Справа №2-357/08 Категорія 41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2008 року місто Житомир
Богунський районний суд м іста Житомира
в складі: головуючого - судд і Коломієць О.С.
при секретарі Котляр Т.П., Де хтієвській Т.О.,
розглянувши у відкритому с удовому засіданні у м. Житоми рі цивільну справу за позово м
Відкритого акціонерного товариства "Житомирський зав од огороджувальних конструк цій" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про розірвання договору найм у кімнати в гуртожитку та про виселення з гуртожитку без н адання іншого жилого приміще ння,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів в я кому зазначив, що 12.08.1999 року між ВАТ «Житомирський завод ого роджувальних конструкцій» т а відповідачем ОСОБА_1 був укладений договір найму жил ого приміщенням в гуртожитку по АДРЕСА_1, який належить позивачу. Строк дії договору закінчився 31 грудня 2000 р. Рішен ням профкому та адміністраці ї ВАТ «Житомирський завод ог ороджувальних конструкцій» № 46 від 07.09.1999 р. відповідачам бул а виділена кімната НОМЕР_1 у вищевказаному гуртожитку. На підставі ордеру № 269 від 23.09.1999 року відповідачі заселились у виділену їм кімнату, в якій проживають і на даний час. Рі шенням профкому і адміністра ції ВАТ "Житомирський завод о городжувальних конструкцій " від 14.06.2006 року з метою забезпеч ення житлом і покращення жит лових умов працівників підпр иємства було винесено рішенн я про виселення з гуртожитку осіб, які не перебувають в тр удових відносинах з ВАТ "Жито мирський завод огороджуваль них конструкцій". Оскільки ві дповідачі в трудових відноси нах з підприємством не переб ували і не перебувають, були ознайомленні з рішенням ВАТ "Житомирський завод огороджу вальних конструкцій", добров ільно виселитись не бажають, позивач просить виселити ві дповідачів з кімнати НОМЕР _1 гуртожитку по АДРЕСА_1 без надання іншого житла.
14.07.2008 року позивач подав заяв у про зміну позовних вимог в я кій просив розірвати договір найму від 12.08.1999 року, укладений між ВАТ "Житомирський завод о городжувальних конструкцій " та відповідачами щодо корис тування жилим приміщенням кі мнати НОМЕР_1, з підстав пе редбачених ст. ст. 651, 826 ЦК Укра їни. При цьому позивач посила ється, що гуртожиток по АДР ЕСА_1 належить на праві влас ності позивачу на підставі н аказу Української державної корпорації по виконанню мон тажних і спеціальних будівел ьних робіт № 24 від 09.02.1994р. та Пере ліку нерухомого майна, видан ого Регіональним відділення м Фонду державного майна Укр аїни по Житомирській області № 04/601 від 13.02.2007р. В зв'язку з виникн енням необхідності в забезпе ченні житлом працівників поз ивача шляхом надання їм кімн ат в гуртожитку ВАТ "Житомирс ький завод огороджувальних к онструкцій", 14.06.2006 року профспі лковий комітет підприємства разом з адміністрацією прий няв рішення про розірвання д оговорів найму з особами, які не перебувають в трудових ві дносинах з підприємством. На виконання даного рішення по зивачем на адресу відповідач а ОСОБА_1 був направлений лист-вимога, згідно якого від повідачу пропонувалась розі рвати договір найму кімнати НОМЕР_1 і звільнити її до 18.0 6.2008 р. Даний лист-вимога був зал ишений відповідачами без від повідного реагування. Врахов уючи, що сторони договору най му домовились про можливість розірвання його на вимогу од нієї із сторін, а наймач житл а відмовляється від такого р озірвання, відповідно до ст . ст. 651, 826 ЦК України, позивач п росить в судовому порядку ро зірвати договір найму та вис елити відповідачів з кімнати гуртожитку без надання їм ін шого житла.
В судовому засіданні пред ставник позивача свій позов підтримала з тих же підстав.
Відповідач ОСОБА_1 в суд овому засіданні позовні вимо ги не визнав.
Представник відповідача ОСОБА_1 в судовому засідан ні просила в позові відмовит и за безпідставністю, оскіль ки до спірних правовідносин необхідно застосовувати жит лове законодавство, а не циві льне.
Відповідач ОСОБА_2 в суд ове засідання не з'явилась, з невідомих суду причин. Про ча с та місце розгляду справи бу ла повідомлена належним чино м. Справа слухалась у відсутн ості відповідача, згідно ст . 169 ЦПК України.
Заслухавши пояснення стор ін та дослідивши матеріали с прави, суд приходить до насту пного висновку.
В судовому засіданні було в становлено, що 12.08.1999 року між ВА Т "Житомирській завод огород жувальних конструкцій" (нада лі ВАТ "ЖЗОК") та відповідачем ОСОБА_1 був укладений дого вір найму жилого приміщення кімнати в гуртожитку по АДР ЕСА_1, який належить позивач у, строком до 31.12.2000 року. Рішення м профкому та адміністрації ВАТ «ЖЗОК» № 46 від 07.09.1999 р. відпов ідачам була виділена кімната НОМЕР_1 в гуртожитку по АДРЕСА_1 23.09.1999 року відповідач ОСОБА_1 на сім'ю з 2-х осіб от римав ордер № 269 на право зайня ття кімнати НОМЕР_1 гуртож итку по АДРЕСА_1, в яку зас елився і в якій проживає на да ний час разом з дружиною та до нькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦ ІЯ_1 р.н. В трудових відносина х з підприємством відповідач і ніколи не перебували і не пе ребувають.
Грутожиток по АДРЕСА_1 н алежить на праві власності і перебуває на балансі ВАТ "ЖЗО К". Дія ЖК України поширюється на весь житловий фонд Україн и - на жилі будинки, а також на жилі приміщення в інших буді влях, що знаходяться на її те риторії. Тому питання наданн я жилих приміщень працівника м підприємств, заснованих на приватній власності, у належ ному цим підприємствам жилом у фонді мають вирішуватися н е згідно з нормами цивільног о права, а на підставі норм жи тлового законодавства. З ура хуванням викладеного, підст ав для застосування норм цив ільного законодавства до спі рних правовідносин судом не вбачається.
В ст. 127 ЖК України передбаче но, що для проживання робітни ків, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи можуть викор истовуватись гуртожитки. Від повідно до ст. 129 ЖК України на підставі рішення про наданн я жилої площі в гуртожитку ад міністрація підприємства, у станови, організації видає г ромадянинові спеціальний ор дер, який є єдиною підставою для вселення на дану жилу пло щу. Як було встановлено в судо вому засіданні відповідачі н іколи не перебували в трудов их відносинах з позивачем, а тому надання відповідачам кі мнати в гуртожитку було здій снено з порушенням норм діюч ого законодавства. Тому при в иселенні з гуртожитку громад ян, які заселились до нього п о спеціальному ордеру, але як і не перебувають в трудових в ідносинах з підприємством - в ласником гуртожитку, необхі дно згідно зі ст. 59 ЖК України вирішити спочатку питання п ро визнання недійсним ордера на заняття жилої площі в гурт ожитку. Крім того, нормами гл ави 4 ЖК України не передбачен о, що до користування гуртожи тками застосовуються правил а про договір найму жилого пр иміщення.
Оскільки ордер виданий О СОБА_1 разом з сім'єю не визна ний в установленому порядку недійсним, тобто є чинним на сьогоднішній день, позов про визнання ордеру недійсним н е заявлявся, а відповідно до ст. ст. 10, 11 ЦПК України, суд ро зглядає справи в межах заявл ених сторонами вимог, підста в для задоволення позову не м ає.
Спірні правовідносини рег улюються Житловим законодав ством.
Керуючись ст. ст. 59, 127, 128, 129 Ж К України; ст. ст. 10, 11, 60, 169, 209, 212-2 15 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
В позові Відкритому акціо нерному товариству "Житомирс ький завод огороджувальних к онструкцій" до ОСОБА_1, О СОБА_2 про розірвання догов ору найму кімнати в гуртожит ку та про виселення з гуртожи тку без надання іншого жилог о приміщення відмовити за бе зпідставністю.
Рішення може бути оскарже не до апеляційного суду Жито мирської області через Богун ський районний суд міста Жит омира шляхом подання заяви п ро апеляційне оскарження ріш ення суду поданої протягом д есяти днів з дня проголошенн я рішення суду та апеляційно ї скарги поданої протягом дв адцяти днів після подання за яви про апеляційне оскарженн я рішення суду.
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2008 |
Оприлюднено | 17.11.2009 |
Номер документу | 6137395 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Коломієць О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні