Справа № 2-357/08
ЮРОВСЪКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА МАКІЇВКИ ДОНЕЦЬКОЇ ОКЛАСИ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 жовтня 2008 р. м. Макіївка
Кіровский районний суд м. Макіївки Донецької області у складі
головуючий суддя Ситенко А.І.
при секретарі Анісімової’Є.С.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в м. Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про
стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
ВСТАНОВИВ:
15 вересня 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, мотивуючи позов тим, що батько неповнолітнього сина ОСОБА_3 добровільно не надає матеріальну допомогу на його утримання.
У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала заявлені вимоги, посилаючись на викладені у заяві обставини та зазначила, що з 1990 року вона з ОСОБА_2 перебувала у зареєстрованому шлюбі, який на теперішній час розірвано. Від спільного проживання з відповідачем мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який перебуває на її утриманні. Відповідач на даний час не працює, надає матеріальну допомогу на утримання дитини в добровільному порядку, однак враховуючи стосунки, що склалися між ними, вона бажає стягнення аліментів в офіційному порядку. Просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини щомісяця в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу).
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав у повному обсязі, згоден з розміром аліментів, вказаних позивачкою. Матеріальну допомогу на утримання сина він надавав в добровільному порядку, однак не заперечує проти сплати аліментів за виконавчим листом. Він здоровий, аліменти на користь інших осіб не виплачує, на його утриманні немає інших непрацездатних членів родини.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи і дослідивши надані докази суд, в межах заявлених позовних вимог ( ст. 11 ЦПК України ) установив наступне.
ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрували шлюб 25 серпня 1990 року, в Макіївському відділі реєстрації актів цивільного стану Макіївського міського управління юстиції, який 11 січня 2005 року розірвано.
Від шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з матір’ю і знаходиться на її утриманні. Батько дитини на її утримання надавав матеріальну допомогу в добровільному порядку, що визнано сторонами в судовому засіданні.
Відповідно до положень Конвенції ООН про права дітей від 20 листопада 1989 року (ратифікована Україною постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 р. № 789-Х11) дитина, з огляду на його фізичну й розумову незрілість вимагає спеціального захисту й турботи, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження.
Обов’язок батьків по втримуванню дітей до досягнення ними повноліття закріплена в ч. 2 ст. 51 Конституції України й ст. 180 Сімейного кодексу України. У випадку ухилення батьків від виконання цього обов’язку, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частині від доходу його матері, батька й (або) у твердій грошовій сумі ( ст. 181 Сімейного кодексу України).
Відповідач ОСОБА_2 працездатний, здоровий, має постійне місце проживання, не має на утриманні інших непрацездатних членів родини. Названі обставини визнані сторонами.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Визнання ОСОБА_2 позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши представлені сторонами в силу ст. 60 ЦПК України докази в їхні сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення аліментів не утримання неповнолітньої дитини обгрунтовані і тому належать задоволенню.
Приймаючи до уваги викладені обставини, сімейний та майновий стан відповідача, суд встановлює аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3 у частковому відношенні - у розмірі однієї четвертої частини від заробітку ( доходу ) його батька ОСОБА_2.
Рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини за один місяць згідно ст. 367 ЦПК України підлягає негайному виконанню.
У відповідності зі ст. 88 ЦПК України судові витрати: судовий збір у сумі 51 грн. належать до стягнення з відповідача на користь держави.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 60, 11, 88, 130, 169, 174, 214, 215, Цивільного процесуального кодексу України, статтями 180-183, 191 Сімейного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, що мешкає за адресою: місто Макіївка - 13, вул. Токарна, б. № 15АДРЕСА_1, аліменти в розмірі однієї четвертої частини його заробітку (доходу), але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь його матері ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, що мешкає за адресою: місто Макіївка - 20, вул. Немировича Данченко, б. № 78, щомісяця, починаючи з 15 вересня 2008 року, до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.
Рішення суду в частині стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини на користь ОСОБА_1 у межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення-еуду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви на апеляційне оскарження.
Суд | Кіровський районний суд м.Макіївки |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 8981829 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Макіївки
Ситенко А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні