Ухвала
від 19.05.2017 по справі 921/71/17-г/14
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58

УХВАЛА

"19" травня 2017 р. Справа №921/71/17-г/14

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Ткаченка Б.О.

суддів: Мартюк А.І.

Зеленіна В.О.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Міністерства аграрної політики та продовольства України

на ухвалу Господарського суду міста Києва

від 15.02.2017року

у справі № 921/71/17-г/14 (суддя Головіна К.І.)

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Виробнича компанія

"Гірничодобувна промисловість"

про забезпечення позову

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Виробнича компанія "Гірничодобувна промисловість"

до 1. Регіонального відділення Фонду державного майна України по

Тернопільській області

2. Міністерства аграрної політики та продовольства України

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Державне підприємство "Полупанівський кар'єр"

про визнання односторонніх правочинів недійсним, визнання продовженим

договору оренди

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.02.2017 року по справі № 921/71/17-г/14 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Виробнича компанія "Гірничодобувна промисловість" про вжиття заходів до забезпечення позову задоволено.

Заборонено Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Тернопільській області та Міністерству аграрної політики та продовольства України, а також іншим особам, до набрання законної сили судовим рішенням у цій справі, вилучати, витребовувати, забирати та/чи вчиняти будь-які інші дії, пов'язані з поверненням майна, яке перебуває у користуванні Товариства з обмеженою відповідальністю Виробнича компанія "Гірничодобувна промисловість", а саме - цілісного майнового комплексу Державного підприємства "Полупанівський кар'єр", що розташований за адресою: с. Полупанівка, Підволочиський район, Тернопільська область, 47875, та/чи передавати цілісний майновий комплекс Державного підприємства "Полупанівський кар'єр" в користування чи у власність третім особам.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу Господарського суду міста Києва від 15.02.2017 року по справі № 921/71/17-г/14 скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні забезпечення позову в повному обсязі.

Розглянувши апеляційну скаргу та додані до неї документи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду і має бути повернута скаржнику з наступних підстав.

Згідно ч. 3 ст. 94 ГПК України до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Скаржник в апеляційній скарзі просить відстрочити сплату судового збору до прийняття рішення апеляційною інстанцією. Клопотання мотивоване тим, що Міністерство аграрної політики та продовольства України фінансується виключно за рахунок Державного бюджету України на відповідні рахунки в органах Державної казначейської служби України, яка зупинила операції по рахунках скаржника. Інших доказів на підтвердження того, що майновий стан останнього перешкоджає сплаті судового збору, суду не надано.

Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до роз'яснень п. 3 постанови пленуму Вищого господарського суду від 17.05.2011 року № 7, клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.

За таких обставин колегія суддів апеляційного господарського суду приходить до висновку, що клопотання Міністерства аграрної політики та продовольства України про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

У зв'язку з тим, що згідно наданих апеляційному господарському суду документів, апелянтом не надано доказів про сплату, у встановленому законом порядку, судового збору, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає прийняттю до розгляду і має бути повернута апелянту.

При цьому, клопотання Міністерства аграрної політики та продовольства України про відновлення пропущеного процесуального строку подання апеляційної скарги на оскаржуване судове рішення судом може бути розглянуто тільки після усунення обставин, зазначених у п. 3 ч. 1 ст. 97 ГПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 97 ГПК України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.

Керуючись ст. 8 Закону України Про судовий збір , ст.ст. 86, 94, п. 3 ст. 97 ГПК України, апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити Міністерству аграрної політики та продовольства України у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

2. Апеляційну скаргу Міністерства аграрної політики та продовольства України (з додатками) на ухвалу Господарського суду міста Києва від 15.02.2017 року по справі № 921/71/17-г/14 повернути скаржнику.

3. Матеріали справи № 921/71/17-г/14 повернути до Господарського суду міста Києва.

Головуючий суддя Б.О. Ткаченко

Судді А.І. Мартюк

В.О. Зеленін

СудКиївський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення19.05.2017
Оприлюднено26.05.2017
Номер документу66657331
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/71/17-г/14

Постанова від 11.10.2017

Господарське

Вищий господарський суд України

Данилова М.В.

Ухвала від 19.09.2017

Господарське

Вищий господарський суд України

Данилова М.В.

Окрема думка від 19.07.2017

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Постанова від 12.07.2017

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 19.06.2017

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 19.05.2017

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 19.05.2017

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 19.05.2017

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Рішення від 13.04.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

Ухвала від 23.03.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головіна К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні