Справа № 2-357/08
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 люиого 2008 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі: головуючого - судді Монич В. О.
при секретарі Шкріба С І.
за участю: позивача ОСОБА_1 /ОСОБА_2/Л. І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 /ОСОБА_2/ ОСОБА_3 до Мукачівської міської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
Позивач ОСОБА_1/ОСОБА_2/ Л. І. звернулася до суду з позовом про визначення їй додаткового строку для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини ( кватрири № 8 в будинку № 32 по вул. Окружна в м. Мукачево), яка відкрилася після смерті її батьків: ОСОБА_2 та ОСОБА_4. Позов мотивує тим, що зазначина квартира на праві спільної сумісної власності, на підставі свідоцтва про право власності на квартиру від 27.12.1999 року належить ОСОБА_4, ОСОБА_2 та членам їх сім’ї ОСОБА_1 /ОСОБА_2/ ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_5. ОСОБА_4 і. та ОСОБА_2, які доводилися їй батьками померли у 2005 році. У даноій квартирі по теперішній час проживає вона ОСОБА_5 /ОСОБА_2/ Л. І. з сім’єю - чоловіком ОСОБА_1 та донькою ОСОБА_5
Після смерті батьків, вона звернувся до нотаріальної контори про видачу свідоцтва про право на спадщину. Однак, їй було відмовлено у зв’язку з пропущенням строку для подання заяви про прийняття спадщини. Просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач вимоги позовної заяви підтримала повністю, з наведених в заяві підстав, просила їх задоволити. Пояснила, що пропустила строк для подання заяви до нотконтори про пийняття спадщини - бо втрата обох батьків вплинула на її психологічний стан, через що не могла займатися питанням оформлення спадщини.
Відповідач надіслав до суду заяву, в якій просить розглянути справу у відсутності їх представника, вирішення спору залишають на розсуд суду.
Зі згоди позивача суд, знаходить можливим розглянути справу у відсутності відповідача, згідно вимог ст. 169 ч.4 ЦПК України, на підставі наявних у справі даних та доказів з постановлениям заочного рішення, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України
Заслухавши пояснення позивача, вивчивши та перевіривши матеріали справи, суд приходить до слідуючого висновку.
Судом встановлено, що квартира кватрира № 8 в будинку № 32 по вул. Окружна в м. Мукачево на праві спільної сумісної власності, на підставі свідоцтва про право власності на квартиру від 27.12.1999 року належить ОСОБА_4, ОСОБА_2 та членам їх сім’ї ОСОБА_5 /ОСОБА_2/ ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_5. ОСОБА_4 та ОСОБА_2, які доводилися позивачці батьками -померли у 2005 році. На даний час у вказаній квартирі проживає позивач з сім’єю.
Зазначене вище стверджується копіями належних письмових доказів:
- копією свідоцтва про право власності на квартиру (а. с. 14);
- копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2 від 11.04.2005 року (а. с. 12);
- копією довідки про смерть ОСОБА_4 від 31.10.2005 року (а. с. 13); •
З матеріалів справи вбачається, що згідно постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 30.11.2007 року винесеної державним нотаріусом Мукачівської міської державної нотаріальної контори - ОСОБА_5 /ОСОБА_4/Л. І. відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, (а. с. 18)
Позивач пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини через психологічну травму, причинену їй смертю батьків.
У відповідності ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦПК України не подав заяви про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Однак, ч. 3 ст. 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, позивачем в судовому засіданні достатньо обгрунтовано вимоги позову, тому суд вважає їх такими, що підлягають до задоволення.
На підставі вищенаведеного, керуючись ч. 3 ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, ч.4 ст. 169, 208, 209, 212-218, ЦПК України, суд заочно-
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_5 /ОСОБА_4/ ОСОБА_3 задоволити.
Визначити ОСОБА_5 /ОСОБА_4/ ОСОБА_3 додатковий строк для подання ним заяви до Мукачівської міської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті її батьків ОСОБА_2 тп ОСОБА_4.
Додатковий строк рахувати з дня винесенення рішення протягом трьох місяців.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2008 |
Оприлюднено | 15.05.2010 |
Номер документу | 9223881 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Монич В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні