АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 640/12276/15-к Головуючий суддя І інстанції ОСОБА_1
Провадження № 11-сс/790/896/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 липня 2016 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Харківської області у складі:
головуючого - ОСОБА_2 ,
суддів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі - ОСОБА_5 ,
за участю прокурора - ОСОБА_6 ,
власників майна - ОСОБА_7 та ОСОБА_8 ,
представника власника майна - ОСОБА_9 ,
розглянула в судовому засіданні в м. Харкові клопотання процесуального керівника у кримінальному провадженні, прокурора ОСОБА_6 , про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 26 травня 2016 року про арешт майна у кримінальному провадженні № 32015220000000022.
В обґрунтування заявленого клопотання прокурор послався на те, що розгляд клопотання слідчим суддею проводився за відсутністю прокурора, копію судової ухвали за результатами розгляду клопотання він отримав поштою в останній день строку її апеляційного оскарження.
Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора ОСОБА_6 на підтримку клопотання, заперечення власників майна ОСОБА_7 і ОСОБА_8 та представника власника майна ОСОБА_9 проти задоволення клопотання та перевіривши доводи прокурора, колегія суддів не знаходить підстав до задоволення клопотання, виходячи з наступного.
У відповідності до положень ст. 395 КПК України, апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді подається протягом п`яти днів з дня її оголошення, а якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді від 26 травня 2016 року прокурор ОСОБА_6 подав через відділення поштового зв`язку з пропуском цього строку 5 червня 2016 року.
Частиною першою статті 117 КПК України передбачена необхідність поновлення процесуального строку лише за умови його пропуску з поважних причин.
З матеріалів судового провадження вбачається, що про час та місце розгляду слідчим суддею клопотання слідчого про арешт майна у даному кримінальному провадженні прокурор ОСОБА_6 був повідомлений належним чином, однак не виявив наміру прийняти участь в його розгляді та звернувся до слідчого судді в день розгляду клопотання з письмовою заявою про розгляд клопотання за його відсутності.
Тим не менш, у розгляді клопотання слідчим суддею приймав участь інший представник сторони обвинувачення, слідчий ОСОБА_10 .
При цьому, копію ухвали слідчого судді за результатами розгляду клопотання про арешт майна слідчий ОСОБА_10 отримав в приміщенні суду в день її постановлення, 26 травня 2016 року, про що свідчить відповідна розписка отримувача.
Зазначене у своїй сукупності вказує на безпідставність стверджень прокурора ОСОБА_6 про те, що строк апеляційного оскарження ухвали слідчого судді він пропустив з поважної причини, а тому керуючись п.4 ч.3 ст. 399 КПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Клопотання процесуального керівника у кримінальному провадженні, прокурора ОСОБА_6 , про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 26 травня 2016 року про арешт майна у кримінальному провадженні № 32015220000000022 залишити без задоволення, а апеляційну скаргу з усіма доданими до неї матеріалами повернути прокурору ОСОБА_6 .
Ухвала може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в порядку, передбаченому ст. 426 КПК України.
Головуючий -
Судді:
Суд | Апеляційний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 59687644 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Харківської області
Зубков Л. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні