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Стаття 525 Цивільного кодексу України встановлює, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Таким чином, зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених правових норм, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення основного боргу нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню повністю в сумі 110 746,13 гривень.
Відповідно до ст. 49 ГПК України витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 32, 33, 49, 82-85 ГПК України, Господарський суд, –
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлобуд –інвест –К»(місцезнаходження: 04201, м. Київ, Оболонський р-н, вул. Полярна, буд. 10, код ЄДРПОУ 33978405) на користь Відкритого акціонерного товариства «Черкаське хімволокно»(місцезнаходження: 18013, м. Черкаси, Придніпровський р-н, просп. Хіміків, буд. 74, код ЄДРПОУ 00204033) в особі відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ»(місцезнаходження: 18013, м. Черкаси, Придніпровський р-н, просп. Хіміків, буд. 76, код ЄДРПОУ 33282969) 110 746 (сто десять тисяч сімсот сорок шість) грн. 13 коп. –основного боргу, 1 107 (одну тисячу сто сім) грн. 46 коп. –державного мита та 118 (сто вісімнадцять) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України.
Суддя О.М. Спичак
Дата підписання рішення
05.10.2009 року
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2009 |
Оприлюднено | 15.10.2009 |
Номер документу | 4990371 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Спичак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні