32/401
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
19.10.06р.
Справа № 32/401
За позовом : Товариства з обмеженою відповідальністю «Грімальді», м. Київ
До : Криворізької міської ради ,м. Кривий Ріг ( відповідач-1 ) та Управління комунальної власності виконкому Криворізької міської ради , м. Кривий Ріг ( відповідач-2 )
Третя особа без самостійних позовних вимог на стороні позивача : Приватне підприємство «Новий мир», м. Кривий Ріг
Про : визнання приміщення складовою частиною
Суддя: Васильєв О.Ю.
ПРЕДСТАВНИКИ :
Від позивача : Клюєва О.В. ( дов. № 03/07-06 від 03.07.06 р.);
Від відповідча -1: Скок А.В. ( дов. № 5/26-2408 від 29.12.05 р.);
Від відповідача-2 : Скок А.В. ( дов. № 4967 від 28.12.05 р.);
Від третьої особи : не з'явився
СУТЬ СПОРУ :
Позивач ( ТОВ «Грімальді») звернувся з позовом до Криворізької міської ради ( відповідач-1 ) та Управління комунальної власності виконкому Криворізької міської ради ( відповідач-2 ) про визнання підвального приміщення загальною площею 305,2 кв. м. складовою частиною нежитлової будівлі першого, другого, третього поверхів, загальною площею 1222,6 кв. м., місця загального користування; № 1 - площею 4,4 кв. м., № 32 - площею 4,3 кв. м., № 2 - площею 26,4 кв. м., що знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Карла Маркса, 24.
Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на наступні обставини : 13.07.05р. між ТОВ «Нафтохімінвест»( продавець ) та ТОВ «Грімальді»( покупець) укладено договір купівлі-продажу приміщення, згідно якого позивачем було придбано у власність нежитлове приміщення першого, другого, третього поверхів, загальною площею 1 222,6 кв.м., місця загального користування; № 1 - площею 4,4 кв.м., № 32 - площею 4,3 кв.м., № 2 - площею 26,4 кв.м.; що знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Карла Маркса, 24 ; та підписаний акт приймання-передачі зазначеного приміщення . 22.07.05 р. ТОВ «Грімальді»зареєструвало цей договір в реєстрі прав власності на нерухоме майно в КП «Криворізьке бюро технічної інвентаризації»і отримало відповідний витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно за № 854034 .Придбане нежитлове приміщення безпосередньо пов'язане із підвальним приміщенням площею 305,2 кв. м., що орендує ПП «Новий Мир», і знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Карла Маркса, 24. Підвальне приміщення призначено для забезпечення експлуатації та обслуговування всієї нежитлової будівлі, оскільки всі інженерні комунікації знаходяться в цьому підвальному приміщенні. Вищезазначене підвальне приміщення є підсобним (допоміжним) приміщенням триповерхової будівлі, що належить ТОВ «Грімальді»на праві власності.
Згідно із Технічним висновком по обстеженню технічного стану будівельних конструкцій нежилого приміщення № 1 по вул. Карла Маркса, 24 ; що був виконаний на замовлення позивача Криворізьким технічним університетом : система водопостачання, каналізація та система опалення є непридатними для нормальної експлуатації ;подальша експлуатація нежилого приміщення неможлива, оскільки окремі конструкції мають пошкодження, що призводять їх до категорії К-ГУ (аварійний стан) ; підвальне приміщення є невід'ємною цілісною частиною будівельно-архітектурного комплексу будівлі .
Застосовуючи аналогію нормативно-правових актів, що регулюють відносини щодо жилих споруд , позивач вважає , що поділ цих приміщень є неприродним та призведе до втрат як для власника надземної частини ( ТОВ «Грімальді»), так і для майбутнього власника підземної частини. Стаття 187 ЦК України передбачено, що складовою частиною речі є все те, що не може бути відокремлене від речі без її пошкодження або істотного знецінення. При переході права на річ її складові частини не підлягають відокремленню. З вищевикладеного ( на думку позивача ) вбачається, що підвальне приміщення загальною площею 305, 2 кв. м. фактично є складовою частиною нежитлового приміщення першого, другого, третього поверхів, загальною площею 1222,6 кв. м., місця загального користування; № 1 - площею 4,4 кв. м., № 32 - площею 4,3 кв. м., № 2 - площею 26,4 кв. м., що знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Карла Маркса, 24.
Відповідач -1 ( Криворізька міська рада ) та відповідач-2 (Управління комунальної власності виконкому Криворізької міської ради) у спільному відзиві на позов зазначили ,що підвальне приміщення площею 305,2 кв.м. , що орендується ПП «Новий Мир», не входило в перелік об'єктів ,які є предметом договору купівлі-продажу від 13.07.05р. ,укладеного між ТОВ «Нафтохімінвест» та ТОВ «Грімальді» ,а тому є ( на думку відповідачів ) окремим нежитловим приміщенням ; у зв'язку з чим проти задоволення позовних вимог заперечували.
Третя особа ( Приватне підприємство «Новий мир») в письмових поясненнях проти задоволення позову не заперечувало , клопотало про розгляд справи за відсутністю свого представника
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідчів, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
13.07.05р. між ТОВ «Нафтохімінвест»( продавець ) та ТОВ «Грімальді»( покупець) укладено договір купівлі-продажу приміщення, згідно якого позивачем було придбано у власність нежитлове приміщення першого, другого, третього поверхів, загальною площею 1 222,6 кв.м., місця загального користування : № 1 - площею 4,4 кв.м., № 32 - площею 4,3 кв.м., № 2 - площею 26,4 кв.м.; що знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Карла Маркса, будинок під номером 24 . В той же день сторонами підписаний акт приймання-передачі зазначеного приміщення . 22.07.05 р. ТОВ «Грімальді»зареєструвало цей договір в реєстрі прав власності на нерухоме майно в КП «Криворізьке бюро технічної інвентаризації»і отримало відповідний витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно за № 854034.
Згідно із «Технічним висновком по обстеженню технічного стану будівельних конструкцій нежилого приміщення № 1 по вул. Карла Маркса, 24 »; що був виконаний на замовлення позивача Криворізьким технічним університетом ( ліцензія Держбуду України АБ № 204555) : система водопостачання, каналізація та система опалення є непридатними для нормальної експлуатації ;подальша експлуатація нежилого приміщення неможлива, оскільки окремі конструкції мають пошкодження, що призводять їх до категорії К-ГУ (аварійний стан) ; підвальне приміщення є невід'ємною цілісною частиною будівельно-архітектурного комплексу будівлі .
Відповідно до приписів ст.8 ЦК України : якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону). У разі неможливості використати аналогію закону для регулювання цивільних відносин вони регулюються відповідно до загальних засад цивільного законодавства (аналогія права).
Подільною є річ, яку можна поділити без втрати її цільового призначення. Неподільною є річ, яку не можна поділити без втрати її цільового призначення ( ст.183 ЦК України ). Складовою частиною речі є все те, що не може бути відокремлене від речі без її пошкодження або істотного знецінення. При переході права на річ її складові частини не підлягають відокремленню ( ст.187 ЦК України ). Якщо кілька речей утворюють єдине ціле, що дає змогу використовувати його за призначенням, вони вважаються однією річчю (складна річ).Правочин, вчинений щодо складної речі, поширюється на всі її складові частини, якщо інше не встановлено договором ( ст.188 ЦК України ).
Поняття ( визначення ) підсобних ( допоміжних ) приміщень наведено в наступних нормативно - правових актах :
«1. В аспекті конституційного звернення і конституційного подання положення частини першої статті 1, положення пункту 2 статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»треба розуміти так: 1.1. Допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні та. ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.»( Рішення Конституційного суду України у справі за конституційним зверненням Ярового Сергія Івановича та інших громадян про офіційне тлумачення положень пункту 2 статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»та за конституційним поданням 60 народних депутатів України про офіційне тлумачення положень статей 1,10 цього Закону (справа про права співвласників на допоміжні приміщення багатоквартирних будинків) 02.03.04 р., Справа N 1 -2/2004.);
«24. Сходові клітки, ліфтові шахти, горища, підвали та інші допоміжні приміщення будинків повинні утримуватися в чистоті, не захаращуватися, закриватися на замки»/«Не захаращувати сходові клітки, позаквартирні коридори, колясочні, ліфтові шахти, горища, підвали та інші допоміжні приміщення будинку, підтримувати чистоту і порядок в ньому». ( ПРАВИЛА користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, Затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992р. N 572, в редакції 31.07.1995 р., та в редакції 24.01.2006 р.) ;
«... допоміжні приміщення житлового будинку (вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні тощо) призначені для забезпечення експлуатації будинку чи побутового і культурного обслуговування населення за місцем проживання ... > ( Лист від 27.12.2004 р. № 4/6-2576, Державний комітет України з питань житлово-комунального і господарства)»;
«41. Не підлягають приватизації допоміжні приміщення житлових будинків, які призначені для забезпечення експлуатації та обслуговування будинку (приміщення теплопунктів, котельних, сміттєзбірників, колясочних, приміщення, через які прокладені мережі комунікації, а також приміщення, які використовуються для розміщення обслуговуючого будинок персоналу, та складські приміщення). Власником перелічених приміщень після приватизації квартир будинку є товариство власників квартир. Вільні підвальні приміщення за згодою власників квартир будинку переобладнуються під кладові і передаються їм у власність безкоштовно у встановленому порядку ( «Положення про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян», затверджено Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 15 вересня 1992 р. N 56)».
Враховуючи вищезазначене ,суд вважає позовні вимоги такими , що ґрунтуються на вимогах чинного законодавства України ; одночасно заперечення відповідачів –безпідставними ; у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню .
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст.49,75,82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ :
Визнати підвальне приміщення загальною площею 305,2 кв. м. складовою частиною нежитлової будівлі першого, другого, третього поверхів, загальною площею 1222,6 кв. м., місця загального користування; № 1 - площею 4,4 кв. м., № 32 - площею 4,3 кв. м., № 2 - площею 26,4 кв. м., що знаходиться за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Карла Маркса, 24.
Суддя О.Ю.Васильєв
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 620346 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Васильєв О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні